DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sonokege Lütfen sorularınıza cevap alabilmek için Vize sürecinizi imzanıza taşıyın. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin.

• @gucarslan merhaba ,
    KCC üzerinde dosya taşıma aşamasında ( cn aktif olmadan ) "dosya taşımak istediğiniz konsolosluğun bulunduğu ülkede ikamet etmeniz ve yasal oturum sahibi olmanızdır." dediğimizde yasal oturum sahibi olmak dediğimiz şey kalıcı oturum mu? Mesela iş sebebi ile bir yerde geçici oturum almamız bizi yasal oturum sahibi yapar mı acaba ?

• @gucarslan Bey, EU2024 talihlisiyim ve dosyamı bende Viyana'ya taşımak için mail göndereceğim. Hangi mail adresine mail göndermem gerekir? [email protected] adresine girerken Avusturya oturma süresi gibi soru var.  [email protected] adresine mi göndermeliyiz? desteğinizi rica ederim.

• @Gupse çok sağolun.. İnşallah herkesin güzel haberlerini okuruz 🙏🏻

• ⭐⭐

@Seda-Taşdan Evet calisma izninizin olmasi dosya tasimak icin sunabileceginiz bir oturum belgesidir. KCC ile iletisime gecerek durumunuzu anlatan bir aciklama ile belgelerinizi gondermeniz durumunda isleminiz yuksek ihtimalle gerceklesir.

• Merhabalar. İmza taşıma aşamasını tamamladım. Excel tablosuna da bilgilerimi girdim. Nişanlıyım ama henüz evlenmedik. Beraber gitmeyi düşünüyoruz case number'ım düşük, mülakat mailinden sonra evlenmiş olursak mülakat aşamasında bu red veya herhangi bir sorun oluşturur mu? Teşekkürler.

• @Gizem-Dilek Yerinizde olsaydım, ki ben öyle yaptım; başka bir ülke için vatandaşlık/oturum/çalışma izniniz yoksa enerjimi dosya taşımak için konsolosluklarlarla iletişime geçmeye harcardım. Bunun için current olmayı beklemeniz gerekmiyor.

• ⭐⭐

@Aslı-Uslu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. İmza taşıma aşamasını tamamladım. Excel tablosuna da bilgilerimi girdim. Nişanlıyım ama henüz evlenmedik. Beraber gitmeyi düşünüyoruz case number'ım düşük, mülakat mailinden sonra evlenmiş olursak mülakat aşamasında bu red veya herhangi bir sorun oluşturur mu? Teşekkürler.

Aslı hanım hemen nikah günü alın, evlenin.
    Mülakata çok yakın evlenmek bilemiyorum ama şüpheli görünebilir.
    Tüm düğün davetiye vs fotoğraf kanıtlarını da toplamayı ihmal etmeyin.

• Merhaba herkese 2024 kazananları 2025 için de başvurabilir mi herhangi bir problem oluyor mu?

• ⭐⭐⭐

@horizon59 başvurabilir sorun olmaz

• ⭐⭐

@Aslı-Uslu Merhaba asli hanim dun sordugunuz soruya Burada Yanit vermistim tum detaylari ile birlikte.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   achillesoag achillesoag 

• @Serapp Anladım öyle yapayım o halde, çok teşekkür ederim cevabınız için.

• @Serapp, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sürecinizi imzanıza taşıyın dedikten sonra sorulara cevap vermiyoruz sayın @achillesoag

Böyle bir forum kuralı olduğunu hatırlamıyorum.

Elbette adminler sürecin imzaya taşınmasını istiyor ancak kimseye de cevap vermeyin demiyorlar bildiğim kadarıyla. Zaten forum kurallarına uymayan da adminler tarafından uyarılır veya atılır.

Kaldı ki, @achillesoag zaten cevap vermeden önce uyarısını yapmış.

Özelden uyarsanız daha iyi niyetli olacakken, burada ne yapıyoruz ne yapmıyoruz şeklinde yazmanız hiç hoş olmamış. @achillesoag zaten DV23 sürecinde telegramda adminlik yapmış, forumda da epey katkı vermiş birisi.

Hepimiz yetişkin insanlarız. Böyle üst perdeden, kime ne yazacağını söylemek bir okuyucu olarak beni rahatsız etti.

• ⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sürecinizi imzanıza taşıyın dedikten sonra sorulara cevap vermiyoruz sayın @achillesoag

Böyle bir forum kuralı olduğunu hatırlamıyorum.

Elbette adminler sürecin imzaya taşınmasını istiyor ancak kimseye de cevap vermeyin demiyorlar bildiğim kadarıyla. Zaten forum kurallarına uymayan da adminler tarafından uyarılır veya atılır.

Kaldı ki, @achillesoag zaten cevap vermeden önce uyarısını yapmış.

Özelden uyarsanız daha iyi niyetli olacakken, burada ne yapıyoruz ne yapmıyoruz şeklinde yazmanız hiç hoş olmamış. @achillesoag zaten DV23 sürecinde telegramda adminlik yapmış, forumda da epey katkı vermiş birisi.

Hepimiz yetişkin insanlarız. Böyle üst perdeden, kime ne yazacağını söylemek bir okuyucu olarak beni rahatsız etti.

Sayın @ahmet_
    Böyle bir forum kuralı var.
    Sayın @gucarslan şu iletisinde de bahsetmişti. Gözünüzden kaçmış olabilir.
    Yöneticiler tarafından cevaplanmamasına rağmen diğer üyeler tarafından cevaplanması işleri karıştırıyor. Kişiler cevabını alıp excele de kayıt olmayıp bir daha uğramıyorlar. Bu da imzasını tamamlamış kişilere haksızlık ve talihli listesinin sağlıklı ilerlemesine engel oluyor.
    Sayın @achillesoag tanıyorum telegramda ben de vardım. Sizi de tanıyorum. Yalnız şu var ki bu durum imzası olmayan birine cevap vermeyi gerektirmiyor.

• @Serapp

"ancak; yöneticiler tarafından cevaplanmamasına rağmen, bazı kullanıcılar tarafından cevaplanmış soruların cevaplarını elbette silmiyoruz. kullanıcı uyarılıyor ve devam ettiği takdirde yukarıdaki prosedürü uyguluyoruz."

Ben de aynı şeyi söylüyorum. Forum kuralı dışında bir şey yok. Yazabilir de, mesajı da silinmiyormuş. Adminler uyarabilir. Kendisine ulaşmaları zor olmaz.

Yeni bir üye olsa siz de uyarın da, kaç yıldır burada yazan birisine, şunu yazıyoruz bunu yazmıyoruz demeniz hoş gelmedi. Tanıyorum demişsiniz, o halde biliyorsunuz dv23 sürecinden bu konulara hakim zaten.

**

Buraya bir edit yapayım çünkü konu uzarsa da başka bir şey yazmak istemiyorum.

Her şeyden önce empati yapıyorum. DV23 sürecinde kendi süreciniz devam ederken, bir çok insana yardımcı oluyorsunuz, farklı telegram gruplarında (dosya taşıma için açılan adminlerin bilgisi dahilinde olan) gönüllü destek veriyorsunuz. Forumda zaten yüzlerce mesajınız var. Abd'ye gitmiş hayat mücadelesi verirken, en ufak boşlukta yine gelip burada bir sonraki senenin sürecinde insanlara yardım ediyorsunuz. Zaten kuralları bilerek, ilk mesajı diye insiyatif alarak ve hatırlatarak bir mesaj yazıyorsunuz. Adminler bir şey demeden önce, başka biri gelip "biz burada böyle yazmıyoruz" diyor. Ne hissedersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@segulay76 sorularınızın cevapları forumda defaatle verildi.
    lütfen konunun ilgili başlıklarını dikkatlice okuyun;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @ahmet_ sn. @Serapp sn. @achillesoag,
    konuyu çok fazla devam ettirmeden hemen araya gireyim 🙂

forumdaki kullanıcıların, forum kurallarına uyması için gerekli uyarıları yapmak öncelikle forum yöneticilerinin, sonra da diğer forum üyelerinin görevi.
    kullacıların; ilk iletilerinde süreçlerini imzalarına taşımalarını talep edip, sorularını cevapladıktan sonra eğer halen imza konusunda ısrar ederse o zaman sorularını cevaplamamak en doğru yöntem.
    diğer türlü zaten soruma cevap veriyorlar, ne gerek var imzaya, excele deyip geçiyorlar.

biz ilk uyarımızı yapıp o soruyu cevaplamaya, sonrasında devam ederse artık 👎 yapıp soruyu görünmez kılmaya devam edelim 😉

sonrasında zaten kendiliğinden çözülecek her şey..

• Merhaba, dosyamızı eşimle beraber başka bir ülkeye taşımak istiyoruz. Ancak merak ettiğimiz bir konu var. Bültende o ay verilen dosya numarası gelmeden taşıma işlemi yapabiliyor muyuz ? Mesele kasım için bültende europe : 5000 yazıyor ve bizim dosya numaramız 8XXX. Bültende açıklanan o ay verilecek rakamın altındaki dosya numaraları mı taşınabiliyor ? Yoksa direk taşıma talep edilebiliyor mu ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |