DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Biyolog hocam bu arada bizim için sponsor veya bunu destekleyecek belgeye gerek yok

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Eylül Visa bulletin bu hafta belli olur sanırım değil mi?

• Eylül vize bülteni açıklanmış. Tarihler ilerlemiş. 1 Temmuz 2022 olmuş eb2

• EB2 kategorisi 3 ay ileri gitmis diger kategoriler ayni kalmis. Ekim’de yeni fiscal year baslayacak. Muhtemelen her kategoride ilerleme olacak bir sonraki ay.

• EB2 nin ileri gitmesi bizim ülkemiz gibi backlog olan ülke konsoloslukları haricinde iyi bir gelişme ama bizde 20 aylık bir backlog olunca bu tarihler çok şey ifade etmiyor sanki?

• nerede bu randevu alan EB2 lar cok merak ediyorum. Forumda yoklar. başka yerde de bulamıyorum. Ya sayımız az ya da çok büyük bir çogunluk yabancı.

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

nerede bu randevu alan EB2 lar cok merak ediyorum. Forumda yoklar. başka yerde de bulamıyorum. Ya sayımız az ya da çok büyük bir çogunluk yabancı.

Hocam aynı şekilde forumdaki herkes etrafında EB2 başvuru varsa davet ederse belki listemiz kalabalıklaşır ben sayıca az olduğumuzu düşünüyorum ama kanıtım yok.

• @u2rem birileri randevu aliyor sonucta biz hic randevu alan duymadik burda Eb2 icin. Yabanci uyruklu olanlar sayica daha coklar snairim. Onlarin kendi iletisim kanallari vardir belki.

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem birileri randevu aliyor sonucta biz hic randevu alan duymadik burda Eb2 icin. Yabanci uyruklu olanlar sayica daha coklar snairim. Onlarin kendi iletisim kanallari vardir belki.

Olabilir hocam bundan sonraki aylarda inşallah EB vizelerine daha fazla ağırlık verilir

• Ağustos ayının ilk günleri randevu mailleri geldiği için bu ay kapanmış oldu değil mi aynı ay içerisinde bir daha randevu verilebilir mi? En erken Eylülde mi dağıtım yapılır? Bir de aklıma takılan bir diğer husus da Eylül bulletin Eylülde yapılacak randevu dağıtımları için mi geçerli( yani muhtemelen Ekim-Kasım randevuları)?

• @u2rem hocam büyük ihtimalle ay sonu Ekim randevuları için email gelir. Diğer soruda ise randevu verilme tarihi değil işlem tarihi olarak düşünmek gerekiyor bildiğim kadarıyla. Biri randevu alsa bile PD current değilse vize alamayabilir, ama istisnalar uygulanıyordur belki de.

• @kelle, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem hocam büyük ihtimalle ay sonu Ekim randevuları için email gelir. Diğer soruda ise randevu verilme tarihi değil işlem tarihi olarak düşünmek gerekiyor bildiğim kadarıyla. Biri randevu alsa bile PD current değilse vize alamayabilir, ama istisnalar uygulanıyordur belki de.

Anladım hocam dosyaların işleme alınma tarihi olarak veriliyor o tarihler.

• Umarım şu 2-3 ay en azından EB leri temizlemek için hızlanırlar artık

• Herkese iyi haftalar,
    DV Lottery kazananlara ilk mailler gelmeye başlamış (CN 200 e kadar olanlara) umarım bizler için de mail dolu bir hafta olur...

• @TOK Biz DQ olup bu forumu takip etmeye başladığımda DV 2022 kazananları mülakat almaya başlamışlardı. Onları gönderdim. DV 23 kazananlarını gönderdim. DV 24’leri göndermeye başladık ben hala vizemin basılmasını bekliyorum. Nasıl bir doğum haritam varsa artık 😊 Umarım sizinkiler çok daha kısa sürede sonuçlansın. En zoru hazır beklemek çünkü.

• @dpdemir Umarım en kısa zamanda Current olursunuz

• Bu arada izlediğim bazı videolarda, Ekim ayında bütün kategorileri Current yapacaklarını, ve bekleyen bütün I-485 formlarının doldurulmasını sağlayacakları söyleniyor. Böylece Amerika içinde kaç tane aday var belirleyebileceklermiş. Bu sayıların öğrenilmesinden sonra retrogression daha iyi anlaşılacakmış.

• @TOK bu konsoloslukta bekleyenler için kötü olmaz mı? AOS yapanlara yonelik bir uygulama mı olur acaba?

• Agustos için backlog report açıklanmış

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |