Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• @crazycells hacam ikimizin iletisinin arasında yazan kişi bile söylediklerinizi anında çürüttü, bak adam diyor ki turist vizesiyle gelen ne idügü belirsiz değil en azından 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

@crazycells hacam ikimizin iletisinin arasında yazan kişi bile söylediklerinizi anında çürüttü, bak adam diyor ki turist vizesiyle gelen ne idügü belirsiz değil en azından 🙂

eger sayin @okvekilic 'in dediklerinden bahsediyorsaniz, kendisi cok detayli bir tanim yapmis ve bu kisilerden bahsediyor... Ve dediklerinde haksiz degil, ozellikle de "yalandan bir sebep buluruz" kismi... biri foruma girip "iltica basvurusu yapacagim ama bir sebebim yok, ne soylesem kabul edilir" tarzi bir soru sorsa, aninda kendisini forumdan banlariz...

Iltica basvurusu yasalarla belirlenmis durumlarda yapilabiliyor, eger bu tanimlara uymuyorsa kisi, iltica basvurusu yapmamali ve bundan bagimsiz olarak hicbir basvurusunda yalan bilgi vermemeli. Sizce de olmasi gereken bu degil mi?

Forumda genel olarak "amaca giden her yol mubahtir" felsefesiyle hareket etmiyoruz, ve verilen yaniltici ve/veya yanlis bilgileri duzeltiyoruz.

• @crazycells önce iltica edeyim sonra sebep düşünürüz diyen kişi için size sonuna kadar katılıyorum hocam,
    Önce turist vizesiyle kapağı amerikaya atayım, sonrasına bakarız evlilik, mba falan, bu süreçte de kaçak göçek çalışırız diyen kişilere bu forumda aynı gözle bakılıyorsa benim için sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

@crazycells önce iltica edeyim sonra sebep düşünürüz diyen kişi için size sonuna kadar katılıyorum hocam,
    Önce turist vizesiyle kapağı amerikaya atayım, sonrasına bakarız evlilik, mba falan, bu süreçte de kaçak göçek çalışırız diyen kişilere bu forumda aynı gözle bakılıyorsa benim için sorun yok.

sadece turist degil, ogrenci veya WAT ile gelen kisilere bile eger EAD veren bir statude degillerse calismalarinin yasal olmadigini ilgili basliklarda vurguluyoruz; hic merak etmeyin 👍

• ⭐⭐⭐⭐

Kaçak göçmenler Öncelikle Büyük metropollerde çoğunlukta idi. Son bir kaç aydır benim bulunduğum bölgede de çoğalmaya başladı. Kontrol mekanizması zayıflamaya da başladı. Şuan burada İstanbul’daki gibi ortalıkta dolaşanlardan hiç farkı yok. Bu kendi olanakları ile sistemi idare eden yerel yönetimleri zora sokabilir. Diversity yani çeşitlilik çok artmaya başladı. Ayrıca Suriye Irak Ukrayna ve Afgan halkından kontrollü giriş yapan insan sayısında ciddi artış var. Sorun buraya da nüksetti . Olaya sadece Türkler olarak değil Kaçak giren insan topluluğu olarak bakmak lazım.

• @mexido fc gruplarının adı nedir?

• en sonunda sinirdan gecisleri onleme amacli guvenlik arttirilma calismasi basladi.

instagramda artik turistik bolge olarak gecis gosterilen yere tamir ile karisik yeni duvar oruyorlar.

• @redsat2000, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

Kaçak göçmenler Öncelikle Büyük metropollerde çoğunlukta idi. Son bir kaç aydır benim bulunduğum bölgede de çoğalmaya başladı. Kontrol mekanizması zayıflamaya da başladı. Şuan burada İstanbul’daki gibi ortalıkta dolaşanlardan hiç farkı yok. Bu kendi olanakları ile sistemi idare eden yerel yönetimleri zora sokabilir. Diversity yani çeşitlilik çok artmaya başladı. Ayrıca Suriye Irak Ukrayna ve Afgan halkından kontrollü giriş yapan insan sayısında ciddi artış var. Sorun buraya da nüksetti . Olaya sadece Türkler olarak değil Kaçak giren insan topluluğu olarak bakmak lazım.

burada bence kesinlikle öyle bakmak gerek ama - türk kaçak girenlerin türk amerikan toplumundaki yerini neler olacağını neler katacağı neler götüreceğin ne gibi sosyolojik şeylere yol açabileceğini - bence araştırılmalı ama bunla alakalı bir şey bulamadım - bakalım neler olacak.

ben kendi adıma 3-4 defa usa bulunsamda oradaki yaşayan türkler buna daha iyi cevap verecektir selamlar.

• Bugün bir arkadaşın oğlu pederi aramış demişki ABD’ye kaçak olarak olarak gelmek istiyorum vs işin komik yanı ayda 10.000 $ yapabilir miyim diye sormuş 🙂 gerçekten hayallerde yaşıyor bazı i… sözü buna cuk diye oturuyor. Jersey de ailece gelip sürünen insanların hikayelerini duyuyorum bu insanlar 30.000 $’a kadar bir ödeme yapmışlar dolayısıyla gururlarını yediremeyip dönemiyorlar sonrasında batık maliyet sendromu denilen bir kavramla açıklayabileceğimiz duruma düşüyorlar nasıl ki bir hisse veya bir ilişki kötü gittiğini anladığımızda hemen ilişkimizi veya o hisseyle olan ilişkimizi kesmeyip yatırıma düştükçe devam ediyorsak onlar da bu döngü de kendilerini bir şekilde tutmaya çalışıyorlar yazık hiçbir zaman hiçbir yere kaçak olarak gitmeyi düşünmedim nasıl Afganlar ülkemize kaçak olarak gelip işgalci gözüyle bakılıyorsa ben de aynı şekilde bir ülkenin yasalarına saygı duyulmadan gelen insanları işgalci gözüyle görüyorum umrumda da değil bana mı sordunuz gelirken diye de cevap verebilirim hadi bul o YouTubeerlara söyle nerede günde 400 dolar doordash geliri.

• @Doncarleone, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

Bugün bir arkadaşın oğlu pederi aramış demişki ABD’ye kaçak olarak olarak gelmek istiyorum vs işin komik yanı ayda 10.000 $ yapabilir miyim diye sormuş 🙂 gerçekten hayallerde yaşıyor bazı i… sözü buna cuk diye oturuyor. Jersey de ailece gelip sürünen insanların hikayelerini duyuyorum bu insanlar 30.000 $’a kadar bir ödeme yapmışlar dolayısıyla gururlarını yediremeyip dönemiyorlar sonrasında batık maliyet sendromu denilen bir kavramla açıklayabileceğimiz duruma düşüyorlar nasıl ki bir hisse veya bir ilişki kötü gittiğini anladığımızda hemen ilişkimizi veya o hisseyle olan ilişkimizi kesmeyip yatırıma düştükçe devam ediyorsak onlar da bu döngü de kendilerini bir şekilde tutmaya çalışıyorlar yazık hiçbir zaman hiçbir yere kaçak olarak gitmeyi düşünmedim nasıl Afganlar ülkemize kaçak olarak gelip işgalci gözüyle bakılıyorsa ben de aynı şekilde bir ülkenin yasalarına saygı duyulmadan gelen insanları işgalci gözüyle görüyorum umrumda da değil bana mı sordunuz gelirken diye de cevap verebilirim hadi bul o YouTubeerlara söyle nerede günde 400 dolar doordash geliri.

kesinlikle katılıyorum biz uzaktan görüyoruz dostum neler vardır Allah bilir - ama sonu ne olur bilmem bu işim. sosyolojik bakıyorum avrupa pek farklı değil . neyse. 😕

yazın kısa bir gezi yapacağım - şunda gelirim ama bilet fiyatları uçmuş yemin ederim.

• Daha bugun deport edilip ucakta yerine oturmayan bir türkün videosu düştü!! Gidersem ölürüm diye tutturmus..coğu hatta yuzde 95 i deport olacak çünkü iltica sebepleri lgbt pkk fetö!! Gerçekten işlnece var mı yok hapis yok hakkında böyle bir mahkeme kararı yok hepsi yalan beyan!! Avrupa iltica basvurularını hızlı dosyay geçti anerkada yapabilir seçim yaklaşıyor!! Özellikle savaş ve trnin filistni desteklemesi bu işi hızlandırır.

• ⭐⭐

Bugün Türk bir "şebeke" ile gitmeye çalışıp, normalde uçakla Meksico City'den ABD sınırına gitmesi gerekirken, aksilikler sonucunda otobüsle sınıra doğru yola çıkıp, yol üstünde önce polise daha sonra Meksikan Karteli'ne yakalanan Türk göçmenin videosunu gördüm. Bu yolu düşünenlerin izlemesi gerekli

• @celica kotu senaryolar olabilir. Ama sanki bu biraz palavra sikiyor gibi. Mahallede kahvede palavra sallayan dayilardan. not: yasal olarak gelip memnun olmayan biri olarak soyluyorum.

• @celica İyi senaryo yazmış arkadaş.

• ⭐⭐

@gamefry Bilemedim 🤔 ben yeni bir kanal açıp da rakiplerini eleyeceği bir video paylaşacağını düşünmedim valla

• Sadece dun 130 dan fazla turk yakalanmis sinirda.Bunlari napiyorlar direkt geri mi gonderiyorlar yoksa mahkeme tarihi verip amerika ya saliyorlar mi?

• @Betfair39 Onbinlercesini iceri saldıklarına gore, bunlarida salarlar.

• @Ryback, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

@Betfair39 Onbinlercesini iceri saldıklarına gore, bunlarida salarlar.

Demokratlara oy verenler bunlarin daha kotusunu hakediyor umarim her gun 100binlerce gecis olur.

• https://eksisozluk1999.com/entry/159715151

Bu linki amerikada tutunamayanlarda paylaşmıştım ama asıl yeri burası bir bir delilleriyle facebookda perişan olanların linkiyle anlatmış ağzıma sağlık yazarın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |