DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bernat
    Sevgili arkadaşım size ve buradaki diğer saygı değer arkadaşlarıma şunu demek istiyorum. 2011 ilk vizem 6 aylık verildi B1B2. Yenilemek için 2013 de aldığımda 10 yıllık aldım mülakata girdiğimde hiç bir soru sorulmadan eski vizemi cancel edip yenisini vermişti bayan konsolos 🙂 son 10 yıl içersinde USA e her sene en az 1 ay gittim.... Şunu öğrendim ki adamlar çok dürüst ve asla yalan söylemiyorlar. DS160 formunu ekim ayında doldururken harfi harfine giriş çıkış tarihlerimi e devletten bakarak... ablamlarının durumunu kendi bilgilerimi tamamen doğru beyan ettim. USA yalan söylendiğinde direk seni eliyor. Doğru beyan her zaman kazanır. Benim çalışma iznime ihtiyacım var. Asylum yapabilirdim, gerek yok. Amerikada şöyle bir kural da var belirtmek isterim belediye başkanları emniyet müdürleri asla ve asla hayatları boyunca trafik cezası dahi yemeyen insanlar. En ufak bir cezan olduğunda şeçilemiyorsun. Kuralcı Ülke 🙂

• @İlker-Mert çok teşekkürler cevabınız için. Biz de asla yalan bir beyanda bulunmayacağız burada merak ettiğim abd de yakınlarınızın olmasının olumsuz bir etki oluşturup oluşturmadığıydı. Açıkçası beni de biraz umutlandırdı bu durum. Umarım biz de sorunsuz yenileyebiliriz. Yolunuz açık olsun şimdiden.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Arkadaslar merhaba. esim benimle amerikaya gelmeyecegi icin evlilik cuzdanin ilk 3 sayfasini koymadan evraklarimi istanbula gonderdim. Koymam gerekiyormuydu ? Bu yuzden islemlerim gecikirmi? Bilgisi olan cevap verirse cok mutlu olurum. Carsamba gunu teslim edildi evraklarim.

• Herkese merhaba. Eşimin vize yenileme süreci için geçen hafta başvuru yaptık. Benim vizem yenilenmişti. Sizce bu süreç ne kadar olur? Normalde Almanya'da yaşıyoruz şimdi Türkiye'ye geldik burada postanile yenileme daha kolay diye buradan yaptık ama dönmemiz lazım ve sürecin uzun sürüyor olması halinde ds160 ve ödediğiniz ücretin süresi ne kadar geçerli olur? Yani şimdi yenilemek için pssportu göndermesek 2-3 ay sonra tekrar geldiğimizde göndersek gibi şansımız olur mu? 3 hafta kadar daha Türkiye'deyiz ama hala mail gelmedi 1 hafta oldu başvuru yapalı. Çok teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jayjay01 hayır bu sebepten gecikme yaşamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynepsoylev son dönemde bekleme listeisne alınıyor ne yazık ki başvurula.
    bazen 5, bazen 10 gün sürüyor bu bekleme listesi.
    konsolosluk sizden talep ettiğinde eğer göndermezseniz sürecin nasıl olacağı konusunda bir yönetmelik yok ancak, ödediğiniz ücretin 24 ay geçerlilik süresi var.
    bu durum, posta yoluyla da geçerli mi bilmiyorum. bunu mail atarak sorabilirsiniz..

• @gucarslan tesekkur ederim. 1 haftadir pasaportlar teslim edilmesine ragmen hala belgeleri gonderin yaziyor ve ceac sitesinde recieved yaziyor guncellemedi. 2 gun sonra kontrol edin diyor 6 gun oldu ayni duruyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jayjay01 şuan ki yoğunluk durumunu bilemem ne yazık ki, sadece noel tatili yüzünden bu reç biraz daha uzayabilir eğer bugün ya da yarın sonuçlanmazsa.

• Merhaba,
    Mülakatsız başvuruyla alakalı belgelerimi 8.12.23 tarihinde göndermiş olmama rağmen hala başvuru sayfamda “Belge gönder”olarak görünmekte.Ptt takip numarasını kontrol ettiğimde 11.12.23 tarihinde teslim edildiğini gördüm.Aynı durumu yaşayanlar konsolosluğa ek mail vs ulaşmak gerekir mi?Yoksa beklemeye devam mı etmeliyim?

• @murat1234, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Merhaba,
    Mülakatsız başvuruyla alakalı belgelerimi 8.12.23 tarihinde göndermiş olmama rağmen hala başvuru sayfamda “Belge gönder”olarak görünmekte.Ptt takip numarasını kontrol ettiğimde 11.12.23 tarihinde teslim edildiğini gördüm.Aynı durumu yaşayanlar konsolosluğa ek mail vs ulaşmak gerekir mi?Yoksa beklemeye devam mı etmeliyim?

Ais sitesindeki Belge Gönder durumuna takılmayın, orası güncellenmiyor. CEAC sitesinden takip etmeye devam.

benim de geçen hafta gönderdiğim başvuru ceac sitesinde pazartesiden beri "application received" bekliyor.
    Benim acelem yok bekliyorum, zaten arasanız da bir şey değişeceğini sanmıyorum. Bu ara noel tatil dönemleri onların.

• Ceac sisteminden kontrol ettiğimde “application received” olarak göründüğünü öğrendim.
    Bilgilendirme için teşekkürler,
    @Mehmet-Can-0

• Merhaba,
    28 kasımda başvurduğum vize yenileme sürecim bugün (27 Aralık) Refused olarak sonuçlandı.Mülakata giderken hangi evrakları götürmeliyim bilgisi olanlar paylaşabilir mi?
    Selamlar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat1234 geçmiş olsun.
    mülakata giderken sizden bir evrak talep edilmiyor. eğer bir konferans ya da buna benzer bir org. için gidecekseniz ya da sizi davet eden biri / kurum / firma varsa onlardan alacağınız bir davetiye olabilir. bunun dışında yanında olması gereken eski vizenizin basılı olduğu pass / varsa yeni pass ve DS160'ın confirmation page sayfası.
    mülakatta bol şans.

• Teşekkürler @gucarslan
    Aynı günlerde farklı başvuruyla 1 yaşındaki kızım için eşimin geçerli vizesi üzerinden başvuru yaptım.Kızımın vizesi onaylandı fakat benim başvurum reddedildi.Durumu şaşkınlıkla karşıladığımdan dolayı destekleyici belge götürmeyi planlıyordum ama bana gelen mailde de herhangi bir evrak listesi vs yazmamakta.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat1234 dediğim gibi bir evrak yok zaten talep ettikleri.
    tavsiyem kızınızın onaylanan vizesini de götürün, bu olumlu bir etki yapacaktır.
    bol şans.

• Çok teşekkürler sağolun @gucarslan

• Hocam tekrardan selamlar, @gucarslan
    Vize reddi için bir sebep belirtilmemiş.Red sebebini öğrenmek ve eğer formda yapılan basit bir hata vs. kaynaklı ise mülakat tarihini beklemeden düzeltmek adına veya konsolosluğa mail atmanın bir faydası olur mu acaba?
    Selamlar,

• @murat1234 bende de refused olmuştu, sonra mülakata çağırdılar.
    sebep parmak iziymiş, öyle düşünüyorum. 2 soru sordu verdi vizeyi.

• Umarım sebep aynıdır.Asıl sorun mülakata gitmek değil de mülakat tarihinin çok uzun olması umarım erkene alabilirim.@charon

• @murat1234 mülakat tarihi çok uzun evet. Anca acil randevu kriterlerine uyuyorsanız erkene alabiliyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |