DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, forum icerisinde arastirma yaptim fakat konuyla ilgili direkt bir bilgiye ulasamadim. Tekrara dusuyorsam kusura bakmayin.

Yakin zamanda yurtdisinda mulakata girecegim. Bundan dolayi banka hesap dokumlerimi topluyorum fakat 2 farkli hesabim var ve paramin cogunun bulundugu hesap annem ile ortak bir hesap. O hesabin dokumlerinde onun adi, yaninda da benim adim yaziyor. Bu durum mulakatta bir problem teskil eder mi?

• ⭐⭐

@Hanhun Çooook sevindim ABD maceranız şimdiden hayırlı olsun💯🎉

• Tum emek verenlere kocaman sariliyorum. Cabalarinizi o kadar takdir ediyorum ki... Umarim her birinizin guzel haberlerini duyar, mulakat deneyimlerinizi okuruz. Her sabah uyandigimda insallah mulakat maili alanlar olmustur diye uyaniyorum Kardesim de 2024 talihlilerinden biri. Inanin her gece hepinize dua ediyorum. Keske bir gelisme olsa da yarin extra bir mail gonderme yapsa Ankara .....

• @cemal1153 DV2025 kazananısınız, lütfen doğru başlıkta sorularınızı sormanızı rica ediyorum diğer kazananların şu yoğun gündemde başka cevap kaçırmamaları için…

• ⭐⭐⭐

@anyela, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan bilgilendirmeniz için teşekkürler dediğiniz gibi evlilik cüzdanımızın taranmış halinide yollayacağım fakat ben bir karışıklığa sebep vermemek için dosyamı açtırıp eşimi ekletmedim mülakat aldıktan sonra konsolosluğa bildirmeyi bekliyorum bir sorun yaşamayız umarım.

Dosyanızı açtırmadan add applicant yaparak eşiniz için yeni bir ds260 oluşturun ve onu doldurun. Mülakat aldıktan sonra eşinizi kendi formunuzda güncellemek için kendi formunuzu açtırın.

• @EzgiLera hiç add aplicant yapmadan, mülakat tarihi verildikten sonra formu açtırıp eşini eklese sorun olur mu? Bizde aynı durumdayız, öyle yapacaktık da o yüzden soruyorum

• @Esra-Siren Sorun olmuyor. Zaten durumu anlatan bir mail attığınızda onlar formunuza "spouse" şeklinde yeni kişiyi giriyorlar

• Kuveyt de durum aynı oturum istiyor
    Gelen mail:

Thank you for your email.

Applicant must be a resident within our consular district and have a valid residency permit in the country before we can conduct the interview locally. Post doesn’t process immigrant visa applications for applicants on a visit or commercial visas' status to Kuwait.

Kindly if you have a residency permit provide copy of your civil id and send by return email.

Regards,

IV unit

U.S. Embassy Kuwait

• ⭐⭐⭐

@Esra-Siren, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera hiç add aplicant yapmadan, mülakat tarihi verildikten sonra formu açtırıp eşini eklese sorun olur mu? Bizde aynı durumdayız, öyle yapacaktık da o yüzden soruyorum

Zaten her türlü eş için form doldurmanız gerekiyor. O yüzden konsolosluktan eşiniz için form istemeyerek, işinizi kendiniz halletmiş oluyorsunuz. Konsolosluktan sadece kendi formunuzu güncellemek isteyeceksiniz.
    Önceden yaparsanız mülakat verildiğinde eşinizin adını da görürsünüz. Öbür türlü onu da konsolosluğa sonradan bildireceksiniz.

Önceden add applicant yapmak hem sizin için hem konsolosluk için daha pratik yani. Ama bunu önceden yapmadınız diye de mülakatta red yemezsiniz, sadece daha uğraştırıcı.

• Arkadaşlar ben eşimi dosyama Eylül ayında ekledim add yaparak gelen mülakat mailinde onun adını göremedim 2 adet sütun var ama Beneficiaries kısmında none yazıyor ayrıca ceac bakınca da 2 kere numaram yazıyor alt alta 01-02 diye konsolosluğa mail atmaya gerek var mı kafalar karıştı biraz da ?

• ⭐⭐

@sonruh Mulakatiniz icin sizi tebrik ederim , Sonradan eklemelerde boyle bir durum olabiliyor siz Ds260 formunuzda esinizi goruyorsaniz sorun yoktur fakat yine de konsolosluga durumu aciklayan bir mail atarak durum hakkinda iletisime gecmek daha dogru olacaktir cunku esinizi eklediniz fakat kendi bilgilerinizde halen bekar olarak gorunuyorsunuz bunu da duzeltmek gerekecektir. Bazen konsolosluklar bunu dosya acmak yerine kendileri yapiyor bazen sizden istiyorlar.

• Bizim de Hong Kong’da 9 Ağustos tarihinde mülakatımız var 🙂

Mail trafiğimizi tarihleri ile birlikte detaylandırmam gerekirse;

• Fam’daki yeni düzenlemeye göre transfer talebimi son bir kez gözden geçirebilir misiniz? diye sorduğum 30 Mayıs tarihli mailime 4 Haziran tarihinde klasik “fiziken burda bulunursanız düşünürüz” yanıtını aldım.

• Sadece asıl talihli eşim 16.Haziran.2024 Pazar günü HK hava alanında daha önce taslak halinde hazırladığımız maile HK giriş için verdikleri küçük kağıdı, Booking.com üzerinden 90 günlük otel rezervasyonunu (daha sonra iptal ettik) ve pasaportun bilgi sayfasını ekleyerek HK dayım diyerek mail attı. Ertesi gün yani 17 Haziran pazartesi günü cn numaranız nedir? diye bir mail geldi konsolosluktan. Aynı gün yanıtlandı. En önemli bilgiyi yazmayı unutmuşuz. ( maili ben hazırlamıstım kendimi ayakta alkışlıyorum günler öncesinden hazırladığım maile günlerce ne eksik olabilir diye kontrol ettim bi de 😃 )

• 20.Haziran’da bir sonraki uygun randevunun Eylül ayında olduğunu söyleyen bir mail aldık yine konsolosluktan ve eğer devam etmek istiyorsak bu maile yanıt vermemiz beklendi. Biraz buruk bir sevinçle kabul ettiğimizi söyleyen maili gönderdik. Bu sırada kotaya takılırsak diye geçiyordu içimizden ya da bir AP durumu olursa vs. sonra aynı gün yani bugün 9 Ağustos tarihine mülakat aldığımızı öğrendik ve en az kazandığımız günkü kadar sevindik. Umarım mülakat deneyimi yazmak da nasip olur.Çok uzun yazdım kusura bakmayın. Nihayet aylar sonra binbir uğraştan sonra bir sonraki aşamaya geçebildik. Darısı şuan HK da olup olumsuz mail alan talihlilerin ve tüm mülakat bekleyenlerin başına diyorum ne diyebilirim ki bizden 1 gün sonra fiziken burdayım maili atan talihlilerin dosyası henüz taşınmadı. Söyleyecek söz yok umarım slot açılır.

Ve yine eklemek isterim ki aynı tarihlerde Montevideo-Uruguay'dan "İş yükümüzün transfer vakalarını planlamamıza izin vermesi durumunda e-postanızı dosyalarımızda tutacağız, ancak lütfen umutlanmayın.Müsaitlik durumumuz sonunda transfer durumunu kabul etmemize izin verirse, sizinle iletişime geçeceğiz." mailini aldık. Şansını denemek isteyenler için bir de Freetown, Sierra Leone (FTN) den şöyle bir mail almıştık yine aynı tarihlerde; "ABD Büyükelçiliği Freetown'daki Göçmen Vize Birimi, genellikle yalnızca Sierra Leone'de ikamet eden veya Sierra Leone'de fiziksel olarak bulunan ve vizeyi sonuçlandıracak kadar uzun süre kalma iznine sahip kişiler için göçmen vizesi başvurularını işleme koyar. Bu genellikle birkaç ay sürer.

Sierra Leone dışında ikamet edenler için, iş yükü izin veriyorsa ve zorlayıcı bir neden varsa, davalar isteğe bağlı olarak değerlendirilir."

• ⭐⭐

@zge Mulakatiniz icin sizi tebrik ederim umarim vizenize sorunsuz kavusursunuz . Siz surecinizi boyle detayli ve uzun yazmaya devam edin lutfen 🙂 Uruguay DV22 icin dosya kabul etmis ve mulakat vermisti , gectigimiz sene de bu sekilde donus yapmislardi sansini denemek isteyenler icin baska bir alternatif.

• @zge, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bizim de Hong Kong’da 9 Ağustos tarihinde mülakatımız var 🙂

Mail trafiğimizi tarihleri ile birlikte detaylandırmam gerekirse;

• Fam’daki yeni düzenlemeye göre transfer talebimi son bir kez gözden geçirebilir misiniz? diye sorduğum 30 Mayıs tarihli mailime 4 Haziran tarihinde klasik “fiziken burda bulunursanız düşünürüz” yanıtını aldım.

• Sadece asıl talihli eşim 16.Haziran.2024 Pazar günü HK hava alanında daha önce taslak halinde hazırladığımız maile HK giriş için verdikleri küçük kağıdı, Booking.com üzerinden 90 günlük otel rezervasyonunu (daha sonra iptal ettik) ve pasaportun bilgi sayfasını ekleyerek HK dayım diyerek mail attı. Ertesi gün yani 17 Haziran pazartesi günü cn numaranız nedir? diye bir mail geldi konsolosluktan. Aynı gün yanıtlandı. En önemli bilgiyi yazmayı unutmuşuz. ( maili ben hazırlamıstım kendimi ayakta alkışlıyorum günler öncesinden hazırladığım maile günlerce ne eksik olabilir diye kontrol ettim bi de 😃 )

• 20.Haziran’da bir sonraki uygun randevunun Eylül ayında olduğunu söyleyen bir mail aldık yine konsolosluktan ve eğer devam etmek istiyorsak bu maile yanıt vermemiz beklendi. Biraz buruk bir sevinçle kabul ettiğimizi söyleyen maili gönderdik. Bu sırada kotaya takılırsak diye geçiyordu içimizden ya da bir AP durumu olursa vs. sonra aynı gün yani bugün 9 Ağustos tarihine mülakat aldığımızı öğrendik ve en az kazandığımız günkü kadar sevindik. Umarım mülakat deneyimi yazmak da nasip olur.Çok uzun yazdım kusura bakmayın. Nihayet aylar sonra binbir uğraştan sonra bir sonraki aşamaya geçebildik. Darısı şuan HK da olup olumsuz mail alan talihlilerin ve tüm mülakat bekleyenlerin başına diyorum ne diyebilirim ki bizden 1 gün sonra fiziken burdayım maili atan talihlilerin dosyası henüz taşınmadı. Söyleyecek söz yok umarım slot açılır.

Ve yine eklemek isterim ki aynı tarihlerde Montevideo-Uruguay'dan "İş yükümüzün transfer vakalarını planlamamıza izin vermesi durumunda e-postanızı dosyalarımızda tutacağız, ancak lütfen umutlanmayın.Müsaitlik durumumuz sonunda transfer durumunu kabul etmemize izin verirse, sizinle iletişime geçeceğiz." mailini aldık. Şansını denemek isteyenler için bir de Freetown, Sierra Leone (FTN) den şöyle bir mail almıştık yine aynı tarihlerde; "ABD Büyükelçiliği Freetown'daki Göçmen Vize Birimi, genellikle yalnızca Sierra Leone'de ikamet eden veya Sierra Leone'de fiziksel olarak bulunan ve vizeyi sonuçlandıracak kadar uzun süre kalma iznine sahip kişiler için göçmen vizesi başvurularını işleme koyar. Bu genellikle birkaç ay sürer.

Sierra Leone dışında ikamet edenler için, iş yükü izin veriyorsa ve zorlayıcı bir neden varsa, davalar isteğe bağlı olarak değerlendirilir."

Merhabalar,

Mulakatınız için tebrikler. Umarım sorunsuz bir şekilde vizenize kavuşursunuz. HK ya ilk nasıl bir mail gönderdiniz? Eğer sakıncası yoksa, mail örneğini paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

• @EzgiLera o zaman ds 260 formunu doldurduğum yere mi yapacağım tam olarak bilmiyorum da. bu şekilde formu açtırmış olmuyorum değil mi? nereden ekleyebilirim acaba

• @achillesoag teşekkür ederim bende bu şekilde ilerleyeceğim

• ⭐⭐

@Esra-Siren Ds260 formunuzu doldurdugunuz kisimda ilk sayfada add applicant kismini gorebilirsiniz bu sekilde dosyaniza Esinizi veya yeni dogan cocugunuzu ekleyebilirsiniz. Bu islem dosyanizi acmis olmuyor herhangi bir olumsuz durum soz konusu degil. Mulakatinizi aldiginizda konsolosluga yaptiginiz islemi soyleyerek kendi dosyanizin acilmasini ve es bilgilerini guncellemek istediginizi soyluyorsunuz. Mulakat aldiktan sonra bu islemi yapamiyorsunuz add applicant kismi kalkiyor ve bu durumda konsolosluga durumu aciklayarak onlarin eklemesini istemek durumunda kaliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@mustafa_27 her gün aynı içerikli maili atmak sizi sonuca ulaştırmaz bence, karşınızdada resmi bir kurum var sonuçta. Ama örnek veriyorum bugün bahsettiğiniz tarzda buraya kadar geldik diye rica ederek bir mail atarsınız yine olumsuz olursa 2-3 gün sonra mesela ben hala burdayım bekleyeceğim yer olursa lütfen geri dönüş sağlar mısınız tarzında yazarsınız bu sayede şansınızı deneyebilirsiniz. Ama aynı taslağı yada içeriği her gün her gün spamlemeye başlarsanız yüksek ihtimalle mail adresinizi bloklarlar

• @achillesoag anladım çok teşekkür ederim hemen yapacağım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |