DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• KCC insana kafayı yedirtir! Dosyamın Viyana'ya taşınması için detaylı dört adet mail gönderdim. Konudan alakasız saçma sapan cevaplar verdiler. @Uzuzi arkadaşımız basit ifadeler içeren bir mail ile dosyasını taşıtmıştı. Kendisiyle iletişime geçtim, sağolsun gönderdiği mailin aynı formatı bana gönderdi. Bende kendi bilgilerimi ekleyip aynı formatta KCC' ye gönderdim. Ve gelen cevap şu;

Thank you for your inquiry.

For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information. Please provide the Principal Applicant’s information listed below.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

• @VIRTUE merhabalar, öncelikle yasadiginiz durum cok sinir edici bunu anlayabiliyorum. mail gönderirken kullandiginiz mail adresi ile ds260 formunu doldurdugunuz mail adresi ayni mi? ikinci olarak viyana yerine frankfurt‘a tasimak istediginizi de belirtmeyi deneyin viyananin yabanci uyruk kontenjan durumu vs olabilir.

• @VIRTUE çok iyi anlıyorum sizi .Acaba bir iki gün bekleyip sonra tekrar mi deneseniz ,daha başlangıçta böyle sabır taşına ceviriyorlar Allah süreç boyunca hepimizin yardımcısı olsun

• @rezanclz Merhaba evet aynı mail adresim. Her çalışan farklı cevaplar veriyor. Bu kadar ciddiyetsiz bir kamu kurumu olamaz.

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC insana kafayı yedirtir! Dosyamın Viyana'ya taşınması için detaylı dört adet mail gönderdim. Konudan alakasız saçma sapan cevaplar verdiler. @Uzuzi arkadaşımız basit ifadeler içeren bir mail ile dosyasını taşıtmıştı. Kendisiyle iletişime geçtim, sağolsun gönderdiği mailin aynı formatı bana gönderdi. Bende kendi bilgilerimi ekleyip aynı formatta KCC' ye gönderdim. Ve gelen cevap şu;

For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information. Please provide the Principal Applicant’s information listed below.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Maile kendi bilgilerinizi eklemeyi unutmuşsunuz (CN, dob, name) ya da onlar görmemiş.

Ayrıca doğum tarihinizi yazarken formatın karışmaması için xx June 1987 şeklinde yazarsanız daha iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐

KCC insana kafayı yedirtir! Dosyamın Viyana'ya taşınması için detaylı dört adet mail gönderdim. Konudan alakasız saçma sapan cevaplar verdiler. @Uzuzi arkadaşımız basit ifadeler içeren bir mail ile dosyasını taşıtmıştı. Kendisiyle iletişime geçtim, sağolsun gönderdiği mailin aynı formatı bana gönderdi. Bende kendi bilgilerimi ekleyip aynı formatta KCC' ye gönderdim. Ve gelen cevap şu;

Bu gönderilen mesaj sadece Size hitaben değil standart KCC case mesajıdır. Öncelikle dediği formatta Full isminiz Case numaranız ve DOB formata (AAGGYYYY) uygun olarak mesaj başında yazarak , Anlaşılır bir İngilizce metinde öğrenmek / yapılmasını istediğiniz konuyu yazınız. ABD de tüm yazışmalar bir standart kapsamında yapmak durumundasınız. Başvurunuz bir case ( dava /hukuki bir işlem) niteliğindedir.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@VIRTUE merhabalar, öncelikle yasadiginiz durum cok sinir edici bunu anlayabiliyorum. mail gönderirken kullandiginiz mail adresi ile ds260 formunu doldurdugunuz mail adresi ayni mi? ikinci olarak viyana yerine frankfurt‘a tasimak istediginizi de belirtmeyi deneyin viyananin yabanci uyruk kontenjan durumu vs olabilir.

Sorun bunlardan herhangi biri değil.
    Aynı olmaması sorun değil.
    Kapasitenin dolup dolmadığına konsolosluk karar verir, KCC’nin işi değil o. Ankara’da da kapasite yok DV için ama dosyalar hep Ankara’da. Keşke öyle bir sistem olsa da mülakat alınamayacak konsoloslukta dosya olmasa.

• @EzgiLera bütün bilgilerimi yazmıştım. Mail de doğum tarihi istiyor fakat yazılı zaten. Maili okumadıklarına inanmaya başladım.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera bütün bilgilerimi yazmıştım. Mail de doğum tarihi istiyor fakat yazılı zaten. Maili okumadıklarına inanmaya başladım.

Genelde okumuyorlar zaten. O yüzden kısa tutmanız lazım.

Case numberda eksik hane veya yanlış numara da yazmadınız değil mi? Siz yine kısa ve öz tutarak bir mail daha atın.

• @EzgiLera Tekrar kontrol ettim hiç hata yok. Şimdi tekrar mail gönderdim konu başlığına "lütfen mail içeriğini okuyun" ekledim 😅

• ⭐⭐⭐⭐

@VIRTUE USCIS officer işleme başlaması için bilgilerinizi sisteme girmesi gerekiyor. Bir bilgisayar gibi mecburi giriş dataları var. ABD de kaldiginız dönemlerde dahil olmak üzere yapılan tüm başvurularda klasik başvuru formatını kullanmanız gerekiyor. Önce standart gerekli on bilgileri akabinde metni yazmaniz lazım.

Email Subject Full name- Case No/Uscis No- Kisa başvuru sebebi

Full name :
    DOB (MMDDYYYY) :
    Case No / USCIS No

Subject : Dilekce sebebi

Tarih
    Dear Sir/Madam,

Metin

Tam Adi
    Case No
    Tel no - Email adresi

• @redsat2000 Çok teşekkür ederim. Aynı bilgileri içeren mailler gönderdim fakat her çalışan başka bir şey yazıp cevap gönderiyor. Detaylı bütün bilgileri içeren 2 adet mailime alakasız şeyler yazıp gönderdiler. Arkadaşlar maili uzun yazdığımı, basit cümleler kurmamı tavsiye ettiler. Bu defa dosya taşıma talebi gerçekleşen arkadaşımızın formatını kullanıp gönderdim içinde doğum tarihim dahil tüm bilgiler yazılı olmasına rağmen cevap olarak yine alakasız şeyler yazdılar. Sanırım bi süre pes etmeliyim 😅

• @kutayakdogan dv2025 talihlisi olduğunuz için vizenizi en geç 30 eylül 2025te alabilirsiniz. Bu tarih de pasaportunuz bitiş tarihinden neredeyse 1 yıl önce. Yani hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Umarım yeni pasaportunuzu amerikadaki türk konsolosluğundan alırsınız. Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera Tekrar kontrol ettim hiç hata yok. Şimdi tekrar mail gönderdim konu başlığına "lütfen mail içeriğini okuyun" ekledim 😅

Öyle şeyler yazmayın işte. Case Transfer yazın sadece.

• @redsat2000 burda anladığım kadarıyla yanılıyor da olabilirim ds-260 formundaki bilginiz ve attığınız mail deki bilgiler uyumlu değil diyor.

• ABD'de Uber veya Doordash gibi işlerle uğraşmamak için zaten Türkiye'de ustası olduğum işin MEB onaylı belgelerini çıkarmak için bugün lise mezuniyet belgemi çıkarırken fark ettim ki okulumun adı farklı yazıyor. Ben DS-260 formunda mezun olduğum okulun eski adını yazmıştım, çünkü diplomamda okulun eski adı bulunuyor. Benim merak ettiğim şey bu isim değişikliği benim için sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@cemal1153 5 sene önce USCİS ile yaşadığımız enteresanlıklar bugün de yaşandığını fark ettim.
    O dönemde bizde onların istediği gibi düzelterek bir kaç defa göndermek durumunda kalmıştık. Ama en sonunda doğru cevabı almayı başarmıştık.
    Burada yaşanan sorun
    mesajın format sorunu , konuyu karşı tarafın anlamaması /güncel ingilizce / basit cümleler yerine birleşik karmaşık cümle kullanımı, Kasti olarak yapılan iletişim bloklama , Referans numarada yaşanan sorun ( case no / receipt no/ uscis no? ) , DOB Abd normunda yazılmaması

• ⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz Doğru yapmışsın Diplomandaki okul ismi teyid edilecek.

• @redsat2000 anladım hocam. Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE böyle devam ederseniz spame yönlendirirler otomatik zaten dünden beri bir çok kez mail attınız çünkü. Bırakın 1-2 gün mail atmayın ardından sade bir mail ile tekrar şansınızı deneyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |