DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• Chicago IT alanında iş fırsatları açısından nasıldır merak ediyorum. Ayrıca orada yaşayıp bootcamp almış arkadaşlar varsa tavsiye eder mi? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Banned

@beyzakr, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Chicago IT alanında iş fırsatları açısından nasıldır merak ediyorum. Ayrıca orada yaşayıp bootcamp almış arkadaşlar varsa tavsiye eder mi? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

İzninizle takipteyim hocam bende

• @Prm-oguzhan tabii👍🏻

• teksas yazılımcılar için bir cennet

• @mikael bunu duyduguma cok sevindim, ozellikle bir sehir var mi?

• 12 yildir ozel sektorde çalışıyorum, kıdemli yazilim gelistirme uzmanıyım,
    Buradan greencard kazanıp amerikada it sektöründe çalışmak isteyen arkadaşlara tavsiye vereyim, amatör olarak uğraşıyor ve keyif alıyorsanız ve emekten verirseniz yazılımcı olabilirsiniz. Türkiye şartlarında maaşlar da iyi. Gc çıkmadan önce turkiyede bir yazilim firmasında çalışmanız faydalı olur. Türkiye de bile yeni yazilimcilar iş bulmakta zorlanıyor, bana sürekli cv gönderiyorlar.
    Eğer kod yazmayı sevmiyorsanız analist veya tester da olabilirsiniz.

Bu hayata bir defa geliyoruz ve herkes sevdiği mesleği yapmasını dilerim🤗

• @Darko 2024 secileniyim(kazanan diyemiyorum henüz) 25. senemi doldurdum yazilimci olarak. Heyecanla bekliyorum mülakatlari ☺

• @Darko vizem onaylandiktan sonra Amerika'da IT is firsatlarini arastirmaya basladim. Tester gecmisim var umarim orada is bulabilirim. Yeni Cv hazirliyorum bugunlerde.

• @jtcarlos Austin arastirabilirsiniz. Ama ilgi artinca ev fiyatlarinin ve genel olarak hayat masraflarinin arttigini soylemisti Austin'de yasayan bir yazilimci.

• @janedns kurs ismini verebilir misiniz acaba? tesekkurler

• @nura evet Avrupa ve ulkemizden farkli gercekten. Su an eski resumemi kullanamiyorum Amerika icin. Yeni resume hazirliyorum.

• @jtcarlos, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Darko 2024 secileniyim(kazanan diyemiyorum henüz) 25. senemi doldurdum yazilimci olarak. Heyecanla bekliyorum mülakatlari ☺

Sevindim sizin adınıza 🙂
    Takip edeyim sizi, amerikadaki deneyimlerinizi şimdiden merak ediyorum 😅
    Benim kız arkadaşım da yazılımcı, evlenip yatırımcı vizesiyle gitmeyi planlıyoruz.

Amerika da nereye gitmeyi planlıyorsunuz?
    hangi eyalette İş ilanı cok diye arastirmistim.
    Sanfranssico, los angeles, newyork buralarda İş ilanı sayısı diğer yerlere göre daha fazla.

• @Darko , bende linkedin den arastiriyorum, ilanlarin %90 i remote %5 hibrit %5 isyerinde diyebilirim. O yuzden eyalet secimi bana kalacak gibi(umarim 😁 ) tabi oncelikle icine sinen sonrasinda vergileri az olan eyaletler. Tabi sizden farkli olarak bizde 2 de cocuk var. Egitim sistemini de goz ardi edemiyorum o yuzden eyalet seciminde. Eger vizemizi alirsak ve gidersek her konuda bol bol yazarim ve yardimci olmak isterim 👍

• @mikael gerçekten mi hiç duymadım neden öyle dediniz?

• Gelecek ay greencard'ım ile yüksek ihtimal Florida bölgesine gelmeyi planlıyorum. Orlando taraflarını düşünüyorum. Yüksek lisans mezunu yazılım mühendisiyim. Dil sorunum yok. O taraflarda iş fırsatları bu alanlarda ne durumda remote iş düşünüyorum ama tavsiyelerinize açığım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atılay-Yeşilada yeni silikon vadisi kuruluyor austin tarafında bence oraya bir göz at derim

bu kişi ile irtibata geçersen sana yardımcı olur. Ayrıca çektiği videolar var

youtube Levent Sapci

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Atılay-Yeşilada yeni silikon vadisi kuruluyor austin tarafında bence oraya bir göz at derim

bu kişi ile irtibata geçersen sana yardımcı olur. Ayrıca çektiği videolar var

youtube Levent Sapci

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Austin tarafını da gerçekten çok düşünüyorum ama ilk gidişte tanıdık birilerinin gideceğim bölgede olması çok daha güvenli geliyor. Fakat Austin şu an Amerika'nın yazılım sektörü anlamında en gelişmiş yerlerinden biri olmaya başlıyor, büyük şirketler ve yanlarında startuplar o bölgede yer almaya başladı gittikçe büyüyor.

Tanıdık kimsenin olmaması biraz tedirgin ediyor sadece. Fakat kesinlikle inceleyeceğim attığınız linki ve youtube videolarını.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atılay-Yeşilada burada ki insanlar sadece evrak konusunda sana yardımcı olacağını mı zannediyorsun. Gidince forumda her bölge için telegram grubu var. Oradan sana forum ailesinden insanlar var sana yardımcı olur. Bu forumu diğer forumlar gibi görme biz aileyiz. Herkes birbirine yardımcı olur. En yukarıda başlığın orada soldan 7. sırada sağdan 2. sırada dünya simgesine tıklıyorsun orada forum ailemizin hangi bölge de oldukları var. Orada sen austin bulunan kişilere mesaj atarsan sana yardımcı olacaklardır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Atılay-Yeşilada burada ki insanlar sadece evrak konusunda sana yardımcı olacağını mı zannediyorsun. Gidince forumda her bölge için telegram grubu var. Oradan sana forum ailesinden insanlar var sana yardımcı olur. Bu forumu diğer forumlar gibi görme biz aileyiz. Herkes birbirine yardımcı olur. En yukarıda başlığın solunda soldan 7. sırada sağdan 2. sırada dünya simgesine tıklıyorsun orada forum ailemizin hangi bölge de oldukları var. Orada sen austin bulunan kişilere mesaj atarsan sana yardımcı olacaklardır.

Çok teşekkür ederim bu özelliği gerçekten bilmiyordum, bu şekilde daha detaylı araştırabilirim. Yardımcı olmak konusunda da ilk günden beri herkes son derece yardımcı oluyor bu forum başlıbaşına muhteşem bir kaynak ve ekip gerçekten. Tekrardan çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu ilan için tanıdıkları aramaya başlayın. Space X firması Türkçe konuşan eleman arıyor. Size kıyak olsun bir tane space x baş mühendisin irtibatını veriyorum. Önce firmaya girersin sonra yazılıma kayarsın.

https://www.linkedin.com/jobs/view/customer-support-associate-bilingual-turkish-at-spacex-3723930001

Ekran görüntüsü 2023-09-23 130139.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

195

41.9k
Users

4.4k
Topics

431.3k

| | | |