Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@denizci10 verdiginiz bilgiler cok faydali, cok tesekkurler, bende evlere baktim 2 bedroom condo 2000 civari ki Dallas in merkezinde, inanamadim dogrusu. Merak ettigim maas konusu, paycheck calculator da hesaplama yapinca sanki vergi daha az olup aylik maas miktari yuksek cikiyor. Eger market alisverisi de dediginiz gibiyse, cok ciddi dusunuyorum tasinmayi.

Ben kendi maaş kesintilerimi aşağıdaki şekilde paylaşmıştım. Giderleri de blogumdaki şu yazıda bulabilirsiniz.

Slide5.JPG Slide6.JPG

• Merhaba,

Bu baslik kisiden kisiye ve eyaletten eyalete cok farklilik gosterir tabi ama;

Houston, 2 kisi icin:

Kira: $2000 - single family house
    Faturalar: $500
    1 Araba aylik finance odemesi:$500
    Benzin 2 araba icin: $250
    Ikisi kisi sigorta: $500
    Market alisveris:$1000-turk market urunleri de dahil
    $1000'de aylik sosyallesme, aktivite, eglence vs dersek

Toplamda aylik $5750-6000 civari oluyor.

Ancak genc bekar arkadaslar icin bundan daha dusuk maaliyetlere yasamak mumkun, ev paylasimi, faturalar, genel giderler paylasimi vs. Ben Boston'da daha dusuk maaliyetlere yasamistim okurken ama yil 2013'lerdi:)

• Delaware icin aylik maliyetleri guncelleme: (2 yetiskin, 1 teenager ve 1 kopek)

Mortgage: $1350 (single family house)
    Elektrik/dogal gaz: $150
    Su: $60
    Cop: $30
    Internet: $80
    Cep tel: $100 (4 hat)
    1 arac kredisi odeme: $770 (36 aylik kredi, 0% faiz)
    Arac sigorta: $230 (2 araba, 2 drivers, full coverage)
    Benzin: $150 (2 araba)
    Market alisverisi: $800 (Bazi sebze ve meyveleri organic tarim ile arka bahcede yetistiriyoruz)
    Kopek masraf: $50
    Extra harcamalar: $1000 (restaurantlar, gezmeler, hobiler, kiyafetler vs vs)
    Amazon/online alisveris: $250

Toplam: ~$5000

• ⭐⭐⭐⭐

Houston icin aylik maliyetler: (3 yetiskin, 1 bebek)

Kira: $1724 (2+2 içi yenilenmiş apartment)
    Elektrik: $150
    Su: $45
    Cop: $25
    Internet: $25 (Xfinity)
    Cep tel: $209 (2 hat ve 2 adet Iphone 14 ProMax 512 GB)
    1 arac kredisi odeme: $524 (72 aylik kredi, 17,25% faiz SSN olmadığı için)
    Arac sigorta: $187 (1 araba, 2 drivers, full coverage)
    Benzin: $100 (1 araba)
    Market alisverisi: $1200 (Bebek bezi dahil bazen Walmart tan kıyafette de alıyoruz ama genel olarak sebze meyve organik alınıyor)
    Extra harcamalar: $300 (restaurantlar, gezmeler, kiyafetler vs vs)
    Amazon/online alisveris: $450 genel olarak bebek ile ilgili eşyalar

Toplam: ~$4228

• @denizci10 Bilgilendirme için teşekkürler. Kira çok iyiymiş o bölgede hocam.

• ⭐⭐⭐⭐

@gamefry evet ABD'de en ucuz kira burada olduğu için tercih ettik. Aynı eve arkadaşım Florida'da 2300 civarı veriyor, San Diego'da 3500 civarı veriyor. Ama içleri yeni değil. Biz her şey sıfır olarak girdik. Halıdan parkeye mobilyadan beyaz eşyaya kadar. İçi yenilenmemiş olanlar da 1540 dolar civarıydı.

• @MySea merhaba öncelikle iletiniz için ellerinize sağlık. 0 faizle araç aldığınızı görüyorum aracı ne kadar süre sonra aldınız kredi skorunuz yüksek olduğu için mi 0 faiz oldu yoksa ilk zamanlar da bu faiz oranı ile araba alınabilir mi?

• @denizci10 Hayırlı olsun. Yeni evinizde mutluluklar dilerim öncelikle. Evet aynı tip apartman dairesine northern virginia’da 2300 veriyoruz biz. Bina yeni de değil. Yeni binalarda 2+2 kiralar 3500-5000 dolar arası.

• ⭐⭐⭐⭐

@gamefry çokmuş kiralar. 3500 dolara burada o paralara site içerisinde müstakil havuzlu en az 4 odalı 3 banyolu devasa bahçeli house tutarsınız. 2300 dolara da normal 3 odalı houselar var.

• ⭐⭐

@denizci10 ana gider kalemi ev kirası.Onu güzel bir kredi ile (aylık 500-750 usd) çözülürse çok iyi olur.Güncel kredilerle ilgili bilginiz var mı orçun bey.

• ⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran maalesef bir bilgim yok. Şu an ev alma gibi bir düşüncemiz olmadığı için araştırmadım.

• Bu ileti silindi!

• @denizci10 merhaba ne iş yapıyorsunuz acaba aynı zamanda birikim de yapabiliyo musunuz

• ⭐⭐⭐⭐

@Neslihan-Yaşar kendim evden çalışıyorum danışmanlık şirketim var. Arada başka işlerde yapıyorum ama hepsi kendi işlerim. Yeni çocuğum olduğu için şu an birikim yapamıyorum ama cepten de harcamıyorum çok şükür.

• @denizci10 anladım. housten'ı önerir misiniz peki çocuklu bir aileye

• @ozzgedenizz Nissan'dan aldim, 2023 Rogue. Arac zaten dealer da mevcuttu, o yuzden hic beklemedim. 0% faiz ile araci almamda iki faktor vardi: Yuksek kredi skoru ve duzenli is/gelir. Tabii ki kendileri hemen 0% faiz onermiyorlar, sizin sormaniz gerekiyor.

• @MySea çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea güle güle kullanın.

• ⭐⭐

@MySea sıfır faiz çok iyi yalnız. Bedava para. 🙂
    Güle güle kullanın.

• ⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran benim kuzenler de geçen sıfır faiz ile aldılar ama onlar leasing yaptılar. Honda CRV aldılar 2023 model. 3 yıllık bir leasing yaptılar ama tam şartlarını bilmiyorum tabii

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |