DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Gizem-Arslan Öyle bir durum söz konusu değil , Formda Irak'ta yıllarca çalışıp Mülakatından onay alıp giden üyelerimiz var.

• Merhaba Ds-260 formunu dolduruyorum ancak mail adresimde alt tire işareti (_) olduğu için kabul etmiyor. Ama başvuru yaparken de aynı mailli kullanmıştım.Alt tire işaretini silince de kabul ediyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz?

• formu doldurup gönderdikten sonra formun onlara ulaştığına dair bir mail geldi mi size?

• Merhabalar. C tipi Schengen vizesiyle Danimarka'dan vize alıp Frankfurt'ta konsolosluğa mülakat alabilir miyim? Bir de bu C tipi Schengen vizesinin "tek giriş" olanları varmış, bu durumda her ikisi de Schengen bölgesinde olduğu için Danimarka'dan Almanya'ya geçebilir miyim yoksa Danimarka'dan binip Almanya'da indiğimde Schengen bölgesini terk etmiş mi sayılıyorum? Son olarak, alacağım vize kaç günlük olmalı?

• @ugurbocegi
    Frankfurt konsolosluğu ile herhangi bir bağlantınız yoksa oradan mülakat alamazsanız.
    Sorunuzdan anladığım kadarıyla, evet Schengen bölgesinden x bir ülkede mülakat aldığınız durumda illa o ülkenin vizesiyle orada bulunmanız gerekmiyor. Geçmiş deneyimleri okursanız eğer Viyana’dan mülakat alan talihliler, Avusturya’dan vize alamadıkları için, başka Schengen ülkerinden vize alarak mülakata katıldılar. Ama bu durum her ülkede çalışmayabilir, siz yine de transfer etmeyi planladığınız konsoloslukların hangi şartları olduğunu araştırmalısınız. Bazı konsolosluklar sadece geçerli vizenizin olmasını kabul etmeyebilirler, bu durum tamamen onların insiyatifindedir.

• ⭐⭐⭐

@BeHumble Merhaba,

1. Olmaz, formunuzu actirmaniz bir tek bu sureci etkileyebilir o da son iki senede etki etmedi CN baz alindi hep. Kalabalik Konsolsoluklar'da her zaman sorun oluyor sisteme gec girmek (= DS-260 i gec doldurma) ama zaten o baska konu. Siz yeter ki tasimayi becerin.
    2. Bir yer yok, benim onerim mumkunse oturma-calisma izni alip uygun bir ulkeye temizce KCC ile transfer etmenizdir, diger yontem yani rica minnet tasima garantili degildir.
    3. Bunlari baska basliklarda, hatta ilgili vizenin sayfalarinda arastiriniz, basligin konusu degil.
      Guzel Gunler
  • ⭐⭐⭐

@siraç Baska tarayicilardan deneyin.

• iyi günler dv 2025 kazananıyım ve kazandığımı daha dün öğrendim bugün ds260 formunu dolduracağım çok geç mi kaldım acaba? bide diğer sorum benim nüfusa kayıtlı olduğum adres başka şuan yaşadığım adres başka adres kısmına hangisini yazmalıyım teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Berkay-Algül Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Cok gec kamadiniz, ama ilk uc iletiyi satir satir okuyun lutfen.

• kccye .png

hocam bu konuyla ilgili bir bilgi göremedim aydınlatacak biri var mı?

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Gizem-Arslan Öyle bir durum söz konusu değil , Formda Irak'ta yıllarca çalışıp Mülakatından onay alıp giden üyelerimiz var.

Zaten bana bu etraftan söylenen çılgın şeylerle sizi bulmasaydım kafayı yerdim heralde çünkü bu işlerle bayağı ilgili olan uzak bir arkadaşımızın ilk sorusu yasaklı ülkelere gittiniz mi olmuştu korkmuştum hatta hangileri diye. benim bu saflıklarım burada herkese ders olsun :)) iyi ki varsınız her biriniz iyi ki buldum forumu.

• Bu ileti silindi!

• @lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kayaomerrrr Sorun olmaz, bereketli olsun. Ama arabanızı, evinizi öncesinde satmayın o şekilde belgelemeye çalışın.

Hocam bende bunu merak ediyorum. Çok birikimim yok ama 2023 model 2m tl değerinde aracım var. Mülakatta banka hesabı yerine araç ruhsatımı göstersem ? Sonuçta mülakat sonrasında satmam mantıklı olur diye düşünüyorum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@nvrgbck Ankara nakit de gormek istiyor; Ruhsat, tapu vs bunlar ek. Eger is teklifi alirsaniz (forumda cok paylastik detaylari) belki daha az nakit gosterebilirsiniz ama bu dedigim iyi bir is mektubu icin gecerlidir.

• @lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@nvrgbck Ankara nakit de gormek istiyor; Ruhsat, tapu vs bunlar ek. Eger is teklifi alirsaniz (forumda cok paylastik detaylari) belki daha az nakit gosterebilirsiniz ama bu dedigim iyi bir is mektubu icin gecerlidir.

Yanıt için teşekkürler hocam peki şöyle sorsam; 10-15bin $ ayarlayabilirim sorun değil ama geriye dönük 3 aydır mı olması gerekli ? Mülakattan birkaç gün önce banka hesabıma yatırsam sorun olur mu ?

• Merhaba, ds260 formunu doldurdum ama kafamda şöyle bir soru var, case numaram 2k’larda falan ve mülakatlar ekimde başlıyor. Benim sıra numaram az diye mesela ekimde çağıracakları zaman Ağustosta veya Eylülde mi mail atacaklar ?

• ⭐⭐⭐

@nvrgbck, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yanıt için teşekkürler hocam peki şöyle sorsam; 10-15bin $ ayarlayabilirim sorun değil ama geriye dönük 3 aydır mı olması gerekli ? Mülakattan birkaç gün önce banka hesabıma yatırsam sorun olur mu ?

Karar konsolosluğun tabi ki. Paranın sizin olduğuna inanırsa mülakattan birkaç saat önce bile transfer edilmiş olması sorun olmayacaktır. Ama para hesabınızda ne kadar uzun süredir duruyorsa sizin olduğuna inanma ihtimali o kadar yüksek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnarr sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasin34 sorunuzun tam olarak ne olduğunu söylerseniz eğer aydınlatırız elbette..

• @gucarslan süreci imzaya taşıdım ama oldu mu bilemiyorum.Düzeltmem gereken başka ne var acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |