DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Demayfo geçen ayki bültene göre nasıl sizce

• @qwe19 Bence gayet iyi hocam zira bu durum, bizim (Ankara) gibi yavaş çalışan konsoloslukların yavaş yavaş ilerlediği; az mülakat verdiği durumlarda diğer ülke konsolosluklarının açıklanan bültene uygun şekilde; hızlı hızlı mülakat dağıttığı durumda uzun vadede kendini gösteriyor. Kısaca biz (Ankara) o an açıklanan, current olan kotanın %15'ine henüz mülakat vermişken diğer ülke konsoloslukları daha verimli çalışıp %50'nin üzerine çıkıyor. Böylece tüm EU bölgesine ayrılan 50 bin kota hızlıca biz dışındaki ülke mülakatlarınca dolduruluyor. Yani yavaş yavaş cut off (bültende açıklanan o aydan sonra mülakata çağrılabilecek muhtemel sıra numaraları) sayılarını arttırmak yavaş kalan Ankara gibi elçiliklere yetişme imkanı sunarken bizim gibi mülakat bekleyen insanların da henüz çağrılmadan kotasının erkenden bitmesini engelliyor. (Bakınız geçen sene 13binlerde biten vize kotası...)

• Temmuz bülteni açıklandı arkadaşlar insallah fazla fazla mülakat dağıtır Ankara

• Merhaba arkadaşlar temmuz bülteni açıkladılar ama anlaradan daha haber yok😞 bilen var mı durumla ilgili bir şey? Veya bizleri biraz umutlandıracak bir haber?

• @Demayfo umarım bol mülakat dağılımı olan bir ay olur. Gerçekten artık umutlar tükeniyor

• @Demayfo Dünya genelinde yıllık olarak verilecek olan DV sayısı 55bin olarak biliyorum. Avrupanın kotasının 50bin olması pek mantıklı değil. Tabii net sayıları söyleyecek forum üyeleri vardır.

• ⭐⭐⭐

@rarewonder dünya geneline ayrılan kota 55bin. Eu sayısını tam hatırlamıyorum 20küsür gibi birşeydi diye aklımda kalmış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

haziran bülteni açıklandı!
    bültene göre EU bölgesi 27.500 olarak belirlendi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Demayfo verdiğiniz bilgi hatalı, EU bölgesi için kota 21700 civarındadır.

• @rarewonder Evet haklısınız ben geneli EU olarak yazmışım, üzgünüm.

• Velhasıl kelam Ankara bu Green Card mülakatlarında sınıfta kaldı boşu boşuna Türkiye’yi cekilişe sokıyorlar formalite

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet77 tam da ondan bahsediyordum ben de;

https://yesilkartforum.com/forum/post/435647

• Yasaklı

@evrimooloji merhabalar sizin cn yuksekmis nasıl Vize aldınız acaba dosyanızı nasıl taşıdınız bilgi verebilir misiniz?

• Yasaklı

@senamd merhabalar siz nasıl taşıdınız dosyanızı sürecinden bahsedebilir misiniz ?

• @merveozdemir Profiline girerseniz paylaşmış oldugu deneyimi okuyabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@merveozdemir Lutfen deneyim basliklarini okuyunuz, herkes paylasti, size diger mesajınızda da yazdım.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ugursway ugursway 

• Just FYI.

@ridetowild, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@misha90 Selam,

Temmuz ayı için dağıtılmaya başlanan EU mülakatları dahil olmak üzere toplam dağıtılan mülakatların %5.7 si Ankara'ya ait gözüküyor. Ankara'nın müthiş performansını da göz önünde bulundurursak bu yüzdenin düşmesi şaşırtıcı olmaz.
    Kırılım olarak da her ay hangi konsolosluk kaç adet EU mülakatı dağıtmış görebilirsiniz.

16ccd6c9-eaf3-4b2e-8219-25b26c678d3c-image.png

• @ridetowild 50 case giderken son iki ay 29 casede kaldı ankara 120 case borçlu ödesin artık borcunu hiç yakışmıyor

• Arkadaşlar Açıklandı Kontrol edin!!

• @Eneshan-Yesilyurt sadece mail gelmesi gerek nerden kontrol edilir başka ve kaç numaraya kadar bilen var mı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |