Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

• @schadow 2 sorum olacak . 1 . ilk kez ev alana devletin pesinatta bir katkisi var mi ? 2. uber ve liyft tarzi isler de calismak income olarak gosterebilir miyiz yani cekli bir iste calisiyor gibi ? bu arada hayirli olsun birol hocam :))

• @yekta sağolasın yekta.

1- evet böyle bir kampanya şubat ayında vardı nisan ayında bitti sanırım. Ben uygun değildim zaten pek de üzülmedim çünkü faiz oranı ve ödemeyi artırarak bütçeyi olumsuz etkiliyor yani kimse kimseye ücretsiz para vermiyor.
    2- lyft ve uber ile ev alınır mı bir bilgim yok. Ama düzenli bir gelir görmek istediklerinden benim fikrimce olmaz gibi görünüyor

• self employee olarak 2 tax bildirimi yaptıktan sonra bankanızdan mortgage kredisi icin butce isteyebiliyorsunuz benim bildigim boyle.

• @bahakaba Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak içinde söyledi:

self employee olarak 2 tax bildirimi yaptıktan sonra bankanızdan mortgage kredisi icin butce isteyebiliyorsunuz benim bildigim boyle.
    Bu doğru.

• @yekta Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak içinde söyledi:

@schadow 2 sorum olacak . 1 . ilk kez ev alana devletin pesinatta bir katkisi var mi ? 2. uber ve liyft tarzi isler de calismak income olarak gosterebilir miyiz yani cekli bir iste calisiyor gibi ? bu arada hayirli olsun birol hocam :))

Bulundugunuz eyalete gore uygulamalarda farkliliklar olmakla birlikte kiralarken sadece dusuk gelirli aileler icin sunulan evler ve satinalmalarda cesitli destekler icin HUD (United States Department of Housing and Urban Development) incelemenizi oneririm; FHA (Federal Housing Administration) uzerinden kredi almada da bazi kolayliklar saglanabiliyor diye biliyorum. Detaylari guvenilir bir emlakci da biliyor olabilir. Sahsi tecrubem olmadigindan daha detayli bilgiye sahip degilim, umarim isinize yarayacak bir destek programi bulabilirsiniz.

Genel:
    Buying a Home - HUD.gov / US Department of Housing and Urban ...

Ornegin NJ icin:

• Self employed da olsanız maaşlı gibi kolay ev alamıyorsunuz. Bir yol var ama illegal olduğundan paylaşmasam daha iyi 😊

• Kendi araştırmalarıma göre;

Standart ev kredisinde genellikle %20 peşinat ve 740 fico skoru ile en avantajlı duruma geliyorsunuz. Bu şartları sağladığınızda PMI denilen sigortayı ödemiyorsunuz ve ayrıca en iyi kredi faiz oranını alıyorsunuz.

Bu şartları sağlamıyorsanız diğer bir seçenek ise FHA kredi. FHA kredi ile sadece %3.5 peşinat ödeyerek ev kredisi alabiliyorsunuz. Ayrıca kredi skoru 580 üzeri kabul olmakta.
    FHA seçeneğinde PMI’a benzer bir sigorta (MIP) ile aylık ödeme biraz daha fazla oluyor fakat peşinat hazırda mevcut değilse, biriktirene kadar totalde ödeyeceğiniz kira mı daha fazla, yoksa FHA ile eklenecek fark mı daha fazla - durumunuza göre seçim yapılması gerekiyor.

Cevaplamak için giriş yapın

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

32

4473
Kullanıcı

1553
Başlık

67635
Ana Sayfa | Forum Kullanımı | Künye | İletişim

© 2019 Yesilkart Forum - All rights reserved