DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu seferde gelmedi mail bu ay içerisinde yine Temmuz ayı için mülakat dağıtılır mı acaba?

• Bu ileti silindi!

• @rarewonder Artık Haziran 2. Haftaya kaldık sanirim Ağustosa aliriz tahmini yapiyorum.

• @Ercan-Şen Merhaba, numaralarımız oldukça yakın sanırım. Excel'e bilgilerinizi kaydetmiş miydiniz, çünkü sizi göremedim de.

• Kayitli gözüküyor ama bi noksanlik yaptim herhalde bende görmüyorum duzeltmeye çalışırım

• Yanlışım varsa düzeltin lütfen ama dvcharts üzerinden son 7-8 yılda ankaranın hangi cn’lere kadar numara verdiğine baktım, geçen sene en kötü tamamlanan senelerden ama bu sene rekor olacak gibi duruyor. Atladığım bir sene varsa bilmiyorum ama kendi numaram özelinde baktım özellikle. Ankaranın hiç bu case numarasına mülakat vermediği bile olmamış. Eu özelinde bakmaya çalıştım.

• @maliek42 bunlar daha iyi günlerimiz gibi duruyor, maalesef

• ⭐⭐

@maliek42, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

Yanlışım varsa düzeltin lütfen ama dvcharts üzerinden son 7-8 yılda ankaranın hangi cn’lere kadar numara verdiğine baktım, geçen sene en kötü tamamlanan senelerden ama bu sene rekor olacak gibi duruyor. Atladığım bir sene varsa bilmiyorum ama kendi numaram özelinde baktım özellikle. Ankaranın hiç bu case numarasına mülakat vermediği bile olmamış. Eu özelinde bakmaya çalıştım.

2021’de 10058 olan kişi bile mülakat alamadı. Yani yeni bir durum değil maalesef. Ama evet, her geçen sene daha da kötüye gidiyor durum.

• Böyle devam ederse 2024 talihlilerinin pek çoğunun vize görüşmesi alamayacağı artık kesinleşti. Bu sebeple gidişatta radikal bir değişim yaşanması yada yaşatılması gerekiyor. Ben kendi adıma bugün Ankara konsolosluğa neden greencard görüşmelerinin yavaşladığını, yıl sonuna kadar kaç kişiye görüşme sağlanabileceği, problemle ilgili bir çözüm arayışlarının olup olmadığını sordum. Şuan Amerika dışişleri bakanlığına mektup yazıyorum, bu konularla ilgilenen 3 senatör var onlardan da yardım isteyeceğim. İletişim adresleri aşağıda sizler de kendi mesajlarınızı iletirseniz en azında bir kamuoyu oluşur. İstek olarak ya Ankara bize mülakat versin veya başvuru yaptığımız elçilikler Ankara'ya yardım etsinler diyeceğim. Diğer Amerika elçilikleri eğer elçiliğin bulunduğu ülke vatandaşı değilseniz size görüşme veremeyiz diyorlar ancak kendi ülkemizde göçmenler nedeniyle biz mülakat alamıyoruz. Burada ciddi bir çelişki var. Bu çelişkinin giderilmesi için çabalayacağız.

Ankara elçilik: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ Önce elçiliğe neden vize mülakatlarının verilemediğini sorabilirsiniz.

Amerika dış işleri bakanlığı: https://register.state.gov/contactus/contactusform

Senatörler;
    Senator Dick Durbin : https://www.schumer.senate.gov/contact/message-chuck
    Senator Bob Menendez
    Senator Charles Schumer

• @GOKAY-0 evet iş başa düştü ya hero ya mero bende yazacam bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini yapılan cok büyük haksızlık diye yazıcam

• @ahmet77, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@GOKAY-0 evet iş başa düştü ya hero ya mero bende yazacam bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini yapılan cok büyük haksızlık diye yazıcam

Şimdi tüm mesajları gönderdim. Senatörlerin sayfalarında adres istiyor oraları Amerikadaki evin adreslerini yazdım telefonu Türkiyedeki kendi telefonumu verdim ama adres kısmı çok önemli değil. Özellikle Menendez göçmenlik konusunda etkili olabilir sayfalarında gizlilik sözleşmesi var ve uscis dosyalarını kendileri takip edebiliyormuş. Türkler için çalışır mı onu bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez zaten bu koşullarda mülakat almak imkansız.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• Merhabalar,

Bir kaç gündür https://savediversityvisa.org/ adresindeki verileri inceliyorum. Son 10 yıllık dataları Ankara özelinde inceleyince aşağıda belirttiğim hususlar gözüme çarptı. Lütfen hatalı bir çıkarım varsa görüşlerinizi esirgemeyin, kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem.

1. Ankara'nın dosya inceleme sayısı son 10 yılda çok fazla değişmemiş (2020 2021 hariç) Burada sayılar EU bölgesi için 600 civarında.
    2. 2023 senesine kadar her 1000 CN için yaklaşık 40 mülakat ortalaması varken bu oran son 2 senede 60-70'lere gelmiş (Burası bence önemli)
    3. Bu maddeden tam emin değilim. 2023 senesine kadar "Ready" olup "Issued" visası bulunmayan mülakat sayısı toplam incelenen dosya sayısının %10'u iken bu oran 2023 için yaklaşık %20 civarında ve benzer eğilim 2024'te de devam etmekte. (Burada ready olup issued vize sayısı 0 olan mülakatlar için talihlinin mülakata girmediğini anlıyorum.2024 için bazı caselerin hala "ready" olabileceğini anlıyorum.)

Sonuç olarak; Ankara'nın vereceği mülakat sayısı çok fazla değişmemekte ancak mülakat oranı (1000 CN için Ankara'dan alınan mülakat sayısı ) Ankara'da artma eğiliminde olduğundan sene sonu CN'ler düşük kalmakta. (Son 2 senedir 10000 CN'lerde sürecin sona ermesi.). Bahsetmek istediğim aslında Ankara'nın performansından ziyade bizlerin DV'ye ilgisinin artarak devam ettiği.

3.maddeye kısaca değinmek istiyorum. Eğer konu çıkarımım doğruysa son dönemlerde ne yazık ki mülakat alıp gitmeyen önemli talihli sayısı var. Bu durum zaten kısıtlı vize veren Ankara'nın kendine göre kısıtlı imkanlarını boşa harcadığımızı düşündürtüyor.

Bu yazı aslında şu aşamada DV2025 talihlisi üyeler için daha anlamlı olacaktır. Benim çıkarımım Ankara'nın performansı ve Türkiye'deki talihli sayısı+katılım oranı değişmediği sürece bundan sonraki çekilişlerde Ankara'dan mülakat alacak en yüksek CN numaralarının 8000-10000 olması muhtemel.

Geleyim ben neden bunlar ile bu kadar ilgilendim ve paylaşma gereği hissettim. Benim dosya numaram 9000'lerde ve yukarıda belirttiğim çerçevede ne gidişatı tam olarak anlayıp aksiyon alabilecek (dosya taşımasını current olmadan KCC üzerinden yapmak için zamanı olacak) ne de Ankara'nın gidişatını bekleyebilecek kadar küçük arada derede bir numara 🙂

Eksik/hatalı bir kısım varsa lütfen belirtirseniz yazımın o kısmını düzeltirim. İyi akşamlar.

• @Bluey Özellikle ilk maddedeki çıkarımınızda haklısınız. cnde yoğunluk arttığı için yüksek numaralara çıkmıyor olabilir. Ama yine de Ankara’nın bu kadar insana çekiliş kazandığını belirtip büyük çoğunluğunu mağdur etmesi kabul edilebilir gibi değil maalesef

• @Bluey açıkçası ben de dvcharts verilerinde 5K - 7K arası çok yığılma olduğunu görüyorum ve bunların Ankara ağırlıklı olduğunu düşünüyorum.

• @Bluey Benzer case numaralarına sahibiz süreç bizim için baya karışık galiba sizi takip edeyim gelişmelerden haberdar olurum

• @Burak-Şimşek-0 sizin görüşme durumunda gelişme var mı

• @Satisfaction Dosya mı taşıdınız

• @gucarslan Montenegro ( Karadağ da DV görüşmeleri yapılmıyor olabilir mi . DV chartta Montenegro yok Belgrad elçiliğinin verileri var.

• @fahriakc Karadag’da iv mulakatlari yapilmiyor, Karadag’in iv islemleri ile Belgrad ilgileniyor.

• @deebee tşk ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |