DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba, 1 ayı geçti dosyam Ankara konsolosluğuna aktarılalı. Hala bir ses yok malesef. Acaba ne durumda olduğunu soran bir mail atsam yerinde bir hareket yapmış olur muyum yoksa gereksiz bir adım mı olur bu? Aranızda bu şekilde sorup cevap alanlar oldu mu?

• @MYusuf Çok teşekkürler, inşallah sizin de bir an önce hallolur işleriniz 🙂

• @F3lamur merhaba, NVC sisteminde dosyanız nerede görünüyor? "your case is currently at" başlığının yanında. Benim dosyam 6 mayısta DQ oldu fakat şuana kadar bir hareketlilik yok.

• @Mehmet858 dediğiniz yere baktım nvc yazıyor. Bana böyle bir mail gelmişti

“The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable). “

Avukat bey de demişti ki artık mülakat günü belirleyecekler olay konsolosluğa kaldı. 1 ay içinde olur dedi ama işte durum bu 😕

• @F3lamur merhaba,

Aynı e-mail DQ onayı ile birlikte bende aldım. Fakat Mayıs ayında tam kapanma olmasından dolayı ve covid-19 tedbirleri sebebi ile bir ilerleme olmadı. Şuan konsolosluğun tarafıma vereceği mülakat tarihini bekliyorum. umarım en kısa zamanda konsolosluk işlemleri başlatır.

• @Mehmet858 acaba mail atsak bir geri dönüş alabilir miyiz. Çünkü gerçekten mağdur durumdayız. Dv2021 talihlisi arkadaşlar mail atıp şanslarını deniyorlar. Bizim neredeyse 2 yıl oldu bekleyeli. Sanırım sabrımın son demlerindeyim.

• Bende konsolosluktan randevu bekliyorum ama 1 ay'ı geçti. Şuan kapalı mı konsolosluk işlemleri?

• Merhabalar.
    USCIS'in sayfasında şöyle bir açıklama var:

Normal işlem süresi dışındaki davaları bildirebilirsiniz diyor.
    Sayın @crazycells böyle bir mail göndermek nasıl olur?

• @MYusuf sizin dosyanız nebraskada, ve nebraska şu an 07 aralık 2020 veriyor case tarihine, sizin tarihiniz 7 ocak.
    yani ordaki tarih 7 ocağı geçmişse ve hala cevap alamamışsanız yazarsanız cevap dönerler. ama şu anda yazarsanız süreç normal devam ediyor derler. 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Bende konsolosluktan randevu bekliyorum ama 1 ay'ı geçti. Şuan kapalı mı konsolosluk işlemleri?

kapali degil, sadece dosyalarda ve dolayisiyla is yukunde birikme var.

• @hulyaek bizimki neredeyse iki ay geçti biz yazdık fakat hala bir dönüş alamadık malesef. Aile vizelerine öncelik verilecek diyordu konsoloslukta ama sanki o kısımda yavaş ilerliyor.

• @ecom aslında gecikmeler daha çok konsolosluk aşamalarında yaşanıyor USCIS ten ziyade ama, orası da şiştiyse.

• Herkese merhaba,
    Processing data tablosunu nasıl okumamız gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz? Priority date: 25.12.19 olan başvurumda DQ tarihi: 06.05.2021'dir. Şuanda NVC veya konsolosluğun hangi tarihlerden itibaren olan dosyaları baktığını nereden ve nasıl bakabiliyoruz?

• @Mehmet858 DQ aldiysaniz artik processing tabloyla isiniz yok, konsolosluktan randevu tarihi beklemek disinda yapacak birsey de yok, onun takip edilebilecek bir zaman plani da yok 😞 cok vahim ama boyle, bekliyoruz hep beraber

• @hulyaek
    Evet tarihleri takip ediyoruz. Onların zaman aralığına göre yaklaşık 1 ay daha var.
    Sadece böyle mail göndersek bir etkisi olur mu diye merak etmiştim.

• Son zamanlarda randevuya giden arkadaşlara sorum olacak.
    Sağlık raporu için muayeneye gittiğinizde covid-19 aşısı olup olmadığınızın önemi nedir?
    Diğer bir ifadeyle muayene öncesi aşı olmak veya olmamak süreci ne yönde etkiliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Son zamanlarda randevuya giden arkadaşlara sorum olacak.
    Sağlık raporu için muayeneye gittiğinizde covid-19 aşısı olup olmadığınızın önemi nedir?
    Diğer bir ifadeyle muayene öncesi aşı olmak veya olmamak süreci ne yönde etkiliyor?

Su an icin COVID-19 asisi kontrol edilmiyor.

Ama en ideal olan muayeneden onceki 30 gun asi vurulmamak. Eger vurulduysaniz yine de cok problem degil, saglik raporunu mulakat tarihinden sonra tamamlayip, eksik evrak olarak konsolosluga gonderebilirsiniz...

• Merhaba arkadaşlar an itibariyle mülakat tarihimi içeren maili almış bulunuyorum. Ağustosun 9una tarih verildi. Garip hislerle doluyum 🌸

• Yasaklı

@F3lamur Hayırlı olsun. Bol şans dilerim. 🙏

• @Orhan-Cabarov çok teşekkür ederim sağolun ☺🌸

Benzer Başlıklar

• 662
  • 116
  • 3
  • 5227
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |