DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Jonni bir an önce gitmelisin çünkü güncel son bülten açıklanacak. Şurda bir kaç günün kaldı

• Merhaba, asıl talihli eşim onun formunda bilgi doğru fakat ben kendi formumda anne kızlık soyismi yerine evlilik soy ismini yazmışım. Dosya açtırmak gerekir mi? Böyle bir durum ile karsılaşıldı mı acaba daha önce ?

• ⭐⭐

@Emre-Aras, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba Hong Kong konsolosluğu 20 Haziran tarihinde  dosyamı kabul ettiğini onaylayıp onaylamadığımı sordu onayladıktan sonra ise cevap alamadım konsolosluğa sorgulama maili gönderdiğimde dosyanız Hong Kong'a nakledilmiştir KCC size bir randevu planlaması yapacaktır diye cevap aldım KCC'ye dosyamın nerde olduğunu sorduğum zaman aldığım mail bu oldu

Sorunuz için teşekkür ederiz.

Formlarınız alındı ve şu anda işleme alınıyor. İşlem için birkaç hafta bekleyin. Görüşmeler, işlemleri tamamlanan vaka numaralarına göre sayısal olarak planlanmaktadır.

İki kere sorgulasamda aldığım cevap hep aynı oldu bu ne anlama geliyor dosyamın kesin olarak taşındığını anlamına mı geliyor yorumlarsanız sevinirim teşekkür ederim.

Dosyanızı transfer edebildiğiniz için öncelikle tebrikler. Geçen yıl aynı şeyi yaşadık. Hong Kong oğlumun dosyasını taşımış ancak bilgi vermemişti. Çok merak ediyorduk, Hong Kong Konsolosluğunu meşgul etmek istemedik, sormaya çekindik. Biz de KCC'ye dosyam nerede diye sorduk, anlamadılar, alakasız cevap verdiler. Sonra doğru bir şekilde sorduk ve cevap aldık.

İngilizce konuşurken türkçe gibi düşünüyoruz hatamız orada. Dosyam nerede değil de mülakat yerim neresi (Where is my interview location? ) diye sorun. Biz öyle yaptık ve Hong Kong cevabı almıştık.

• ⭐⭐

@Didem-G, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, asıl talihli eşim onun formunda bilgi doğru fakat ben kendi formumda anne kızlık soyismi yerine evlilik soy ismini yazmışım. Dosya açtırmak gerekir mi? Böyle bir durum ile karsılaşıldı mı acaba daha önce ?

Sayın @gucarslan ın şu iletisindeki 7.maddeyi okuyun lütfen:
    👇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/378978

• merhabalar, malezyaya gidecek olan arkadaşlara bir bilgi vermek istiyorum. ülkeye giriş yapmadan önce https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main bu linkten digital arrival kart doldurup pdf halini indirmeniz gerekiyor. bu belge ile ülkeye gireceğinizi onlara önceden bildirmiş oluyorsunuz. ülke girişinde bu belgeyi kontrol ediyorlar. gidecek olan herkese bol şans diliyorum. umarım herkes emeklerinin karşılığını alır

• Merhablar bir sorum olucaktı. son bülten bu ay gelicek bülten geldikten sonra başka dağıtım olma ihtimali varmıdır. son dağıtım kesin bültenden sonra yayınlan mı olur?

• Merhaba, merak ettiğim bir konu var. Konsolosluklar neden giriş damgasını görmek istiyor? Yani o damgadan pasaport hareketlerini kontrol mu ediyor? Günübirlik ülkeye giriş çıkışı görebiliyor mu? Gerçekten hiç fikrim olmadığı için soruyorum.

• @Kubra-me, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, merak ettiğim bir konu var. Konsolosluklar neden giriş damgasını görmek istiyor? Yani o damgadan pasaport hareketlerini kontrol mu ediyor? Günübirlik ülkeye giriş çıkışı görebiliyor mu? Gerçekten hiç fikrim olmadığı için soruyorum.

Son bülten konusunu ben de anlamadım. Temmuz bülteni Ağustos mülakatlarını dağıtmıyor mu? Bu durumda son dağıtım mı son iki dağıtım mı olacak?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @GOKAY-0 Haziran'da dağıtılan mülakatlar Ağustos ayı içindi. Temmuz'da dağıtılacak olanlar ise Eylül ayı için olacak. Çok ekstrem bir durum olmazsa önümüzdeki dağıtılacak mülakatlar sonuncuları olacak. Yanılıyorsam eğer beni düzeltin lütfen.

• @Fatih-Kaymak bu dolduracağınız online formda da konaklama bilgisi istediğini göreceksiniz. eşim de günübirlik olarak gitti fakat iptal edilebilir bir günlük otel rezervasyonu yaptı oranın bilgilerini forma girdi. girişte kaç gün kalacaksın diye sorduğunda bir gece dedi fakat kalmadan döndü.

• @Esra-Siren Anladım, çok teşekkür ederim.

• arkadaşlar dün bogota'ya mail attığımda yardımcı olamayız demişlerdi - bugün sabaha karşı ise aşağıdaki gibi bir cevap verdiler, ucu açık ve sanki fiziksel oraya gidildiğinde randevu verebilirler gibi bir ton var. ben çok uzak olduğu için -şimdilik- gitmeyi düşünmüyorum ama ilgilenen arkadaşlar olursa bol şans

"Please provide proof of your legal presence in Colombia with your transfer request. A tourist admission stamp is may not be sufficient as we cannot guarantee that we can transfer, schedule, and process your case within your 90-day admission period.  Acceptance of a transfer request does not necessarily mean we will expedite or prioritize your case, and you may still need to wait for an appointment to become available.
    U.S. Embassy Bogota is the designated Immigrant Visa processing post for residents of Colombia, Venezuela, and the ABC islands"

• @Fatih-Kaymak ben ülke dışından mail attığımda bana aşağıdaki cevabı verdikleri için gitme riskini alamadım ama fiziksel olarak gidip atılırsa farklı bir sonuç olabilir tabiki.

"Unfortunately, we are not able to accept your case transfer request due to internal policies and limited staffing resources. Please do not travel to Thailand without a confirmed appointment. Thank you for your understanding."

• @GOKAY-0 Ankara’da Ağustos ayında gerçekleşecek mülakatların dağıtımını Haziran ayında yayınlanan bülten ile yapıldı.

Temmuz ayında açıklanacak bülten ile olası Eylül ayına mülakat dağıtımı yapılacak ve son dağıtım olması muhtemel.

• @Kerem-Turgut Selam, Tayland'a gitme fikrinden vazgeçtim. Kolombiya konusunda ise geçen haftalarda bir hanımefendi Kolombiya uçuşuna alınmamıştı, bu konuyu araştırarak Bogota'ya gidip gitmeme kararını alın lütfen.

• Arkadaşlar merhaba, unganlara randevu alırken görüşmemiz pazartesi ise cuma için hastane randevusu alabiliyor muyuz ?
    Bir de bilgileri girerken 'immigrant' veya 'diversty' hangisini işaretlediğim çok önemli mi ?

• @erenist eger bos randevu varsa alabilirsiniz, cumartesi rapor teslim ediyorlardi bir degisiklik olmadiysa ancak telefonla ulasip danissaniz daha dogru olur. Raporunuz yetismezse AP’ye kalirsiniz, riski unutmayin lutfen. Diversity secmeniz gerekiyor.

• @Kubra-me Fiziki olarak orada olduğunun kanıtı olarak görmek istiyorlardır. Yeni değişiklikle oturum izni şartı ortadan kalktı evet ama fiziki olarak orada bulunmak şart.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |