Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bildiğiniz üzere amerikan büyükelçiliği göçmen olmayan vize başvurularını süresiz dondurmuştur.. Tam da b2 vizesi başvurusu yapacakken bunu yapması beni ayrı sinirlendirdi her neyse bu durum hakkında bilgisi olan var mı bu süreç eski haline dönebilir mi yoksa artık amerikaya gidemeyecek miyiz ? Bence bu olaylar bizim green card başvurularına dahi etki edecek sizin düşünceleriniz neler hep beraber tartışalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet arkadaslar, aciklamaya gore sadece gocmen olmayan vize hizmetleri durdurulmus. Bu aciklamaya gore Diversity Visa dahil hicbir gocmen vize islemi bundan etkilenmiyor. O nedenle gocmen vize basvuru sahiplerinin telaslanmasina gerek yok. Halihazirda vize sahibi olanlar hala vizelerini kullanabilirler. Sadece gocmen olmayan vize "hizmetleri" durdurulmus. Yani onumuzdeki gunlerde gocmen olmayan vize gorusmesi olan kisiler bu karardan olumsuz etkilenecektir. Umuyoruz ki en yakin zamanda bu durum ortadan kalkar ve her sey normale doner.

• İş bilmez siyasetçilerimizden yüzünden düştüğümüz hallere bakın, bu kafayla gidersek gelecek sene kökten ambargo yeriz iran gibi olacağız diye korkuyorum..

• @crazycells umarım öyle olur dostum eğer bi gelişme olursa lütfen paylaş bizimle de

• Sabah uçuşu için hazırlıkları bitirip, yorucu ve uzun bir yolculuktan önce dinlenmeye çalışırken eşim haber verdi. Sabah 10'da uçuşumuz var. Açıklamanın hem göçmen olmayan hem de bundan sonraki vize hizmetlerini kapsaması sorun yaşamayacağımızı düşündürüyor ama ister istemez canımız sıkıldı tabi. Normal şartlarda bile kafamızda "acaba" sorun yaşar mıyız sorusu varken yarın burdan çıkışından orda girişine kadar bakalım neler yaşayacağız. Sebep olanlar utansın diyecem ama onların utanmasının olmadığını çok defa gördük.

• @JESUS-CHRİST Daha önce bahsetmiştim 2,5 yaşımdaki oğlumun fotoğraf çekimi için bekliyoruz,eşim ve benim fotoğraflarımız hazır. Bugün yaptığımız denemelerde başarılı olamadık vb... Netice de başvuru için oğlumun fotoğrafını bekliyoruz bu nedenle henüz başvuru yapamadık. Bu haber akşam akşam hem üzdü hem sinirlendirdi. Şu an için Göçmen Vize başvurularını etkilemiyor ama önümüzdeki günlerde göçmen vizelerini de etkileyebilir mi? @crazycells Biraz bakındım ama cevap bulamadım; Her hangi bir sebepten GC başvuruları durdurulabilir mi?

• @anka Olay daha sıcak olduğundan şimdilik bir şey olmaz gibi gözüküyor. Konsolosluk sadece göçmen olmayan vizeleri durdurdu. Daha önce ki vize alanları ve greencardları etkileyecek bir durum yok. Görevliler belki tavırlı davranıp sinir bozabilir. Sakin kalmaya bakın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eenuysal maalesef devlet islerinde her sey mumkundur. Ama yakin bir zamanda isin o dereceye varacagini dusunmuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Maalesef Turkiye de misilleme olarak ABD vatandaslarinin vize gorusmelerini askiya almis. Bu durumda gerginlik buyuyebilir, umarim onumuzdeki gunlerde sagduyulu aciklamalar duyariz.

• ⭐⭐

Şimdi ABD ekstra misilleme olarak göçmen vizelerini de almıyorum kardeşim demesin 😞

• @anka dostum inşallah herşey sorunsuz olur bavulunuza ters bişey sokmayın bu olaylar yüzünden görevliler ön yargılı yaklaşabilir belki bol şanslar

• şimdiden dolar 3.77 oldu. Geçen sene özellikle aralık ayında dolar kurunun yüksek olmasından zorluk yaşamıştık. Hazırlıklı olmanızda yarar var. Sağlık ödemesi ve vezne ödemeleriniz için dolar almanızda fayda var. Türkiye piyasasını tahmin zor ilerde düşedebilir yükseledebilir. Darbe ve Trump'ın seçilmesinde bile bu kadar hızlı kur artışı hiç görmedim. Borsa yarın açılacak ne tür önlemler alınacak göreceğiz. Bu sefer varlık fonu ile öteleyemezler. Kuru aşağıya çekemezlerse büyük zamlar kapıda

• @crazycells Teşekkür ederim...

• Amerika İran'dan bile GC göçmen vize kabul ediyor iken hali hazırdaki Türkiye göçmen vizelerine dokunacağını sanmıyorum. Ama şu günkü politik ortamda her şey mümkün...

• sayin @crazycells ABD konsolosluk ve elçiliği bugün kapalı haberinin anlami nedir?Bugun greencard gorusmesi olanlar ne yapacaklar? ( https://www.gazeteduvar.com.tr/gunde...-bugun-kapali/ )

• Bu ileti silindi!

• Konsolosluklar Cristof Kolomb günü nedeni ile kapalı bugün.

https://twitter.com/USEmbassyTurkey?lang=tr

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizirem arkadaslarin da belirttigi gibi bugun ABD'de federal tatil ve pek cok devlet dairesi kapali. Turkiye ile olan iliskilerinden dolayi bir kapanma soz konusu degil. Zaten bugun kapali olacagi bilindiginden bugune randevu vermemis olmalari lazim.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 8
  • 2
  • 447
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |