DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @achillesoag Kesinlikle öyle. Tavsiye ve iyi niyetiniz için çok teşekkür ederim 🙂

• @Hanhun Hong Kong konsolosluguna numaram current bundan sonraki işlemi KCC yapamayacağını söylüyor sizin yapmanız gerekliymiş dediniz mi? Ne kadar saçma olay. Madem topu KCCye atıp işi yokuşa süreceksin neden insanlara umut verip ayağına çağırıp hem maddi hem manevi zorluyorsun...

• @misha90 Aynen o şekilde ilettik hatta en sonunda bunu yazması için KCC den talepte bulunduk ama sürekli aynı cevapları alıyoruz.

• @Hanhun Bence en sonunda pes ederler umut edip sabretmeye devam 🙂

• Bugün 50'ye yakın yere mail attım. Çoğu navigatöre yönlendiriyor. Bazıları da direkt olumsuz dönüyor. Cevap vermeyenlerden ileriki günlerde olumlu dönüş olur mu bilmiyorum.

• herkese merhaba, son iki aydır birçok ülkedeki konsolosluklara mail atıyorum çoğu standart yanıtla sadece kendi vatandaşlarının dosyalarına işlem yapabildiklerini dönüyor. Son ana kadar bir umut mail atmaya devam edicem, 2023 sürecinde 1 Eylülde barbados adasından olumlu yanıt alıp binbir zorlukla vizesini alan arkadaşın videosu ilham ve motivasyoın kaynağım oldu, yazımı görürse deneyim paylaşımı için teşekkürler dostum.
    Yakın zamanda Honkong'a gidip FAM için uğraşan arkadaşlarıma sabırlar dilerim umarım topu çevirmekten vazgeçip işinizi hallederler.
    Sorum Honkong dışında bir ülkede bu akışı deneyen var mı? Konsolosluktan bu konuda bir yanıt alınmamış bile olsak direkt o ülkeye gidip orda olunduğumuzu kanıtlar belgelerle talep geçmek mantıklı olur mu ?

• Merhabalar, Managua/ Nicaragua’ dan dosya transferi icin aldigim maili paylasiyorum arkadaslar. Bu maile verdigim cevap sonrasi olumsuz donus yaptilar; belki baska birine farkli donebilirler.

image.png

• ⭐⭐⭐

@misha90 Umarim olur, guzel haberlerinizi bekliyoruz.

• @Hanhun umarım bir an önce güzel sonuçlar elde edersiniz. bizlerede ümit oldunuz. hazırlandık hong konga gitmeye. eşim yarın yola çıkacaktı aslında ama haber mi beklesek ne yapsak kararsız kaldık bizde. gerçekten iyi bir bütçede gerekiyor bu süreçte. sonuna kadar çabalamak istiyoruz hepimiz elbette. siz ne tavsiye edersiniz? bir kaç gün daha beklesek mi aranıza katılsak mı ? fikirlerinizi bekliyorum. teşekkürler

• @gulnurcb hangi diplomanızı kaybetmiştiniz acaba? üniversite mi yoksa lise mi?

• Bu ileti silindi!

• @Hanhun Gürcistan ne cevap verdi size ? benden pasaport fotokopisi istedi gönderdim 3 gündür ses seda yok. size nasıl dönüş yaptı.

• @kaankoca Sorun çıkmaz ise ertesi güne saat 3 ile 5 arası alınıyor. Tabiki yinede daha erken Unganlara gitmeniz

• @Irmak-Deli Çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacaktı ama. Benim iki doz aşım da Biontech’ti. 3. Dozun Sinovac olması herhangi bir sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkürler.

• @cemal1153 teşekkürler sizede hayırlı olsun

• @İsmet-Kılınç
    Olmaz tabiki.siz oldugunuza dair ciktiyi yaninizda goturun..

• @İsmet-Kılınç
    Son 12 ay içinde 1 doz hatırlatma dozu olmanız yeterli sonav yada biontech.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

ankara yine, ağustos mülakatlarında da eve gelen misafirin yanına çıkmayan ergen gibi takılmaya devam etmiş belli ki.
    koskoca ay için hepi topu 40 - 50 mülakat dağıtmak içler acısı bir durum, açıklaması yok, rezalet.

ben "ankara'ya güvenmeyin" derken bundan bahsediyorum işte.
    cn6000'in mülakat alamadığı bir mali yılda, daha farklı nasıl bir rezillik sergileyecekler acaba.
    sonraki adımları muhtemelen verdikleri mülakatları iptal etmeleri olur, ki yaptılar bunu da geçen sene.

diyecek sözün, edecek kelamım kalmadı.
    insanların hayalleri ile oynayan, bu kadar insanı perişan eden dünyada başka konsolosluk yok.

bu pilavın kaldıracak suyu kalmadı, DV2024 için ne yazık ki süreç en fazla bi bu kadar daha mülakat kaldırır.

kızın size söylüyorum, gelinim sen anla diyen atalarımıza hürmeten, DV2025 talihlileri(!) yoluna buna göre çizer umarım.

herkese ailesiyle geçireceği güzel, huzurlu, mutlu bir bayram diliyorum.

hiç şüphesiz ki; kesilmek için başına toplanmış 3-5 adamın elinden, ipini koparıp kaçan dananın tarafındayız!

Geçen sene kazandığımı öğrendiğimde hem daha önceden giden arkadaşlarıma içlerinde avukat olanlarda var bu işlerle uğraşan. Ortak dedikleri şuydu. Abi senin cn çok düşük ocak şubat burdasın dont worry diyorlardı. O dönemde bu kadar hissedilir şekilde olmasada bir tek siz, bak bu angara ya güven olmaz ayağınızı yorganıza göre uzatın sonra üşütürsünüz dediysiniz. Açıkcası ozaman ya bu adamda ne kadar olumsuz düşünüyor. Eşimin arkadaşı(dv23) 9k larda cn ile ağustos da vizesini aldı. Bizde en kötü nisan gibi alırız diyordum.

Günün sonunda nerdeyiz peki. Ankara trenine son vagonda binmenin derdindeyiz. Biletimizi aldık çok şükür fakat tren koltuğuna oturmadan kimse rahat değil.

DV25 kazananı arkadaşlar vallaha tablo ortada. Son 2-3 senenin ankara grafiği de ortada. Ben dv25 kazananı olsam ve aynı cn olsa current olur olmaz dosya taşımanın derdine düşerdim. Hersen kapasiteyi düşürerek gidiyorlar bunuda hesaba katın.

• Pazartesi günü Hong Kong a gitmeyi düşünüyorum 4-5 gün durup gelecem başka yolculuk planlayan var mı acaba yanıma evrak almadan gideceğim olurda mülakat almayı başarırsak ülkemize dönüp evrakları toplayıp tekrar gitmek daha ucuza geleceğini düşünüyorum. pazartesiye yolculuk planlayan varsa beraber hareket edebiliriz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |