DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bdrhn83 Sonucu öğrenmek için bu numarayı girmiş olmalısınız. Hangi bilgisayardan kontrol ettiyseniz oradan şu linke girerseniz bir ihtimal kayıtlı kalmış olabilir.

de1ec64d-dd58-4515-91c7-8c54832557e7-image.png

• Hong kong a giden arkadaşlardan dosyayı taşıyabilen var mı ? Son durum nedir ?

• @Vildan-0 Yani o confirmation number aklımın ucundan geçmiyordu gerçekten çok teşekkür ederim.

• @Biks ben de en fazla birkaç gün kalabilecek bir durumdayım. Tüm surec boyunca orada olmamızı gerektiren bir durum varsa bunun kendi adıma mümkün olmadığını dusunuyorum. Fam de bu tarz bir madde gördüm o yüzden sordum. Tesekkurler.

• @akaynak-3546 tekrar merhaba karadağ oturum iznim var hatta belgrada 2 kez (1 hafta ara ile) mail attım oturum kartım ile beraber fakat maalesef henüz dönüş yok 😕

• Forumdaki arkadaşlara çok teşekkür ederim 🙏 Bugün mulakatimiz vardı. Kolaylıkla geçtik. Dediğiniz gibi evlilik cüzdanının çevirisine gerek kalmadı. Nüfus kayıt örnekleri yeterli oldu. Ben diplomamı kaybetmiştim. E devletten mezuniyet belgemin çıktısını aldım ilk başta sorun ettiler sonra kabul ettiler. Bana yada eşime ne iş yapacagimiz sorulmadı. Nereden mezunsunuz mesleğinizi yapiyormusunuz diye sordular. Nereye gideceğimiz soruldu. Birde çocuklar ingilizce biliyorlarmi diye sordular. Sadece 10 dk sürdü onunda 5 dksi parmak iziyle geçti çünkü benim ellerim çok terledigi için . Bizim için süreç kolay oldu umarım tüm bekleyenler içinde öyle olur . Böyle bir form oluşturduğunuz için çok ama çok teşekkürler 🙏

• @gucarslan tamamdır teşekkürler, bu süreç bizim için yıl boyunca ayrı yaşamak gibi yollara sapacak mı sizce? birde ek olarak size mesaj olarak bir soru sormuştum ancak buradan da paylaşayım, belki benzeri durumda olan başkasına da yardımcı olur;

Eşim ile Turkiye'de 1 Haziran 2024’de evlendik, Turkiye'de evlendigimiz icin kendisinin 2 soyadi oldu kendi ve benim soyadim. Ancak onun pasaportunda sadece kizlik soyadi var, evlilik cuzdaninda ise kizlik soyadi + benim soyadim var.
    savas dolayisi ile pasaport yenileme uzun suruyor, dosya tasima yaparsak yetismeme ihtimali var, sizce bu soyadi mevzusu mulakatta bir engel teskil eder mi?

Birde numaramız current olduğu için beni sadece add applicant ile ekleyip submit ettik ancak eşimin formunu current olduğu için açamıyorlar, bunun için de mülakatı verecek olan konsolosluk ile konuşacağız ancak mevcut formumuzu asla güncelleyemeyecek miyiz?

• @misha90 Viyana hep navigatora yönlendiriyordu. Ben iki aydır öyle mail atabildim en azından.

• @cemal1153 henüz gelen e mailde gelen link açmadım firsatim olmadi. Bugün yarın bakicam

• @Baris-Erdem Kulağa saçma gelebilir ama, bir de gerekli ekleri ekleyerek konsolosluğa fax çekmeyi deneyin. Belki işe yarayabilir.

• @rasitcenngiz dogrudur hocam. Sehre gelmis fakat aranmadim, kargocunun isguzarligi olabilir 😐

• @Fatih-Kaymak hiç aklıma gelmedi ama süreç tüm tuşlara basma süreci 😃 onu da deneyeceğimizden emin olabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐

• Hong Kong'dan herkese selamlar. Süreç maalesef beklediğimiz gibi ilerlemedi, ilerlemiyor. Havalimanına iner inmez Konsoloslukla iletişime geçip dosya taşıma talebinde bulundum. Havalimanından çıkmadan ''Dosya taşıma talebinizi kabul ediyoruz. Bundan sonraki süreci KCC ile sürdürün.'' şeklinde cevap aldım. KCC ile iletişime geçtiğim zaman ise ''Dosya numaranız aktif olduğu için bizim yapabileceğimiz bir şey yok'' cevabını aldım. Bugün konsolosluğa gittik, kapıda aramamız için bir numara verdiler fakat sonuç yine maildeki ile aynı oldu: ''KCC ile görüşmeye devam edin''. Bu mail işlemini her muhataba 2 şer kere tekrarladım. 4 kişi birer gün arayla buraya geldik ve hepimiz aynı süreci yaşıyoruz. Şuan HK ve KCC topu birbirine atıyorlar. Sanırım GC tarihinde böyle bir durum yaşanmamıştır.

• ⭐⭐

@Hanhun KCC'den dosyanizin nerede oldugu sorgusunu yaptiniz mi? Hong Kong dosyanizi kabul ediyorum , mulakati ve sonraki sureci kcc yonetecek demis olabilir. Dosyaniz FIFO ya gore siraya girmis olacaktir ve Hong Kong mulakat icin bana X kadar dosya bakabilirim dediginde bu sirayla kcc sizlere mulakat maili atacaktir. Bu arada cesaretiniz icin sizleri tebrik ederim umarim surecin sonunda vizenize kavusursunuz.

• ⭐⭐⭐

@Hanhun Maalesef bu durum ilk defa yasanmiyor, konsololuklar tuhaf davranip sorumluluguklarini yerine getirmekle ilgilenmeyebiliyorlar, buna mesai harcamak disinda care yok, uzgunum zorlastirdiklari icin. Israrla izah edin, ayni maili atmayin, tekrar arayin. KCC i de arayip onlarla gorustugunuzu soyleyebilirsiniz.

• @achillesoag sordum fakat ona da otomatik cevap geliyor. https://dvprogram.state.gov/ESC/Default.aspx üzerinden bakınca hala Ankara görünüyor.

• ⭐⭐⭐

@darkhidden, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan tamamdır teşekkürler, bu süreç bizim için yıl boyunca ayrı yaşamak gibi yollara sapacak mı sizce? birde ek olarak size mesaj olarak bir soru sormuştum ancak buradan da paylaşayım, belki benzeri durumda olan başkasına da yardımcı olur;

Eşim ile Turkiye'de 1 Haziran 2024’de evlendik, Turkiye'de evlendigimiz icin kendisinin 2 soyadi oldu kendi ve benim soyadim. Ancak onun pasaportunda sadece kizlik soyadi var, evlilik cuzdaninda ise kizlik soyadi + benim soyadim var.
    savas dolayisi ile pasaport yenileme uzun suruyor, dosya tasima yaparsak yetismeme ihtimali var, sizce bu soyadi mevzusu mulakatta bir engel teskil eder mi?

Birde numaramız current olduğu için beni sadece add applicant ile ekleyip submit ettik ancak eşimin formunu current olduğu için açamıyorlar, bunun için de mülakatı verecek olan konsolosluk ile konuşacağız ancak mevcut formumuzu asla güncelleyemeyecek miyiz?

Soyadı sorun olmaz. Pasaport tarihi yeterli olsun.

Mülakat aldıktan sonra güncelleme yapabilirsiniz.

• @lumos Maalesef. Pazartesi günü tekrar mesaiye başlayacağız.

• ⭐⭐

@Hanhun Ceac kismi mulakat almadan degismiyor dosya tasisaniz bile orada Ankara goreceksiniz mulakat alana kadar. KCC ve Hong Kong konsoloslugundan tekrar dosya durumunuz hakkinda bilgi talep edin. KCC'ye dosyanizi tasima talebiniz Hong Kong konsoloslugundan kabul edildigini ve onlar tarafinda bu islemin ne durumda oldugunu sorgulayin , Hong Kong icin ise KCC'den Dosyanizi talep edip etmediklerini tekrar sorgulayin. Surec biraz sizleri zorlayacak gibi fakat pes etmeden israrla durumunuzu izah edip sorgulamaktan baska secenek maalesef yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |