Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @onurito elele tutuşup havuza koşan hanzolar gibi ulaulaula diye böğürere girelim gerekirse. Yeter ki girelim 😂

• Bu ileti silindi!

• @karaçay gidelim de bir derdimiz simit olsun, hem belki beraber yeriz.

• Sevgili dostlar, sevgili adminler @crazycells @gucarslan green cardın çıkmasını öğrendiğimiz andan ilk giriş anına kadar yaklaşık 1 yıl kadar zaman var. Bu arada beklerken, abdye ilk gittiğimizde daha rahat para yapabileceğimiz eğitmler kurslar alabiliriz belki. Ben örneğin, forklift vb iş makinesi öğreneyim istiyorum. Oradan da ehliyeti, resmi belgesi ne ise onu alır çalışmaya başlarım belki. Bu şekilde forumdakilerin fikirlerni alabileceğimiz, abdde yaşayanların da, gelmeden pizza öğrenin, keşke şunu türkiyede öğrenip gelseydim gibi tavsiyelerini paylaşacakları bir başlık var mıdır acaba ? Benzer başlık var ama, şu işi bilenler kolay iş bulur ve saatlik eyalete göre şunu alırlar gibi… saygılar 🙋🏻♂

• @karaçay Amerika ben geldim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hawaii sadece five-0 dizisini seyrederek biliyoruz fakat nasıl oluşmuş diğer kısımları neye benziyor diye merak edenler 1 saatlik terapi videosuna buyurun gelin

• @Murat-4 ahahaha kapıdaki pasaport kontrol görevlisi o abla

• @karaçay mantıklı ve fakat burada alınan belgeler her zaman orada geçerli olmayabiliyor, bazılarına bakıyorum orada uber yapıcam diyor fakat uber yapmak için 1 yıllık Amerikan ehliyeti istiyorlarmış, genelde başlangıç olarak doordash dan bahsediyorlar veya dediğiniz gibi orada geçerli olabilecek bir meslek öğrenilip gidilebilir.

• ABD'de kişinin bir akrabası olması durumunda göçmen olmayan vize verme durumu çok düşük bir ihtimal olduğundan bahsediliyor. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
    Dün de ben düşündüm. Annem-babam için başvursam; onlara çıksa ve gitseler, sonra da benim için F2B'ye başvursalar diye. Ancak bu sefer de F2B süreci boyunca (galiba 8 yıl gecikmeli gidiyor) daha da ABD'ye giremeyebilirim diye. Hayal kurarken bile her ihtimali düşünür olmuşum. 😃

• @Murat-4 tabi ki, buradaki sertifikaların bir geçerliliği olmayacak ama forklift kullanamayı bilerek oradan bunun ehliyetini almak ile orada öğrenmeye kalkmak farklıdır tabi. Uber, doordash vs herkesin yaptığı işler. Herkesin yöneldiği işlerden pek para kazanılmaz. İlk zamanlar (uber hariç, dediğin gibi o 1 yıllık ehliyet istiyor) delivery işleri ile geçici uğraşılabilir ama doktor,yazılımcı gibi kesin işleriniz yoksa birşeyleri bilerek gitmeli. Pizzacılığın, pastacılığın sertifikadan ziyade deneyim ve bilgiye ihtiyacı var örneğin. Bagel örneğindeki gibi simityapımı öğrenilebilir mesela. Turkish bagel/coffee dükkanı açarız

• @asariel hop kardeşim sıra var😂😂

• ⭐⭐

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese günaydın iyi pazarlar. ABD’de Cream Cheese Bagle ve kahve ile kahvaltı yapacağımız pazarlara 🥲

İyi pazarlar,, Bu günleri yad edip gülüp geçmek istiyorum kahvemi yudumlarken 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ecdeniz Green card çekiliş talihlisi olmanız görüşmeye çağırılacağınızı garanti etmez. Vize kalmayabilir, süreç uzayıp yetişmeyebilir. Siz turist vize görüşmenize planladığınız zamanda gidebilirsiniz. Çekilişi kazanmış olmanız turist vizesi alamayacağınız anlamına gelmez. Alan örnekler de var. Size görüşmenizde, GC kazanmanız ile ilgili bir şey sorulursa, turist vizesi için başvuru sebebinizi belirtip, GC sürecim henüz başlamadı, ziyaretimi yapıp dönünce sürecimi devam ettireceğim diyebilirsiniz.
    En sonunda Diversty Visa nızı aldığınız zaman turist vizenizi iptal edecekler zaten.

• ⭐⭐⭐⭐

@hasnotben, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 günaydın. Ben bu forum olayında daha yeni sayılırım. Cidden bazı muhabbetler zamansız hortluyor. Bunu engellemenin yolu yok sanırım 😀 pilav tarifi vermeye devam

Sana bana hortlamış gibi geliyor. Yazan kişi bu konudan ilk kez bahsedildiğini düşünerek yazıyor 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 Abi şu an videonun başındayım henüz ilk 10 saniye izledim yemin ederim sabah sabah arkadaki seslerden vs. içim ferahladı.

• Türkiye'den vize talep etmeyen ülkeler arasından mülakat başvurusu kabul eden oldu mu hiç bu sene ya da geçmiş senelerde?

• ⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Türkiye'den vize talep etmeyen ülkeler arasından mülakat başvurusu kabul eden oldu hiç bu sene ya da geçmiş senelerde?

Yanlış hatırlamıyorsam geçmiş yıllarda Bosna Hersek'te Sarajevo'dan almıştı birileri veya birisi.

• Yorumları bunu dinleyerek okumanın verdigi tat ayrı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evli ve çocukları olanların daha dikkatli seyretmesi gereken bir video

• @karaçay mantıklı olabilir, araştırmak lazım, forklift tarzı şeyler içinde depo benzeri yerlerde öğrenilir sanıyorum ehliyetle uğraşmadan, bende G sınıfı ehliyet var yanında çalışacak makine bulamadığım için kaldı öylece kimisi bu benim ekmeğime ortak olur diye kimisi uğraşmak istemediği için öğretmiyor, diplomamda orada geçersiz olacak denklik alınırmı bilmiyorum, sarıyer börekçisi açalım en iyisi 😅

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |