DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EmirS Hayırlı olsun, Amerikada ki yeni hayatınızda başarılar diliyorum.

• @EmirS hayirli olsun vizeniz tebrikler

• Çok teşekkür ederim gerçekten. @Ramsen18 and @beyzakr

• @NINJAKEMAL tebrikler

• Merhabalar benim vize basıldı Greencard için USCİS formunu mali yıl içinde mi doldurmam gerekti . Yoksa gitmeden mi?

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @ramsen18 Hayırlı olsun Ramazan Bey, keyifle okudum. Part 4 ü sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

• @ramsen18 ayrıca sormak istedim, sakıncası yoksa hangi hastaneye gittiniz ve hangi bölüme başvurdunuz bu eksik aşıları öğrenmek için? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@avc Deneyimlerde, ozellikle Viyana deneyimlerinden itibaren bu konuda detayli bilgi var bu baslikta.

@lumos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@celikmustafa89 1 ve 2. sorulariniz cevaplanmis.
    3. Maddeye ekleme yapiyorum; bir asi listesi var, bu liste bazen klinigin websitesinde yazar ama genel olarak CDC'nin gocmen adaylari icin zorunlu tuttugu asilar yapilmakta (detaylar icin buraya tiklayabilirsiniz). Yetiskin ve Pediyatrik olarak farklilasir, Turkiye'de bir cok cocuk bu kuralalra uygun asilanmakta senelerdir fakat yine de eksik asi cikabiliyor. Ayrica Covid asisi hem CDC hem de ulusal (mulakata gireceginiz ulkeninin) saglik bakanligi kurallarina gore degisiklik gosterebilir.
    Asilanma ve asi ispati icin gerekli testleri ile ilgili tablolari ifade etmek icin, hazirladigim gorseli ekliyorum.

DV Icin Asi Listesi (CDC LIstesine Gore).jpg

• @avc Bu yazacaklarım Ankara için geçerli değildir. Biz Umman'a dosyamızı taşırken şöyle yapmıştık: Herhangi bir devlet hastanesinde "Enfeksyon hastaliklari ve Mikrobiyoloji" bölümünden randevu alıp belirtilen antikor testlerini yaptırdık. Negatif çıkanların aşılarını yaptırdık. Sonra bunların ingilizce tercümelerini yaptırıp mülakata gireceğimiz ülkenin sağlık kuruluşuna gittiğimizde kolayca sağlık raporunu almıştık. Avantajı nedir diye sorarsanız antikorunuzun olduğu aşıları olmak zorunda olmuyorsunuz. Ayrıca o sağlık kuruluşunda aşı bittiyse bilmediğiniz yabancı ülkede aşı aramak zorunda kalmıyorsunuz.

Her ülkenin kuralları farklı olabilir. Zamanı geldiğinde dosya taşıdığınız ülkenin kurallarına göre hareket edersiniz.

• @lumos çok teşekkür ederim.

• @Turco çok teşekkür ederim. Evet ben de tam olarak o nedenden dolayı mevcut olanları öğrenmek, hazır olmak istiyorum.

• @avc Teşekkür ederim bir kaç gün içinde mülakat deneyimimi paylaşacağım.

• @avc Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde enfeksiyon hastalıklarından randevu alıp antikor testimi yaptırdım. Sonuçlar çıktıktan sonrada doktordan kaşe ve ıslak imzasını alarak hastaneden ayrıldım. Daha sonra hangi aşılarım eksikse sadece o aşıları aile hekimimde aşılarımı yaptırdım. Aile hekimimden aşı kartı talep ettim kendisi kaşe ve ıslak imzasıyla belgemi aldım. Sağlık muayenesi için gerekenler sadece bu kadar.

• @ramsen18 Çok teşekkürler! Ben de bulunduğum şehirde benzer bir işlem yapabiliyor muyum bi bakayım.

• @avc Yaparlar yeter ki siz durumunuzu doktora anlatın. Doktor GC ile ilgili bilgisi varsa işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Bol şans diliyorum.

• @Jiyan-Zoroğlan Tesekkür ederim

• Herkese merhabalar,

Bu satırları şu an newark havalimanına giden uçaktan yazıyorum.

14 temmuzdaki mülakatımıza çok iyi hazırlanmıştık, her şeyin belgesi elimizde vardı. Mülakat günü saatimizde orada olduk ve güvenlikten sorunsuz geçtik. Daha sonra mülakatların yapıldığı yere geldik. Herkes yönlendiriyor zaten buraya kadar. Pasaportlarımıza girişte sticker yapıştırıldı ve beklemeye başladık. Verilen numaramız yandığında görevlinin yanına gidip sadece bizden istediği belgeleri verdik. Daha sonra tekrar mülakatımız için numaramızın yanmasını bekledik. Beklerken diğer insanların mülakatlarını dinliyorduk ve genelde 3 kişiden birini (en azından bizim gördüğümüz kadarıyla) ap ye bırakıyordu. Buna bağlı olarak biraz gerildik fakat moral bozmayıp bekledik. Sıramız geldiğinde tercümanın da olmasını istedik ve önce yemin ettik daha sonra klasik sorular (ne iş yapıyorsun, nerede yaşayacaksın, orada tanıdığın var mı, bankada ne kadar birikmişin var, hangi üniversite mezunusun) bu sorulardan başka bir soru sorulmadı. Daha sonra ise, her şey güzel giderken bize ap sürecinin olması gerektiğini söyledi. Nedenini sorduk ama bir sadece ap gerekiyor, gelen maili doldurmalısınız dediler. Biz de moralimiz bozuk bir şekilde geri döndük. Geri dönerken hemen @gucarslan beye konuyu yazdık maili nasıl doldurmamız gerektiği ile ilgili ve hemen o gün doldurup geri gönderdik. Sağolsun @gucarslan bey bu mail ve diğer pek çok sorumuza büyük sabırla sıkılmadan hep cevap verdi. Biz moralimiz bozuk bir şekilde bekliyorduk fakat 2 hafta sonra pasaportlarımız istendi ve gönderdik, vize basılı bir şekilde geri döndü.

Başta @gucarslan bey olmak üzere, bilgisini esirgemeyen ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyoruz ve herkesin hayallerine ulaşmasını temenni ediyoruz. İyi ki bu forum ile karşılaşmışız.

• Hayırlı olsun yeni hayatınız. Dilerim herşey çok güzel olur. Mailde istenen neydi peki? Ne için AP'ye kalmışsınız?

• @oguzbhan mailde ne istenmişti nasıl doldurdunuz eğer başımıza gelirse hazırlıklı olalım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |