Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

• @bilomod gelmeyen kart için e request yapın ve kartım gelmedi diyin 90 günü geçtiği için(büyük ihtimalle ya sarı dosyanız kayboldu ya da biyometrik isteyecekler). Geri dönen kart için de adres değişikliği yapın adres değişikliği onaylandıktan sonra(30günü bulabiliyor) e request yapın kartı tekrar isteyin. Ama zaten anladığım kadarıyla adres sıkıntılı o yüzden her iki kart için de ar 11 doldurun.

• Tekrardan merhabalar, bugün uscis'i arayıp durum ile bilgi aldım. Aynı durumda olanlara yol gösterebileceğini düşündüğüm için yazmak istiyorum. Telefonda konuştuğum uscis görevlisi hanımefendi gayet cana yakındı ve yardımcı olmaya çalıştı. Eşimin geri yollanmış green card'ı için tekrardan request oluşturdu ve adres beyanında apartment number eksik olduğu için geri dönmüş olabileceğini söyledi ve üzerine apartment numarası ekleyip tekrardan adresi editledi. 30 iş günü içerisinde tekrardan geri yollanacağını belirtti. Benim DV2 vizesine sahip green card'ım ise hala pending'teymiş. 90 gün geçmesine rağmen hala bekletiliyor ve nedenini bilmiyorlar. Bunun için de bilgilendirme mail'i yolladı ve durum hakkında bilgi sahibi olmak istediğimizi iletti. 90 gün geçmiş halde hala pending'te olması biraz canımı sıkıyor, umarım sorun oluşturmaz.

• @bilomod bizde de aynı şey oldu eşimin 90 gün geçmesine rağmen kart gelmedi ve request oluşturduk sistemden. 1 ay dolmasına az kala cevap geldi kartınız basıma yollanmıştır diye 😂 biz giriş yapalı 4 oldu yeni kartı basıma yolladılar şu an bence stres yapmayın ben dosyayı işlemeyi unuttular diye düşünüyorum çünkü hatırlattıktan sonra basıma girdi belki sizde de öyle bir şey olmuştur

• Bizim de kartlarimizdan biri 90 gunu gecmesine ragmen gelmedi.Bugun request olusturduk.En gec 1 aya cevap vereceklermis.Bir cok sey okuyorum.Sari zarfmi kayboldu? Biyometrikde mi sorun var tekrar isteyecekler?Sari zarf kaybolmussa basimiz cok agrir.Senatore kadan gidenler var.Zaten mulakati zar zor aldik.Burada da bu konudan dolayi stres yapmak istemiyorum

• Arkadaşlar merhaba. Hem eşim hem kendim maalesef greencard gelirken stresli ve uzun süreçten geçtik. Umarım bu başlık doğrudur bu ileti için. Öncelikle biz ülkeye 28 temmuzda giriş yaptık. Benim greencardım hemen basıldı ve yollandı ancak adreste kapı numarası olmadığı için greencardım geri iade oldu. Tabi böyle bir şey ile karşılaşınca insan stres oluyor. Hatta geri alması çok zor uğraştırıcı bile diyenler oldu. Bence başından geçmemiş insanlar dışında kimseyi dinlememek gerekiyor bu tarz durumlarda. Öncelikle hemen hem kendim hem eşim için ar-11 formu doldurarak adres değişikliği talep ettim. Bu değişiklik yaklaşık 20 gün sonra onaylandı ve onaylandığı gün hemen e request ile kartımın yeniden gönderilmesini talep ettim. Şans o hemen geri gönderilmesini talep ettiğim gün kartımı yolladılar ve 3 gün içinde kartımı teslim almış oldum. Eşimin süreci ise maalesef daha uzun sürdü. Kartı asla basıma girmiyordu. Ödeme yapıldı ekranında kalmıştı maalesef. Bu sıralarda da bir çok insandan hem biometrik hem de sarı zarf kaybolmasıyla ilgili duyumlar alıyorduk. Bizim de verdiğimiz ilk adres yanlış olduğu için biometrik randevusu gelmiş bile olsa elimize ulaşamayacağı için baya stres yaptık. Bu süreçte bir kaç defa uscis canlı desteğe yazdım. Adresimizin ilk başta yanlış olduğu için biometrik eksikliği yüzünden alamamış olabilir miyiz diye greencardı ve onlar sistemde herhangi bir şey göremediklerini söyledirler. Daha sonra sarı zarf için de sordum ve dosyada herhangi bir kırmızı alarm yok dediler. Eğer böyle bir süreçten geçiyorsanız bence ilk olarak o bekleme sürecinde canlı destekten yardım alabilirsiniz. Onlar bir çok şeyi sistemden görüp yardımcı oluyorlar. Tabi bizim oldu 82 - 83. gün artık dayanamadık ve e request ile kartım elime ulaşmadı seçeneğinden form doldurduk. Forma dönme süreleri yaklaşık 1 ay. 1 ay dolmaya 2 gün kala dönüş yaptılar ve kafamızda kurduğumuz stres olduğumuz hiçbir durumun olmadığını anladık 😂 meğer sadece dosyayı işlemeyi unutmuşlar. Biz de form doldurunca hemen kartı basıma yolladılar ve bugün elimize ulaştı. Eşim tüberküloz testi vermişti. Dosyası kalındı baya üşendiler diye düşünüyorum 😂😂 yani kısaca bu süreçte em önemlisi stres yapmamak ve çözüm aramak. Uscis sayfasında her sorun için bir çözüm var. Canlı destek en önemli yardımcımız. Umarım şu an da kartını bekleyen arkadaşlar en yakın zamanda kartını alırlar. Maalesef biraz yavaş çalışıyorlar ama tünelin ucu şükür iyi.

• Merhaba, 14 Kasımda ödemelerimizi yaptık. Burada kart basım süreci ödeme yapıldıktan sonra 90 gün içinde veya USA'e girdikten sonraki 90 gün içinde belirtilmiş. Sorum şu, 13 Aralıkta USA'e giriş yapacağız, kart basım süreci ödemeyi yaptığım gün itibari ile başlıyor değil mi? Bir de https://egov.uscis.gov/ bu siteden herhangi bir update olduğunda aşağıdaki mesajda değişecek mi? Teşekkürler şimdiden.

On November 14, 2023, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident Card. You should receive your Permanent Resident Card within 90 days of your entry into the United States or within 90 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received. If you do not receive your Permanent Resident Card, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• ⭐⭐

@Paniccio Basim sureciniz ulkeye girdikten sonra basliyor, 90 gun kurali odeme ya da ulkeye baslama islemlerinden hangisi daha sonra olduysa onu takip eden 90 gunu kast eder.
    Siz ulkeye girmeden 90 gun gecmesinin bir anlami yok, ulkeye girmenizden itibaren baslayacak. Ya da girdikten sonra odeme yapsaydiniz, odeme tarihinden sonra baslayacakti.

Takip edeceginiz link bu link evet, ama girdikten sonra bir kac hafta gecince degisiklikleri goreceksiniz, hemen degil. Ortalama 3/6 hafta gibi dusunebilirsiniz.

Iyi yolculuklar simdiden.

• @lumos Teşekkürederim detaylı bilgilendirmeniz için 🙂

• @ozzgedenizz tekrardan selamlar
    eşim greencard'ını aldı fakat 90 gün gecmesine rağmen benimki hala ödeme alındı sayfasında gozukuyor. e request yapamıyorum çünkü case numberınız bunun için uygun değil diyor. hesabi verify yapmaya her calistigimda sistemden atiyor. online account almaya her calistigimda son stepte ana sayfaya donuyor. telefonla arayınca sesli asistan ilgili kimseye bağlamıyor, case status hakkında bilgi almak istediğimde ise ödemeniz alindi gözüküyor diyor. 10 günlüğüne abd ye gidip geri dondum. ssn i bile aldım fakat bu ise bir turlu çözüm bulamıyorum. yeniden hesap acmaya veya e-verify yapmaya sistem izin vermiyor. ilk adreste bizim de apartment no eksikti. telefonla bir sekilde canlı yardıma bağlanıp apt no ekletince esimin greencardi hemen gelmişti, kendim icin de dosya actirmistim fakat ona da cevap gelmedi. acaba sari zarf mi kayboldu benim de, bilmiyorum. bir sorun olsaydı ssn numaraları gelmezdi diye düşünüyorum. sikintili bir durum.

• @bilomod öncelikle gençmiş olsun. Hesap açmanız veya verify yapmanız e request ile alakalı değil. E request yaparken büyük ihtimalle yanlış yapıyorsunuz. Önceden doldurduğunuz form yani greencard için ödeme yaptığınız form os155a bunu seçiyor musunuz(size en başta sorduğu form numarası olarak seçeceksiniz doldurduğunuz tarih de ödemeyi ilk yaptığınız tarih olacak) ? Büyük ihtimalle bu yüzden hata alıyorsunuz. Bir de şu an hala gelmediyse belki biometrik istemişlerdir. Öncelikli olarak canlı chatten sorardım. Adresinizin başta yanlış olduğunu belki gelen maili alamadığınızı biometrik istediği olup olmadığını sorun. Eğer yok derlerse kesinlikle en kısa zamanda e request doldurun. Eğer yine dolduramazsanız bana özelden de yazabilirsiniz yardımcı olurum. Sarı dosyanız kaybolmuş olabilir ya da bizdeki gibi unutulmuş da olabilir. Yarın öncelikli olarak canlı chat ile konuşup formu tekrar doldurmanızı öneririm. Bir de ek olarak ssn ve greencard birbirinden çok ayrı şeyler maalesef birini almanız diğerini etkilemiyor.

• @bilomod bir de üsteki iletinizi okudum sanırım uscis çalışanı sizin için kasım ayında bir bildiri yapmış zaten cevap gelmesi maalesef 1 ayı bulabilir. Öncelikli olarak canlı chate yazmanızı öneriyorum şu an. Onlar yolladıkları bu isteği de görebiliyorlar size bekleyin veya e request yapın tarzında bir tavsiyede bulunurlar.

• @crazycells 220 dolar ücreti ödedim, hesabı ödeme sırasında açtım. hesabi verify etmeye çalıştım sürekli sayfa atti yeniden giriş yaptırdı sürekli. Amerika’ya girdim şimdi de deniyorum ama hâlâ aynı hatayı veriyor. giris yaptigimda inbox kutusu falan göremiyorum diğer arkadaşlar görebiliyor sanirm. Mülakata girmeden önce ds formunu açtırıp adresimi güncelledim ancak konsolosluk yine de eski adresimi yazmış ve ben bunu çok sonra fark ettim. 220 dolar ücreti yatırdıktan sonra Change adress kısmından Amerika giremeden adres değiştirme talebinde bulundum. Ülkeye girerken de memur sordu adresi değiştirmek istiyor musun diye evet dedim adresi yazdı tamam dedi sizce bir sorun yaşar mıyım ? Usps ofisine gidip ordan da mı güncellemeliyim? Yani önleme olarak olmuyor yapmadım mail geldi fiziki olarak burdan ofisten yapmanız gerekiyor diyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻 şimdiden teşekkürler 🙏🏻

• Mülakata girmeden önce ds formunu açtırıp adresimi güncelledim ancak konsolosluk yine de eski adresimi yazmış ve ben bunu çok sonra fark ettim. 220 dolar ücreti yatırdıktan sonra Change adress kısmından Amerika giremeden adres değiştirme talebinde bulundum. Verify yapmadım site hata verdi sürekli. Suan ne durumdayım bilmiyorum 😞 Ülkeye girerken de memur sordu adresi değiştirmek istiyor musun diye evet dedim adresi yazdı tamam dedi sizce bir sorun yaşar mıyım ? Usps ofisine gidip ordan da mı güncellemeliyim? Yani önleme olarak olmuyor yapmadım mail geldi fiziki olarak burdan ofisten yapmanız gerekiyor diyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻 şimdiden teşekkürler 🙏🏻

• @ayseleldas uscis canlı chatte yazın ve sorun eğer eski adresiniz görünüyorsa hemen ar 11 doldurun ama işlenmesi 1 ayı bulabilir. Eğer değişmediyse şu an yapabileceğiniz başka bir şey yok maalesef verify kısmında sistemde genel bir hata var.

• ⭐⭐

@ayseleldas USPS ( ABD posta servisi) ve USCIS (ABD Vatandaslik ve Gocmenlik servisi) farkli kurumlar, sizin sadece USPS adresini degistirmeniz yetmez AR-11 formunuzu gondermelisiniz (online /osta yoluyla her ikisi de olur, online daha hizli) boylece USCIS'deki adresiniz de degisir. Hatta banka, MDV vb kurumlar icin adres degisikligini ilk firsatta yapmalisiniz, tabii yerlesince yapin, surekli degistirmeyin.

Change of Adress (AR-11) formunu online doldurmak icin tiklayiniz.

Verifying konususna gelecek olursak; USCIS sistemi maalesef bu sekilde hata verebiliyor ama bunun bir engel teskil etmesi soz konusu degil cunku ulkeye yeni geldiniz ve zaten adres degisikligini form ile bagimsiz yapabiliyorsunuz.

• This post is deleted!

• @ozzgedenizz canlı chat dediğiniz şey ne oluyor arattığımda zaman emma çıkıyor ama ona o robot gibi sorduğum sorulara cevap vermiyor yani bir sonuca ulaşamadım ordan adresimin nerde olduğuna dair. Eğer emma değilse canlı desteğin linkini atabilir misiniz rica etsem 🙏🏻

• @ozzgedenizz, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@ayseleldas uscis canlı chatte yazın ve sorun eğer eski adresiniz görünüyorsa hemen ar 11 doldurun ama işlenmesi 1 ayı bulabilir. Eğer değişmediyse şu an yapabileceğiniz başka bir şey yok maalesef verify kısmında sistemde genel bir hata var.

Canlı chat dediğiniz şey Emma mı acaba ona soruyorum ama cevaplayamiuor yani necilendiremiyorum. Eğer Emma değilse canlı chatin linkini atabilir misiniz ben bakıyorum ama bulamadım stresten mi gormemiyorum anlamıyorum

• @lumos ar 11 formu dediğiniz şey usciste Change adress diye bir buton var ona tıklayınca adres a number falan soruyor parası mı acaba. Yani aynı yer mi eğer oraysa ben onu Amerika’ya girmeden doldurdum ve sudan view my submission a tıkladığımda Status : Request changed yazıyor. Yardımcı olabilir misiniz uscis kısmını hallettim mi yani suan geriye bir tek usps ye gidip ordan mı değiştirmek kaldı. Simden teşekkür ediyorum 🙏🏻

• @ayseleldas emmaya I want to live chat diyeceksiniz neden diye size şıklar soruyor greencardı seçip bağlanacaksınız. Ama amerikaya göre çalışma saatlerinde çalışıyorlar. Pazartesi deneyebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |