Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet malumunuz meze kulturu olan ve mezeninde envayi cesidini iyi yapan bir toplumun parcasiyiz.
    Sizlerin de olmazsa olmazi top 3 mezesini ogrenmeden olmaz sanirim.

O zaman kendim ile basliyorum ve sizlerinde tercihlerini merak ediyorum🤤

⚠️ Humus
    ⚠️ Atom
    ⚠️ Patlican sogurme

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur köpeoğlu, fava, şakşuka, acılı ezme, havuç tarator

• @denizci10 favayi severim ama heryerde ayni lezzette olmuyor havuc taratora gelince evde bile sık sık yapar esim 🤤

• Tipik bir Amerikali icin yazayim:

Chicken wings
    French fries
    Potato chips
    😃

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur benim eşim de yapar. Hatta dün yedik daha. Ama restorandakierin tadı bir başka

• @mysea ustadim sizi birgun bir raki sofrasinda agirlamak dilegi ile 🙂 ozlemissinizdir burdaki mezeleri 😎

• haydari, humus, acılı ezme 🙂

• @bahadır17 keyifli tercihler👍🏽Meze harici raki nin yaninda olmazsa olmazim hatta sadece onlarla doner o masa diyebilcegim bir 3 lum daha var kavun peynir ciger🤤😅

• @gokhanbagatur Teşekkür ederim. Peynir. kavun, ciğer tercihi de güzel 🙂 Deniz kıyısında bir kasabada yaşadığım için ciğer yerine kalamarı tercih ederim ama 🙂

• @mysea Tabii bunun yanına buz gibi bir bira iyi gider 🙂

• Ben bira ile oncelikle yengec tercih ediyorum, eger yoksa, chicken wings veya kalamar tercih ediyorum eger disaridaysam. Evdeysem tuzlu kavrulmus fistik tercihimdir.

Raki olayi baslibasina bir hazirlik gerektirir. Ya mangalgiller olacak yada yukarida ornekler verdiginiz soguk mezeler. Ben oyle cok raki icen birisi degilim ama onun adabi ve ortami cok farkli... 🙂

• @mysea yengeç hiç yemedim. Birayla nasıl gider bilmiyorum 🙂 ama kalamar ve bira çok güzel bir ikili 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahadır17 deniz ürünlerinde tadından önce nasıl pişirildiği çok önemlidir. İçinde ki su oranı paketlerin arkasına çevirip bakarsanız glayzing yazar. Bu etin içinde ki su oranıdır. Ondan dolayı donmuş iken maşallah dersin büyüklüğe bak. Pişince bu ne lan minnacık kaldı dersiniz 🙂

• Gecen hafta sonunda farmers marketten karides (shrimp) aldim. Temizlenmis ve orta buyuklukteydiler. Yaklasik 4.5 lbs aldim. Sogan, mantar, biber ve baharatlarla sote yaparak pisirdim. Orta boy bir tencere yemek cikti. Bir arkadas da katildi bize ve yaninda bira ile afiyetle goturduk 🙂

• Peki ortaya karisik sorayim. Neden bira aslinda neden diye sorarken soyle,ulasilabilirlik mi? Kolay tuketim mi? Yahut hani hemen hemen herseyle olan kombinasyonumu.
    Ornegin ben cok aramam sevdigim aromatik biralar var ama nedense hep onceligim olan bir alkollu icecek degildir.
    Sizlerin dusuncelerinizi merak ettim

• ⭐⭐

Ben genelde bira içiyorum. Yanındada tuzlu fıstık. Tercih ediyorum 😉 bira olduktan sonra mezeyi pek sorun etmiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco bizim kafalar fakir kafalar. Bize A4 deseler fotokopi kağıdı anlarız. Onlar audi A4 anlarlar. Kaldı ki biranın anavatanı almanyadan amerikaya geldiği için @mysea bira kültürü aşırı gelişmiştir.

• ⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Meze ve Biz 🙂

Ben genelde bira içiyorum. Yanındada tuzlu fıstık. Tercih ediyorum 😉 bira olduktan sonra mezeyi pek sorun etmiyorum 🙂

Kişisel zevkinize karışmak gibi olmasın da biranın tadı b*k gibi yav. Nasıl içiyorsunuz onu?

• Icki tercihlerim arasinda en onemlisi biradir. Bunun sanirim en onemli nedeni verdigi tat. Birde her turlu yiyecek/meze ile gitmesi. 🙂

• ⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: Meze ve Biz 🙂

Icki tercihlerim arasinda en onemlisi biradir. Bunun sanirim en onemli nedeni verdigi tat. Birde her turlu yiyecek/meze ile gitmesi. 🙂

Valla bana tadı çok kötü geliyor. Arkadaşlarım içersem alışacağımı söylüyor ama alışmak da istemiyorum açıkçası. Ben varken genelde bira almıyoruz. Şarap, viski, vodka. Vodkayı da kokteyl yapıyorum. Yoksa kolonya içmişim gibi oluyor. Sürekli içici değilim belki de ondandır. 3, 4 ayda bir arkadaşlarla atıyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |