DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@orkunktt pasaporta basılan damgayı vs gösterdiniz mi? Bu damga sayesinde vizenin 1 yıl geçerli sayıldığından bahsettiniz mi

• @orkunktt
    Selamlar, hangi eyalettesiniz? Gittiğiniz DMV ofisine tekrar giderek managerleriyle ile görüşmek istediğinizi belirtin, kendisine pasaportunuzda ki giriş stamp’ini gösterin bu stamp’in size girişinizden itibaren 1 yıl boyunca yasal göçmen statüsü verdiğini, bu şekilde ülkeden çıkıp girebilme hakkım varken siz neden bana zorluk çıkarıyorsunuz diye sorun ve bu sayfayı kendilerine gösterin, Temporary I-551 Stamps Maalesef her kurum çalışanları aynı donanıma sahip değiller. Siz hakkınızı aramazsanız işinizi halletmekte zorluk çıkartabilirler. Alternatif olarak hiç bunlarla uğraşmayayım derseniz başka bir DMV ofisinden randevu alıp gidebilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

• @Emre-Kurtulmuş malesef işin bu duruma geleceğini bilmediğim ve ingilizcemin biraz yetersiz kalmasından dolayı bir şey diyemedim. Şuan en azından biliyorum ve o şekilde gideceğim. Teşekkür ederim

• @ugursway california eyaletindeyim ve bu kadar bilgim yoktu açıkçası. Bir şey diyemedim o yüzden tekrar başka bir ofise gidip halletmeye çalışacağım çok teşekkür ederim 🙏

• @NewyorkNewyork 3 kez kaldim acikcasi cok moralim bozuldu pes ettim gibi de oldu bir ara lanet olsun ehliyetine de moduna girdim hatta. Ama yine deneyecegim bakalim 🥹 bu srada kursla ilgisi var midir acaba?

• ⭐⭐⭐

@cansss, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@NewyorkNewyork 3 kez kaldim acikcasi cok moralim bozuldu pes ettim gibi de oldu bir ara lanet olsun ehliyetine de moduna girdim hatta. Ama yine deneyecegim bakalim 🥹 bu srada kursla ilgisi var midir acaba?

Burada (Ohio) ehliyet almak için direksiyon sınavına girmenize gerek yok TR ehliyetiniz olduğu zaman.

Yazılı sınavı geçince 1 yıllık geçerli ehliyetiniz oluyor ama Real ID değil.

Real ID için direksiyon sınavına girmek ve greencard, ssn ile beraber 2 adres kanıtı sunmak gerekiyor.

Not: Delivery uygulamaları o ilk aldığınız ehliyeti kabul ediyor. Yani öyle stajyer falan değil, bildiğiniz ehliyet.

• ⭐⭐⭐

@orkunktt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Arkadaşlar selamlar. Bugün DMV de ehliyet ve ıd kart için randevum vardı. Gittiğimde vizemin tarihi bittiği için işlem yapamadığını Green Cardımı istedi. Green Card henüz elime ulaşmadı daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu acaba. Ne yapabilirim. Şuan tamamen elin kolum bağlandı. Beklemekte insanı sıkıyor.

Greencard yokken size real ID vermeyebilirler ama real ID olmayan ehliyet veriliyor. O pasaporttaki numaranın başına 0 koyması gerektiğini bilmediği için karakter sayısını tutturamadığından Alien Numberınız yok sanmış olabilir.

Muhtemelen işi bilmeyen birine denk gelmişsinizdir. Başka bir şubeye gidin. Bir şubenin kabul etmediğini başka bir şube kabul edebilir. Tamamen denk geldiğiniz kişinin tecrübesi ve bilgisiyle alakalı bir durum. Derdinizi anlatmaya uğraşacağınıza bir bilene gitmek daha az yorucu.

• @EzgiLera evet kesinlikle işten anlamadığı belliydi 1 kişiye daha sordu ve ispanyolca konuştu. o diğer görevli ne dedi bilmiyorum ama uğraşmadılar. peki normal ıd kart alabilir miyim

• ⭐⭐⭐

@orkunktt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@EzgiLera evet kesinlikle işten anlamadığı belliydi 1 kişiye daha sordu ve ispanyolca konuştu. o diğer görevli ne dedi bilmiyorum ama uğraşmadılar. peki normal ıd kart alabilir miyim

Siz başka şubeye gidin en iyisi 🙂

Ehliyet varken id karta ihtiyacınız yok. Real id bulunduğunuz eyalet dışına çıkarken pasaport ve Greencard taşımamak için kullanıyorsunuz. Ama bulunduğunuz eyalette kimliğiniz olarak kullanmanızda bir sakınca yok.

• Merhabalar.New Jersey Oakland da sınava girdim ve kazandım.Yeni tip Türk ehliyetimi kabul etmediler,bu uluslararası ehliyet değil,Road teste gireceksin dediler. Ne yapmam lazım acaba?Konsolosluktan uluslararası ehliyet çıkarabilirmiyim.Bilgisi olan varsa ve yazarsa çok sevinirim.

• @pulcet Merhaba bu konuda bilgi alabildiniz mi? Aynı şeyi bende merak ediyorum..

• @actorhandsome kimseden bilgi alamadım, sınav Türkçe olduğu için Georgia'dan alacağım ehliyeti

• @gokhan34
    Yeni tip TR ehliyeti uluslarası geçerliliğe sahiptir. Aynı DMV ofisi benim yeni tip TR ehliyetimi kabul etti, herhangi bir direksiyon sınavına girmedim. Şansınızı tekrar deneyin, başka bir memur ya da supervisor ile görüşecek halletmeye çalışınız. Ehliyetinizin İngilizce bölümünü arka kısmından kontrol ederek teyit etmelerini söyleyebilirsiniz, kolaylıklar dilerim.

• bugün ehliyeti yenilettim gc gelmeden pasaport ile almıstım 1 yıllık vermişlerdi şimdi gc ile gittim 5 yılda bir yenilemen lazım şimdi dediler, yenisini basıp yollayacaklar geçici ehliyet verdiler 45 günlük yenisi gelene kadar. Ama asıl nokta issued date i bugun olarak alacaklarını soyledıler e bazı işler 1-2 yıl ehliyet istiyor bunu nasıl anlıcaklar driver record a ulasabılıyorlar mı ehliyet tarihine bakmadan?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |