DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @metinakin merhaba babam greencarda başvurduğunda 21 yaşıma girmeme 10 ay vardı greem card açıklandığında 21 yaşıma girmeme 3 ay vardı şu an 21 yaşındayım mülakat bekliyoruz beni götürmesinde bir sakınca olmaz değil mi

• Bu ileti silindi!

• @Redbeard
    Tavsiye olarak AOS işini çok geciktirmeyin derim.Kotadan dolayı önceki sene AOS yapanlarında Green Card ları iptal oldu ne yazık ki.

• @moyo56 Çok teşekkürler.. Şans, GC almayı "gerçekten" isteyen herkes ile olsun..

• @devrim09 planlama aşamasındayım, benim de istediğim geç kalmamak ama elimizden olmayan nedenlerden dolayı (Örneğin; yeterli birikim, işten ayrılma süreci vs.) küçük bir gecikme durumum söz konusu olabilir. Çok istiyorum, elimden geleni yapıyorum. Gerisi kısmet..

• @Redbeard
    Umarım herşey planladığınız gibi gerçekleşir.İyi bir DV süreci dilerim.

• @Buse-Şahin

Baktığımda 21 yaşına kadar faydalanabilir yazıyor.Umarım faydalanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Buse-Şahin ilgili konu başlığında mesajınıza cevap verilmişti, sorduğunuz soruyla alakalı forumda özel konu başlığıda var zaten

• Herkese merhaba. Ben happy 🤩

Mülakat deneyimimi şu an size Amerika’dan yazıyorum. Ben bu süreci boşanma davam sürerken tamamladım. belki bu konuda birilerine yardımı dokunur. Kızımla beraber sağlık muayenesine girdik. Sağlık muayenesinde beraber beklediğimiz, girdiğimiz kişiler onlara çok soru yöneltildiğini söylediler. intihar teşebbüsün var mı ,kocana zarar vermek istedin mi ,çocuklarına şiddet uyguladın mı gibi SORULAR yöneltiyorlarmış Ama bana böyle bir soru yöneltilmedi sadece ameliyat geçmişlerimi sorguladılar. Ertesi gün sağlık raporunu aldım, Anıtkabir‘i ziyaret ettim ve ertesi gün sabah erken saatte konsolosluğunun önünde oldum. Hatta o günün ilk mülakatı kızımla bendik. yani o meşgur sıranın en önünde biz vardık .Yanımda eski eşim olmadığı için kapıda onu sordular bizi içeri almadan önce onun adını anons ettiler. olmadığını söyledim ve tamam siz geçin o zaman diye bizi mülakat odasına aldılar . Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, belgeleri verirken ben hiçbir kabalıkla karşılaşmadım hatta mülakat süresi boyunca hiçbir kabalığı da raslamadım. Benim için çok güzel geçti. Ben yanımda ne olur ne olmaz diye muvafakatname de götürdüm fakat belgeleri verirken özellikle sormama rağmen muvafakat nameyi istemediler. Hatta bana “biz vizeyi verir geçeriz, yurt dışına çıkarken ne yaptığınız sizi ilgilendirir “dedi. Sonra sıramızı beklemeye başladık çünkü ben ilk olmama rağmen benim önümden bir kişiyi aldılar mülakata. Hatta danışmaya sordum acaba problem mi var ilk sırada ben vardım dedim ama onlar bunun bir sırası olmadığını söylediler ben de sadece bekledim. Mülakatımı yaparken kızım yanımdaydı ve sadece bana nereye gitmek istediğimi ne iş yaptığımı sordular. Ama mülakata başlamadan önce eski eşimin neden gelmediğini çok merak ettiler böyle bir fırsatı nasıl kaçırır dediler, bunun ne vizesi olduğunun farkında mısınız siz dediler:) ben de “onun vize talebi olmadığını” söyledim .şaşırdılar o kadar 🙂 biz mülakatmıza devam ettik. O meşhur bir hafta sonra PTT lafını duyunca kızımla seke seke çıkış kapısına doğru gittik.

Bir hafta sonra pasaportlarımız teslim edildi ve biz hemen Amerika’ya uçmak istedik fakat kızıma yurtdışı çıkış yasagi koydurmuş ve biz bunu havalimanından çıkarken öğrendik. Biletler kiraladığım araba ön ödemesini yaptığım otel mahvoldu o ayrıntıları anlatmayacağım . Ve işin kötüsü adli tatil olmasıydı. Daha sonra adli tatilin bitmesiyle beraber yurtdışı çıkış yasağını kaldırttım ve şu an Florya’da yaşıyoruz . Uğur beye yardımları için çok teşekkür ederim biraz sancılı bir süreçti benim için ama bu forumun destekleriyle de başardım.

Umarım isteyen herkes amacına ulaşır…

• @idilgokcen Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Hayırlı olsun.

• @sinaanyilmaz Çok geçmiş olsun. Keşke Hong Kong ya da Umman'a başvursaymışsınız vakit varken ama nasip değilmiş.

• @idilgokcen kizinizla birlikte mutlu,guzel,saglikli bir hayat gecirmenizi dilerim orada.tebrik ederim

• @idilgokcen
    Yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar dilerim.

• @idilgokcen Tebrikler, En kısa sürede annenizin de işlemlerini halletmeniz dileğiyle... Yeni yaşamınızda sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve mutlu günler dilerim!

• @phenex teşekkür ederim 🙏🏼

• Çok teşekkür ederim ☺️ herkese çok teşekkür ederim. Mesaj kalabalığı yapıp tecrübeler arkalara düşsün istemem. 🙏🏼 sağolun varolun 🇺🇸🙏🏼

• @idilgokcen yeni hayatınızda başarılar.

• @idilgokcen Vizeniz hayırlı olsun. Kızınızla birlikte güzel bir hayat diliyorum.

• @GizemYılmazz
    teşekkürler. Muhtemelen kabul alırdım oralardan ama dediğim gibi hep başka bi beklenti içindeydik ve hep başka ihtimaller de vardı. Sağlık olsun. Bu vesileyle Belçika’ya yerleşmiş oldum.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |