Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

breeh 2 ay girmedik 100 sayfa olmuş, hepsiinee bakacağım en kısa sürede ne olmuş ne bitmiş diye.. :)) e ne var ne yok

İyilik abla sen?

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@batuhannulusoyy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar Ülkemizde her şeyin farkında olarak yaşadığın bir saat bile hayatından neleri götürüyor tahmin bile edemiyorum artık. Kötü şartlarda yaşamakla baş edilir ama umutsuzlukla yaşamak çok zor.

aynı fikirdeyim. Maddi bi sıkıntım yok zaten benimde şuanda.

yani bizim de yok bir maddi sıkıntımız ama yine de paramız günden güne eridiği için üzgünüz ileride maaşlar düşük kaldığı için maddi problemler yaşayabileceğimiz kanısındayım

Ben 2013 den beri ayni sirketteyim. 2013 de ki maasim su ankinin 2 katiydi alim gucu olarak. (En az)

Isten ayrilince guzel tazminat alirsin he 🤨🙃

• Banned

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar Ülkemizde her şeyin farkında olarak yaşadığın bir saat bile hayatından neleri götürüyor tahmin bile edemiyorum artık. Kötü şartlarda yaşamakla baş edilir ama umutsuzlukla yaşamak çok zor.

yani bizim de yok bir maddi sıkıntımız ama yine de paramız günden güne eridiği için üzgünüz ileride maaşlar düşük kaldığı için maddi problemler yaşayabileceğimiz kanısındayım

Ben 2013 den beri ayni sirketteyim. 2013 de ki maasim su ankinin 2 katiydi alim gucu olarak. (En az)

Ayrilinca alamam atmalari lazim 😂

9 kidem (tavan)
    2 ihbar
    6 maas paket
    Sonrasinda 10 ay issizlik ucreti (tavan)

Su an 180 kusur yapiyor. Yilbasindan sonra,
    Asgari ucrete gelen zam ve tazminan tavaninin artmasiyla ve benjm maasin artisiyla minimum 250 maksimum 300 bin civarina cikacak. 😂

8 mayis ta lottery ciksin. Hepsink yakmaya ragziyim. 🙃

• Banned

• @Ping-PONG Niye yakacaksın yahu, o kadar yıllık emek yakılır mı 🙂

Bende Mayıs 2015'ten beri aynı şirkette çalışıyorum, loto bana çıkarsa önce yöneticilerimle konuşurum. Verirler vermezler bilemiyorum ama umudum var. Güzel çalıştım çünkü, her zaman üst noktada performans verdim ve emeğim çok. Şirketin de ben de emeği çok. %100 oranında herşeyi vermeseler de boş göndermezler diye umuyorum 🙂

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ayrilinca alamam atmalari lazim 😂

9 kidem (tavan)
    2 ihbar
    6 maas paket
    Sonrasinda 10 ay issizlik ucreti (tavan)

Su an 180 kusur yapiyor. Yilbasindan sonra,
    Asgari ucrete gelen zam ve tazminan tavaninin artmasiyla ve benjm maasin artisiyla minimum 250 maksimum 300 bin civarina cikacak. 😂

8 mayis ta lottery ciksin. Hepsink yakmaya ragziyim. 🙃

Ben olsam kendimi kovdurmaya calisirim hemen ayrilmam

• @Erkand Kendini kovdurtmak kolay bir şey değil ki, başlı başına yetenek ister 🙂

Nasıl yapacaksın bunu? 🙂

• Banned

ABD ve Kanada’ da yasamak istiyorsaniz eger ve kalbur ustu bir iste calisma hayaliniz varsa gecmisiniz sizin icin cok onemli.

Guvenlik izni alirken gecmis isyerleriniz, arkadas cevreniz ve aileniz arastiriliyor. Gecmis isyerinizi arayip sizinle ilgili soru sormalari muhtemel. Bu yuzden kotu ayrilmaniz oradaki hayatinizi da etkileyecektir.

Hatta top secret clearance almak istediginizde polygraph a yani yalan makinesine giriyorsunuz. Sorulardan biri son bilmem kac yildir calistiginiz is yerinde kendi lehinize hirsizlik unsuru bir hamlede bulundunuz mu? (Haksiz elde ettiginiz herhangi birsey)

Ben it sektorunde calisiyorum. Iletisim aglati ve siber guvenlik uzerine. Eger ABD’ de veya Kanada’ da bu sektore calismak istiyorsam sirketimden kotu ayrilamam. Bunlari yakmak daha mantikli.

Uzun uzun anlatmamin sebebi ornek olsun sizde ogrenin diye. 🙃

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

breeh 2 ay girmedik 100 sayfa olmuş, hepsiinee bakacağım en kısa sürede ne olmuş ne bitmiş diye.. :)) e ne var ne yok

başvurular bittiğinden beri komple keşke çıksa muhabbeti. pek yenilik yok. bence 100 sayfa taramaya değmez gibi.

• Bazen düşünüyorum bu kur biraz daha artarsa nasıl olcak çıksa artık kafada ayrı bı dert oldu.

• 2022 dolar tahminleri bile inanılmaz rakamlarken, bu sohbet başlığının 2023 başlığını düşündükçe dert ediyorum bende. TR gibi bi ülkede bu kadar uzun süreli tahmin üretebilmek hiç kolay değil. Ama fikrine inandığım insanların yanında 30 lu rakamlardan bahsettiğimden hiç garipsemiyor olmaları çok korkunç. Bu duruma mantıklı bi şekilde hazırlıklı olmak imkansız resmen.

• Banned

2022 dolar tahminleri bile inanılmaz rakamlarken, bu sohbet başlığının 2023 başlığını düşündükçe dert ediyorum bende. TR gibi bi ülkede bu kadar uzun süreli tahmin üretebilmek hiç kolay değil. Ama fikrine inandığım insanların yanında 30 lu rakamlardan bahsettiğimden hiç garipsemiyor olmaları çok korkunç. Bu duruma mantıklı bi şekilde hazırlıklı olmak imkansız resmen.

Bir soru sormak istiyorum mumkunse.
    Su an ciksa nakit olayini nasil jarsilayacaksiniz.
    Sizin ozelinizde genel bir soru bu.

Cevap veren herkesin dolarin yukselmesinden dolayi olusan karamsarligini curutecegime eminim.
    😉

• @Ping-PONG 1 yıl içinde dolar bazında geri ödeme sözüyle babadan arabayı satmasını rica ederek karşılamayı düşünüyorum 🙂

• Banned

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG 1 yıl içinde dolar bazında geri ödeme sözüyle babadan arabayı satmasını rica ederek karşılamayı düşünüyorum 🙂

Benim zaten problemim yok ama yine de yaptigim bir hamleyi soyleyeyim mesela.
    200.000 lira kredi cektim. Dolar a cevirip attim kenara. Su an faizi ile beraber kredinin tamamini karsiliyor 😂

Ben krediyi oduyorum tabi ona dokunma niyetinde degilim.

• ⭐⭐

@Ping-PONG ben de 2015'ten beri aynı Banka da çalışıyorum ama problem şu ki sendikalı olduğumuz için ve her 2 senede bir yenilenen toplu iş sözleşmesince yüz kızartıcı bir suç işlemediğiniz sürece işten atılamıyorsunuz 😃 Mecburen tazminatı yakıp gidicez ama gram gözümde yok 😃

• 21:00 itibariyle FED faiz kararını açıklayacak. Yükseltmesine kesin gözüyle bakılıyor dolayısıyla USA'ya yoğun bir dolar akışı olacak. Bence dolar alacaklar şuan alsın çünkü bu gece fena yükselecek. (YTD)

• ⭐⭐⭐

@sonarsokar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

21:00 itibariyle FED faiz kararını açıklayacak. Yükseltmesine kesin gözüyle bakılıyor dolayısıyla USA'ya yoğun bir dolar akışı olacak. Tavsiyem dolar alacaklar şuan alsın çünkü bu gece fena yükselecek

"Tavsiyem *****" demişsin ama bence "Yatırım tavsiyesi değildir" diye editle. Genelde böyle yapıldığını görüyorum, altı boş olmasa gerek.

• Son 1 dakika

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

2022 dolar tahminleri bile inanılmaz rakamlarken, bu sohbet başlığının 2023 başlığını düşündükçe dert ediyorum bende. TR gibi bi ülkede bu kadar uzun süreli tahmin üretebilmek hiç kolay değil. Ama fikrine inandığım insanların yanında 30 lu rakamlardan bahsettiğimden hiç garipsemiyor olmaları çok korkunç. Bu duruma mantıklı bi şekilde hazırlıklı olmak imkansız resmen.

Bir soru sormak istiyorum mumkunse.
    Su an ciksa nakit olayini nasil jarsilayacaksiniz.
    Sizin ozelinizde genel bir soru bu.

Cevap veren herkesin dolarin yukselmesinden dolayi olusan karamsarligini curutecegime eminim.
    😉

Aslında safi kendim için değil dertlenmem sadece kendim için düşünecek olursak ben sadece normalden biraz daha fazla gayrimenkul satmak zorunda kalırım ama yinede kalan biraz daha malım mülküm olur. Ama şöyle bi durum var. Muhtemelen siz dolar yükseldiğinde benim malım mülkümde yükselir diye düşünüyosunuz ama bu bi noktaya kadar olur. Eğer bu kadar hızlı doların 30-40 liraları görmesi durumu olursa gayrimenkulünüzü satmak istediğinizde müşteri bulmanız çok zor. Hele ki loterry çıktı diye hızlı paraya çevirmek istediğinizde çok daha vahim bi durum yaşarsınız.
    Birde şu durum var. Elinizdeki malınızın cinside çok önemlidir. Örneğin arsanız varsa bakarsanız son bir yılda dolar karşısında zarar ettiğinizi görebilirsiniz. Çünkü dolar artarsa faiz artar (bakmayın tvdeki garip duruma) faiz artarsa inşaat yavaşlar, inşaat yavaşlarsa arsa değerlenmez. Mesela yatırımı arsa olan kişide dertlenebilir.
    Bunun gibi biçok durumu örnek verebiliriz. Demek istediğinizi anlıyorum tabiki ama gidilemez demiyorum her halukarda zorluk artar diyorum.

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG 1 yıl içinde dolar bazında geri ödeme sözüyle babadan arabayı satmasını rica ederek karşılamayı düşünüyorum 🙂

Benim zaten problemim yok ama yine de yaptigim bir hamleyi soyleyeyim mesela.
    200.000 lira kredi cektim. Dolar a cevirip attim kenara. Su an faizi ile beraber kredinin tamamini karsiliyor 😂

Ben krediyi oduyorum tabi ona dokunma niyetinde degilim.

Çıkacağına bu kadar eminseniz sayısal lotoda oynasaydınız keşke 🙂

İşin şakası bu ama hesaplarını sadece dvlottery göre yapacak kadar hareket alanınız varsa para çokta dert değil bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |