DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Hanhun Eger KCC ile dosya tasima sartlarini sagliyorsaniz ikamet ve gerekli belgeleri mailinize ekleyerek sadece transfer talebinizi yapin, bunun icin beklemenize veya gerekce yazmaniza gerek yoktur.

• @Serapp yaptım düzelttim. Busene ilk defa başvuracağım için dosya numarasına 2024-2025 yazdım

• belirteceğimiz belgelerde yeminli tercüman istiyor mu ve ayrıca apostil istiyor mu

• Merhaba Arkadaşlar; DV 2023 Eylül Bülteninde açıklanan DV 2024 Ülke kontenjanlarında Güney Kore DV programına katılmaya uygun değil gibi bir şey okudum. Bu durum bizim dosyamızı Güney Kore'ye taşımamıza engel midir?

image.png

• @dkagan55 Güney Kore DV-2023 kapsamında da değildi ama 2023 yılının nisan ayında DV kategorisinden 3 kişiye vize vermişler. Diğer aylarda da vize verdiği olmuştur, detaylı bakmadım. Monthly Immigrant Visa Issuance Statistics üzerinden kontrol etmek istediğiniz konsolosluğun 2017 yılından itibaren verdikleri göçmen vize sayılarını kontrol edebilirsiniz. Kesin bilmemekle beraber birilerine DV kategorisinden vize verebiliyorlarsa dosya taşımanın da sorun olmaması gerek ama siz yine de isterseniz konsoloslukla iletişime geçip teyit edebilirsiniz.

• ⭐⭐

@dkagan55 Hayır taşımanıza engel değildir. Orada yazan bir çok ülkeye dosyasını taşıyanlar var.

• @dkagan55 Güney Kore’ye dosya taşıma ile Güney Kore vatandaşlarının DV'ye başvurma hak sahibi olmaması hususu birbirinden tamamen farklı.

Güney Kore’de gerekli oturma izni, çalışma izni, vatandaşlık gibi durumunuzu kanıtlayabiliyorsanız, KCC ile iletişime geçerek kanıtlarınızı ibraz ederek cut off olmayı beklemeden dosyanızı taşıma talebinde bulunabilirsiniz. Bol şans 🍀

• Merhaba iki yetişkiniz ben ve eşim sağlık raporları için ekstra benim ankaradaki dışında alıp getirmem gereken bir şey var mı aşı kartımız var ikimizin de onun dışında başka bir şey gerekiyor mu

• bir sorum daha olucak benim aileden gelen yeşil passaportum var ama yakın vakitte evleneceğim bu yüzden yeşil passaportum bordo ya dönüşür mü eğer dönüşmezse eşim de bundan faydalanabilir mi

• ⭐⭐

@mrsgrsy merhabalar.Bu konu başlığı Dv2024 kazananlarının soru sorduğu ve aşamalarını paylaştığı bir başlık.Sizin sorunuz bu başlıkta olmalı .
    Sizin vergi ve ssk borçlarından dolayı bankadaki parayı kızınızın hesabında göstermeniz ile alakalı konsolos neden diye sorabilir? Mantıklı bir açıklama yapmanız gerekebilir. Onun şansına başvurduk ve onun şansına kazandığımız için ona atfen hesabında bu para bulunuyor diyebilirsiniz. Kazanırsanız deneyiminizi yazarsınız bizlerde öğrenmiş oluruz.

• @Eren-Özpar sanki ben onları yaşıyormuşum gibi heyecanlandım. yarın için bol şans. binadan ağzınız kulaklarda büyük mutlulukla çıkın inşallah. darısı başımıza...

• Arkadaslar merhaba benım case numberım 2800 lerde sizce bana sıra gelir mi? Dosya mı taşımalımıyım ? Gelirse ne zamana gelir sizce her şey bu hızda gıderse 😅

• @ozmell Merhaba hocam, geçen sene Ankara'nın kötü performansına rağmen CN 14k'ya kadar sıra gelmişti. Size de sıra gelecektir diye düşünüyorum.

• @ozmell Merhabalar, Ankara'da mı mülakata gireceksiniz acaba ? Eğer Ankara'da girecekseniz ve 'bu hızda' kelamından kastınız Ankara'nın ilk 2 aydaki hızını kastediyorsanız 8-9 ay sonra anca gelir 🙂 Umarım 'bu hızda' devam etmez de daha çok kişi Ankara'da mülakata girebilir 🙂

• @ozmell benim CN de sizinkine yakın şahsen ben 8-9 ayı bulacağını sanmıyorum tahminlerime göre, Ankara’dan mülakat alacaksanız, en geç Marta kadar mülakata gireriz diye düşünüyorum ki hatta Kasım ya da Aralık gibi de olabilme şansı var genel olarak performanslara bakarak konuşuyorum, fikrim tahminim bu yönde umarım yanılmayız, bol şanslar (ek olarak DS gönderme tarihiniz de oldukça erken, bence düşündüğüm gibi olacak, evrene olumlu enerjiler yaymaya devammmm 🙂 )

• çok merak ediyorum, ankara şu zamana kadar sadece 3 kişiye mi mülakat verdi? ilk başta mülakatlar foruma üye olmayanlara gitmediyse tabi...

• Herkese selamlar. Bu foruma ilk mesajım. Uzun süre ara verdikten sonra geçen sene başvuru yaptım ve HNBS yazısı ile karşılaştım. Umarım bu sene olacak. Foruma yazmak da uğurlu gelir inş 🙂

• @ozmell Bence sıralamanız çok iyi. 2 binlerde case number daha ne olsun 🙂 Hayırlı olsun.

• Yasaklı

Conformation number'imi unuttum . Case number var sadece ikisi aynı şey değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |