DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @daphne Merhaba benim kedim de 6,5 kilo bir tekir. THY’nin istediği özellikte çantalar dışında zaten taşıma çantası kabul etmiyorlar. Bu çanta boyut ve özelliklerine THY’nin sitesinden mutlaka bakmanızı öneririm. Bez katlanabilen taşıma çantalarını kabul ediyorlar. Bu özellikteki çantalarda en fazla 1 kg gibi çok hafif oluyor. Benim kedim ve çantası toplam 7,5 kg geldi hiç bir sorun yaşamadık. Zaten kediden daha çok çantaya dikkat ediyorlar sanki. Sorunsuz gelebilmeniz dileğiyle bol şanslar.

• ⭐⭐

@Richmond emotional support olarak alabilirsiniz kabine ancak bunun için doktor raporu vs gerekli ve geçmişe yönelik tedavinize vs bakabiliyorlar... yani onsuz uçamam o bana destek oluyor psikolojik olarak vs gibi sadece Thy yapıyor bunu sanırım

• @daphne biz giris yaptik iki gun once. Kedilerim 5 kilo ancak abd ye girerken ne bir belgeye baktilar ne tarttilar hatta gormediler bile kedileri canta zannettiler.
    Tr den cikarken biletlemede tarttilar ona gore gunluk kur dan ucret aldilar. Bende geri donmeyi dusunuyorum bende net cevaplar bulamiyorum kedilerin icin ne gerekli diye tr ye geri donmek icin.

• 6 Haziranda Izmir den Washington a ucusumuzu gerceklestirdik.
    Veteriner saglik sertifikasini ucusumuzdan birgun once aldik. Kuduz asilari vardi( 4 ay once yaptirmistik senelik duzenli yaptiriyoruz) gecen yil titremizi de ne olur ne olmaz diye yaptirmistik.
    Reservasyonlarini cok onceden yaptigim halde defalarca arayip teyitledim. Ucus gunu kontuarda tarttilar. Uluslarasi saglik sertifikasinin resmini cektiler pasaportun resmini cektiler.Ikiside 5 kg geldi softcase e koyduk resimlerini cektiler sagolsunlar guvenlikten gecerken ricamiz uzerine kedileri cikartmadilar elle kontrol ettiler. Minnettarim bunun icin yeterince stresliydik hepimiz.
    O gunku kurdan bilet ucretlerini odedik kedi basina 5971 tl tuttu. Izmir istanbul devaminda istanbul washington toplam ucreti bu.
    Yanimizda plastik box vardi onu da bos bir sekilde ucaga aldik kimse de birsey sormadi degistirme durumumuz olursa diye yedeklemistik.
    Ucus sorunsuz gecti 8 saat onceden kesmistik mama ve sularini. Tuvaletlerini yapmadilar ucus boyunca ( ped almistik yanimiza ama gerek kalmadi)
    Washington Dulles havalimanina indik hizlics pasaport kontrolunden gectik kutularda kedi oldugunu bile anlamadilar kimse sormadi. Normal valizmis gibi aldik yuruduk.

Biz geleli cok kisa sure gecti ancak donmeyi dusunuyoruz O-1A vizesiyle geldik( olaganustu yetenekli sporcu vizesi) hatta mumkun olursa birkac gun icerisinde ulkemize donme niyetindeyiz. Sponsorumuz olan firmayla anlasma sartlarinin disinda cesitli yaptirimlar uygulama icin kontrat degisikligine gittiler. 3 ay ucretsiz deneme sureci gibi sacma bir plan sundular onumuze. Neyse konuyu bulandirmayim.
    Simdi de geri donmek icin bilgiye ihtiyacimiz var.

Orijinleri Turkiye oldugu icin mensei olan uluslararasi veteriner saglik sertifikasi( yani gelmeden 48 saat once almis oldugumuz) yeterli diye okudum. Belgenin alt kisminda 4 ay gecerlidir yaziyor.
    USDA sertifikasi yalnuzda orijini US olan hayvanlar icin yaziyor sitesinde de. Amerikadan Turkiye ye evcil hayvan getirme kismina baktigimda gerekli belgelerdr Ek-2 tarim ve ormancilik bakanligindan almis oldugumuz belgeyi gosteriyor. Yine de bilen geri goturen birileri varsa gercekten her bilgiye ihtiyacimiz var.

• @jisun mesajınızı geç gördüm,kediler için bir bilgim yoktu,köpeğim için de buradaki arkadaşların yönlendirmeleriyle hareket ettim çünkü maalesef ne Tarım Ormandakiler,ne Thy müşteri hizmetleri net bilgi veremiyorlar her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.Son mesajınızda sorunsuz bir şekilde giriş yaptığınızı paylaşmışsınız,sizin adınıza çok sevindim.

• @lumos selamlar bizim uçuşumuz 3 gün sonra,size birşey danışmak istiyorum, İzmir-İstanbul,İstanbul-Atlanta olarak yolculuk yapacağız ama köpeğimin mamasını ve suyunu en son ne zaman vermeliyim emin değilim.İstanbulda 3,5 saat bekleyeceğiz sonrasında 12 saat Atlanta sürecek.Sizce ne yapmalıyım?

• @Mango2014 tekrar merhabalar, piyasayı araştırdığımda kedimi koyabileceğim 23x30x40 ebatlarında bir taşıma çantası bulamadım. En yakın ebat 28x28x43. Acaba siz hangi ebatlarda bir çantayla götürdünüz bilgi verebilir misiniz. Çanta ebadına çok takılıyorlar mı? Şimdiden teşekkürler.

• @ATS16 merhaba, o bilgilere sahibim sağolun. Yakınım iki kedi götürdüğü için böyle bir yorum yaptı. Gözüne kedim fazla büyük geldi sanırım.

• ⭐⭐⭐

@zoesworld Simdiden iyi yolculuklar hepinize. Izmir havalimaninda bulunmadan bir iki saat once son yemegini ve suyunu veriniz. Istanbul'daki aktarma da uzun degil, siz yine mama ve su kabini koyun ve arada suluguna su koymalarini rica edin Istanbulda ama gerek kalmayacaktir, zaten yemeye ve icmeye halleri olmuyor yavrularin stresten. Atlanta'da iner inmez su ve mama verin. Bir de maalesef Izmir havalimani cok zayif bekleme surecinde kopekler icin bir yer yok ihtiyac giderimi icin, biz bes kere girip ciktik cis yaptirmak icin beklerken, malum erken gidiliyor. Ilk ic hatlara gidildigi icin mecbur asansorle alt katlara inip betonarme rampalarin ve yurume yollarinin aralarinda yapmasi gerekiyor. Bilginize.

• @lumos çok teşekkür ederim ilk sorumdan itibaren bana sabırla yardımcı olup cevap verdiniz gerçekten minnettarım size🙏🏻Köpeğim benimle birlikte kabinde yolculuk yapacak yine de yanıma bol miktarda ped alacağım,gittiğimizde de yolculukla ilgili deneyimlerimi paylaşırım mutlaka.

• @daphne Merhaba benimki de o ölçülerdeydi dediğim gibi bir kaç santimi sorun yapmıyorlar önemli olan sert olmayan koltuğun altına girebilen esneyebilen bez bir çanta olması.

• Selamlar. Biz 4-5 eylül gibi uçacaktık ama cdc 1 ağustos'ta kuralları değiştireceği için bugünden 4 eylül uçuşu için izin vermedi. Biz de uçuşu 30 temmuz'a alıp bugün formu doldurduk. Henüz biletleme yapmadık. Gelecek onay maili sonrası thy'ye mail atacağız. Umarız bu ay bitmeden CDC'den mail gelir. Çok sıkıntılı süreç. Eylül ortasına kadar çıkmamız gerekiyor. Yeni kurala göre doldursak yine zaman yetmeyebilir.

Bakalım ne zaman cevap gelecek. Bundan sonra CDC'den maili bekleyip bilet için firmaya mail atmak ve bilet almak kaldı.

Ayrıca US DOT diye bir şey okudum. Bunu nasıl elde edeceğiz? Bizim için şart mı cargo bölümünde gidecek.

• @pathway merhaba.
    Bizde kedilerimizle iki hafta once Washington a geldik ancak geri donmemiz gerekiyor.
    Bilgiler hep ya sadece kedilerle abd ye yolculuk ya da abd den turkiyeye yolculuk seklinde.
    Bizim tum belgelerimiz var titre istenmedigi halde yaptirmistik iyiki yaptirmisiz turkiyr giriste titre istiyormus.
    Bizim ekstra bir belgeye ihtiyacimiz var mi hic giris ve cikis yaptiniz mi kedilerinizle?
    Aldigimiz uluslararasi saglik sertifikasi 4 ay sureyle gecerlidir diyor. Kedilerin mensei de Turkiye oldugu icin ( henuz burada bir kayit acmamistik) buradan endorsement almamiz gerekiyor mu ? Endorsement yalnizca US menseili kediler icin yaziyor. Bilginiz varsa ya da hali hazirda abd de sorabileceginiz bir veteriner bu durumu cok sevinirim.

• Herkese merhaba, Amerika'ya kedi goturmekle ilgili epey bir yazı okudum ama kedi sayısıyla ilgili net bir şey bulamadım. Acaba götürebilecegimiz kedi sayısına dair bir kısıtlama veya kural var mı? Benim 2 kedim var ikisi de benim üstüme kayıtlı ve aynı anda ikisini de götürmek istiyorum. Sadece resmi olmayan bir sitede eğer 2 hayvan varsa sadece birinin kabin içinde değerinin ise kargo bölümünde götürulebilecegi yazıyordu ama bu bilgi ne kadar doğru acaba? Hiç tek başına 2 veya daha fazla kedi götüren oldu mu, bu soruma net cevap verebilecek birileri varsa çok sevinirim...

• @sinemizmm benimde iki kedim vsr ancak 1 i kabinde gelebiliyor tek gelirsek. Ben esimle geldigim icin birer kedi aldik kabine.

Benzer Başlıklar

• 11
  • 66
  • 43
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |