Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

• Selamlar,
    Malumunuz DS-260 formu için Green Card'ın yollanacağı adresimizi belirtmemiz gerekiyor.
    Bence, burada aslında olması gereken, ABD'ye girişten sonra maksimum 1 ay içinde GC gönderilecek adresin ilgili bürolara bildirilmesi olmalı.

Evet, mülakat tarihimiz belirlendi ve evrak toplama sürecine başladık. Bu arada daha önce gönderdiğimiz DS-260 formunu da açtırıp GC gönderilmesi gereken adresimizi "mülakata girmeden önce" belirtmemiz gerekiyor.

Bu konuda nasıl bir yol izleyebiliriz ? Tecrübeli arkadaşlardan sonraki dönem kazananları için çözüm önerilerini rica ediyoruz.

Benim aklıma gelen 2 konu var,
    1- AIRBNB'den 2-3 ay kiralama (gittiğimiz adreste GC gelene kadar kalmak postada yaşanabilecek aksaklıkları engelleyecektir)
    2- İnternet üzerinden, beğendiğimiz tutmak istediğimiz apartman ya da house artık her neyse bununla ilgili yetkiliye mail yoluyla ulaşıp, evi kiralama için mücadele etmek. (önceden evi bağlama gibi bir durum söz konusu ki imkansıza yakındır sanırım)

Ne yapabiliriz ? Çözüm önerileriniz nelerdir ?

Soru: Hiç mi tanıdığınız yok
    Cevap: Yok

• ⭐⭐

green card teslim adresi için posta kutusu abd den kiralaya bilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Selamlar,
    Malumunuz DS-260 formu için Green Card'ın yollanacağı adresimizi belirtmemiz gerekiyor.
    Bence, burada aslında olması gereken, ABD'ye girişten sonra maksimum 1 ay içinde GC gönderilecek adresin ilgili bürolara bildirilmesi olmalı.

Evet, mülakat tarihimiz belirlendi ve evrak toplama sürecine başladık. Bu arada daha önce gönderdiğimiz DS-260 formunu da açtırıp GC gönderilmesi gereken adresimizi "mülakata girmeden önce" belirtmemiz gerekiyor.

Bu konuda nasıl bir yol izleyebiliriz ? Tecrübeli arkadaşlardan sonraki dönem kazananları için çözüm önerilerini rica ediyoruz.

Benim aklıma gelen 2 konu var,
    1- AIRBNB'den 2-3 ay kiralama (gittiğimiz adreste GC gelene kadar kalmak postada yaşanabilecek aksaklıkları engelleyecektir)
    2- İnternet üzerinden, beğendiğimiz tutmak istediğimiz apartman ya da house artık her neyse bununla ilgili yetkiliye mail yoluyla ulaşıp, evi kiralama için mücadele etmek. (önceden evi bağlama gibi bir durum söz konusu ki imkansıza yakındır sanırım)

Ne yapabiliriz ? Çözüm önerileriniz nelerdir ?

Soru: Hiç mi tanıdığınız yok
    Cevap: Yok

Evet, gocmen vize basvurularinda vize alabilmek icin en gec mulakat zamani Green Card'in gonderilebilecegi bir ABD adresi vermeniz gerekiyor. ABD adresi vermeden gocmen vize alamiyorsunuz. Is veya aile sponsorlu Green Card'larda genelde sponsorlarin adresini veriyor kisiler ama "Diversity Visa" ya da "Special Immigrants" kategorilerinde gocmen vize alacak kisiler icin ABD'de bir tanidik olmayabiliyor.

Eger ABD'de bir aile uyesi veya dostu varsa bu kisilerin adreslerini kullanabilirsiniz. Genelde sizin birebir olmasa da cevrenizdeki yakin arkadaslarin bir tanidigi veya akrabasi olabiliyor, eger guvenilir birini bulursaniz bu arkadaslardan da yardimci olmalarini rica edebilirsiniz.

Otel adresi veren arkadaslar, eger zamaninda adres degisikligi yapmazlarsa ya da oteli terkettikten sonra yanlislikla da olsa Green Card'lari otele gonderilirse, cok sorun yasayabilirler, bu durumda kalan ve tekrar ucret odeyerek Green Card cikartan arkadaslar var. Ayni risk mulakat gununden sonra adres degisikligi yapan herkes icin gecerli tabii, dolayisiyla en garantisi saglam bir adres bulup formlara bu adresi yazmak ve Green Card gelene kadar degistirmemek.

Ben bu konuda danisanlara genelde forumum sosyal yonunu kullanabileceklerini belirtiyorum, forum bulusmalarinda benzer durumda olan pek cok arkadas oluyor. Bulusmalarda tanistiginiz ve arkadas cevrenize kattiginiz kisilerden yardim isteyebilirsiniz. Tabii biriyle bulusup bulusmaz boyle bir istekte bulunmak garip 🙂 ama zaten pek cok bulusma yapiyoruz ve insanlar zamanla birbirlerine isiniyorlar...

Sizin bahsettiginiz ikinci secenegi tavsiye etmiyorum (uzun surekli kiralama kismini), ABD'de yasamadan uzun sureli bir ev kiralamanizi tavsiye etmem, istekleriniz ve ihtiyaclariniz zamanla degisebilir, ilk birkac ay icin bir yer kiralayabilirsiniz ama gormeden incelemeden cok uzun sureli yerler kiralamayin bence. Daha sonra cevreyi begenmeyebilirsiniz, evi begenmeyebilirsiniz, is buldugunuz yere cok uzak ulabilir vs. vs.

Su ilk sayfalara giren aktif forum uyelerine hem ben hem de sevgili @knnrn seve seve adres konusunda yardimci olacagimizi soylemistik zaten daha once, yeri gelmisken tekrarlamis olayim...

Facebook grubunda bununla ilgili paylasimlar vardi diye hatirliyorum, eger bulursam onlari da bilahare bu konuya kopyalarim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

green card teslim adresi için posta kutusu abd den kiralaya bilirsiniz

bu konuda kisisel tecrubeniz var mi?

• ⭐⭐

@crazycells malasef tecrubem yok ama alanları duymuşdum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@crazycells malasef tecrubem yok ama alanları duymuşdum

tamamdir, dert degil; ben facebook grubunda bu konu ile ilgili paylasilan yorumlari buldum, onlari aktaracagim buraya.

• @yapay-zeka DS-260 a mutlaka bir adres yazılması gerekiyorsa uyduruk bir adres yazıp, ABD'ye gider gitmez posta kutusu kiralayıp yazılan adresi USCIS'de değiştirtmek bir yöntem olabilir. TR'de iken ABD'den posta kutusu kiralamak gibi bir şansımız olduğunu sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@yapay-zeka DS-260 a mutlaka bir adres yazılması gerekiyorsa uyduruk bir adres yazıp, ABD'ye gider gitmez posta kutusu kiralayıp yazılan adresi USCIS'de değiştirtmek bir yöntem olabilir. TR'de iken ABD'den posta kutusu kiralamak gibi bir şansımız olduğunu sanmıyorum.

DS260 formuna hicbir zaman uyduruk bir adres yazmanizi tavsiye etmem. Bu sekilde yapip kartini kaybeden, verilen adreste bulamayan ve tekrar ucret odeyip cikartan kisiler var.

• Merhaba Ds-260 formunu doldururken vermis oldugum green kartin gelecegi Abd'deki adresi degistirmek istiyorum ancak yeni verecegim adresteki kisinin yasal statusu onemli mi hala oradaki green karta alma sureci devam ediyor? o kisinin adresini verirsem sorun yasarmiyim? ve bu adres degisikligi sanirim mulakat sirasinda ve havaalanina inerken olabiliyor dogru mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

Merhaba Ds-260 formunu doldururken vermis oldugum green kartin gelecegi Abd'deki adresi degistirmek istiyorum ancak yeni verecegim adresteki kisinin yasal statusu onemli mi hala oradaki green karta alma sureci devam ediyor? o kisinin adresini verirsem sorun yasarmiyim? ve bu adres degisikligi sanirim mulakat sirasinda ve havaalanina inerken olabiliyor dogru mu?

Yasal statusu onemli degil, ama Green Card'in gonderilecegi saglam bir adresi en gec mulakat zamani vermenizi tavsiye ederim.

• @crazycells SSN de GC'ın gideceği adrese postalanıyor değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@crazycells SSN de GC'ın gideceği adrese postalanıyor değil mi?

evet.

• @crazycells Teşekkürler.

• Airbnb den iki üç ay ev kiralamak biraz pahalı olabilir sanki en az verdim diyen 2000-2500 dolardır.green kard olduda beş ayda geldi ozaman daha çok sknti olur. Gelmeden apartmanlardan ev kiralamak zor gibi ben Amerika'dayken kiralayamiyorum:) en mantıklı tanıdık olan kişiler ya da @crazycells 'sin dedikleri.

Not:Kurulu bir düzenim olunca inş bende adres konusunda yardımcı olacağım :).

• ⭐⭐

• @crazycells GC ve SSN'in postalanacağı adres, iş yeri adresi olabilir mi? Bir de bu adresi verdikten sonra, mutlaka ABD'ye ilk girişi bu adresin bağlı olduğu eyaletten yapmak zorunda değiliz diye hatırlıyorum, doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@crazycells GC ve SSN'in postalanacağı adres, iş yeri adresi olabilir mi? Bir de bu adresi verdikten sonra, mutlaka ABD'ye ilk girişi bu adresin bağlı olduğu eyaletten yapmak zorunda değiliz diye hatırlıyorum, doğru mudur?

evet, olabilir.

ABD'ye istediginiz yerden giris yapabilirsiniz.

• @crazycells Neden iş yeri adresi veriyorsun, burada mı yaşayacaksın demezler değil mi? Mülakatta ve ülkeye ilk giriş esnasında yani?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Neden iş yeri adresi veriyorsun, burada mı yaşayacaksın demezler değil mi? Mülakatta ve ülkeye ilk giriş esnasında yani?

-Yasamak icin birkac adres degistirecegim, ne zaman nerede olacagim belli olmayacak, ama ilk aylarda postalarimi sadece bu adreste alacagim, o nedenle bu adresi yazmayi uygun gordum...

diyebilirsiniz...

• @crazycells Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@murat-taskin Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek içinde söyledi:

@yapay-zeka DS-260 a mutlaka bir adres yazılması gerekiyorsa uyduruk bir adres yazıp, ABD'ye gider gitmez posta kutusu kiralayıp yazılan adresi USCIS'de değiştirtmek bir yöntem olabilir. TR'de iken ABD'den posta kutusu kiralamak gibi bir şansımız olduğunu sanmıyorum.

DS260 formuna hicbir zaman uyduruk bir adres yazmanizi tavsiye etmem. Bu sekilde yapip kartini kaybeden, verilen adreste bulamayan ve tekrar ucret odeyip cikartan kisiler var.

Merhaba vize gorusmesi esnasinda adres verebiliyor muyuz? Adress degisikliği için ds formunu actirmak zorunda miyiz? Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |