DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese bol şans Bol mülakatlı günler

• Herkese Merhaba 2025 talihlisiyim CN 21XXX fakat Ankara nın mülakat performansından dolayı tam olarak sevinemiyorum. dosya taşıma yapacağım ama o süreç bile belirsizliklerle dolu. inşallah kazanan hepimiz vizelerimizi alırız. kazanamayan arkadaşlara inşallah seneye gönüllerinden geçen olur.

• merhaba gc 2024 talihlisiiyim dosyam exelde mevcut,dosyam 10.... sanirim sira gelmicek ve belgrade'a dosya taşiuabilirmiyim ve nasil yapabilirim?yardiminizi ricA ediyorum,teşekkürler.

• Herkese merhaba arkadaşlar. Dosyamı Amsterdam konsolosluğuna taşımak için Hollanda’da oturum iznine başvurdum ve geçen hafta oturum kartımı alabildim. Ancak Amsterdam konsolosluğunun göçmen vizesi basma görevi 2024 Mayıs ayı itibarıyla Frankfurt konsolosluğuna devredilmiş. Bu yüzden geçen hafta Navigator’de belirtilen mail formatına uygun şekilde, oturum kartımı da ileterek Frankfurt’tan dosyamı konsolosluklarına taşımalarını rica ettim. Mailime olumlu veya olumsuz hiçbir dönüş yapmadılar. Bu sabah farklı bir mail adresinden tekrar talepte bulundum ama yine cevap gelmedi. Dosya taşıma mailine cevap vermeleri için ne kadar beklemek gerekir sizce? Bu durumda başka ne yapılabilir, bir öneriniz olur mu?

• @ATS16 kıymetli kardeşim abd ye giriş yapmışsınız ne mutlu size hayatınızın her günü sağlık neşe ve mutlulukla geçsin darısı bize inşallah bende abd toprağına ayak basarım saygılar

• ⭐⭐⭐

@fahriakc Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Lutfen DV2025 asamalariyla ilgili olan basligi okumayi atlamayin. Ilgili konu basligi icin tiklayiniz!

• @mdogann77 merhaba öncelikle tebrik ederim. Diğer iki arkadaşında mı oturumu vardı?

• @mercury merhaba, biz ikametimizi alıp taşıma talebi ilettikten sonra 18. günde dönüş yaptılar, ancak en kısa yazdığımız maile dönüş yaptılar, maillerinizi uzun yazmayın, ona dönüş yapmıyorlar. Bence siz de haftada bir yazıp kendinizi hatırlatın.

Örneğin; Hollanda’da oturuyorum, adresim budur, dosyamı taşımak istiyorum, sizin konsolosluğunuza yazmamı söylediler şeklinde kısa tutun. Case no gibi bilgilerinizi de eklersiniz.

NOT: Biz şu an halen Frankfurt sürecinde olduğumuzdan her şeye hakim değiliz ama süreç sonunda her şeyi detaylı paylaşacağız. Aklınıza takılan ve bildiğimiz şeyleri cevaplarız, ayrıca detaylı mülakat deneyimini de paylaşacağız.

• Yasaklı

@Emirhan-…

• Yasaklı

@akinoo0 evet

• @mdogann77 Arkadaşlarınızın mülakat tarihleri nedir peki?

• Arkadaşlar Selamlar, daha önce de yazmıştım. Tiran'da mülakat tarihimiz belli olduktan sonra DS 260 formumu güncellemem gerektiği için konsolosluğa mail atmıştım. Evliliğimi, pasaport numaramı vs. güncelleyecektim. Ama kaç mail attıysam Tiran'dan dönüş alamadım. En son bir mailde cc'ye KCC'yi de ekledim. Ardından KCC bana "Thank you for your inquiry.

KCC has received the Spouse/Child information you have provided. This information has been included in your case file." diye bir maille döndü.

Sizce Tiran Konsolosluğunu zorlamalı mıyım, yoksa doğrudan mülakata gidip bilgilerimi o esnada güncellemem yeterli olacak mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HüseyinBurcu artık zorlamanıza gerek yok.
    zaten sisteme girdiğinizde aile bireylerinin bilgilerini göreceksinizdir, kcc işlemi yapmış çünkü.

• Merhaba
    4 kişilik aile için hesapta 28k$ göstercez yanında ev tapusu yeterli olurmu

• @mdogann77 benim sorum su olacak : dil okuluna kayit yaptirip oturum alirken esiniz de kayit oldu mu ? Yoksa sadece sizin oturumunuz uzerinden mi mulakat aldiniz ?

• Yasaklı

@Biks……..

• @lumos Evet çok doğru. Bende kayıp sanıyordum. Öğrenci işlerine vermişim kayıt olurken. Mezun olunca geri verdiler

• Merhabalar bir sorum olucaktı. DS 260 formunu evlenmeden önce doldurmuştum şimdi dosya taşıma işlemlerinde mail atarken eşimin soyadını da eklemeli miyim şimdiye kadar eklemeden mail attım bir sıkıntı olur mu ?

• @chnozymn talihli iseniz lütfen vize surecinizi imzanıza taşıyın.

Dosya taşıma ile ilgili, oturumunuz varsa konsolosluğa sorabilirsiniz. Diğer seçenekler için lütfen geçmiş iletileri okuyun, bunun için ara tuşunu (CTRL+F) kullanabilirsiniz.

• @ahmetyorulmaz Normalde kazanan için 10 bin dolar yanındakilerin her biri için 7 bin dolar civarı diye bir söylenti var. Bu gideceğiniz eyalete ve orada tanıdığınızın olup olmaması, iş teklifinizin olup olmamasına göre de değişiklik gösterir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |