Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, ben 4 gun once Amerika'ya giris yaptim immigrant visa'm ile, simdi yesil kartimi bekleme surecindeyim. Kartin elime ulasmasi ne kadar surer tahminen, sizin deneyiminiz nedir? Bu surecte (kart elime gecene kadar) damgali vizemle ulkeye giris cikis yapmam mumkun mu?

• @ggirl Esim ve oglum 1 Temmuz’da giris yaptilar. Giriste green card’in gonderilecegi adres degisikligi de yapildi. SSN card’lari 15 Temmuz’da, Green Card’lari da 21 Temmuz’da giriste verilen adrese ulasti.

• @dpdemir hangi eyaletti?

• @tugbaokutan New York

• @crazycells Tesekkur ettim. Kartim elime ulasti ayin 14 unde. Durum guncellemesini yapacagim tesekkur ettim tekrardan.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• "Arkadaşlar ,
    Mülakatın kazanılması sonrası enazından 1 ay kala USCIS Hesabı açtırmanız ve 220 usd kişi başı ödemenizi yapmış olmanız lazımdır. ."

Burada "1 ay kala" derken neye 1 ay kala kastedilmiş olduğunu anlamadım.
    Uscis için 220 USD yi hangi zaman aralığında yatırmak gerekir? En erken ve en geç olarak?

• @Ercan-Geçgin USCIS Fee'yi, Amerikaya ilk girişinizden önce yatırmanız/ödemeniz, Green Card basım işlemlerini, ülkeye giriş yaptığınızda başlatacaktır.

Ödemeler ve Daha ayrıntılı anlatım için;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle?_=1692019961660

• @Apsaras-0, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Ercan-Geçgin USCIS Fee'yi, Amerikaya ilk girişinizden önce yatırmanız/ödemeniz, Green Card basım işlemlerini, ülkeye giriş yaptığınızda başlatacaktır.

Ödemeler ve Daha ayrıntılı anlatım için;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle?_=1692019961660

Anladım, giriş yapana dek herhangi bir tarihte yaptırabilirim o halde. Yazdığınız bağlantı ve altındaki yorumlara da bakacağım, sağ olun.

• Selamlar.
    23 haziranda kart ödemesi yaptım.
    25 haziranda usa giriş yaptım.
    SSN gelmedi
    giriş yaptıktan 3 hafta sonra çalışma ofisine giderek adres değişikliği yaptım ve ssn yeni adresime geldi (ar11 formuda doldurmuştum)
    green kart basım sayfasını kontrol ettiğimde sadece ödeme alındı sayfası çıkıyor.
    ne yapmalıyım tam olarak.

• 25 agustos da new york dan girmistik
    Green kartlarimizdan biri 9 eylul de basim surecine gecti fakat neredeyse 1 ay gecti hic durum degismedi
    Diger kartlarimiz bu mesaji gordukten 1-2 hafta sonra teslim aldik

We have approved your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number XXXXXXXXX. On September 9, 2023, we ordered your card to be produced

• 9 eylülde giriş yaptım 6 ekim de basımda görünüyor bakalım ne zaman gelecek

• @Ayhan2023 100 üncü günde geldi

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• Green kartin durumu icin e-request acmistim
    Postayla form I-797C notice of action gonderildi ve bir uscis randevusu verildi
    Konu hakkinda bilgisi olan varmi?

@ygunen, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

25 agustos da new york dan girmistik
    Green kartlarimizdan biri 9 eylul de basim surecine gecti fakat neredeyse 1 ay gecti hic durum degismedi
    Diger kartlarimiz bu mesaji gordukten 1-2 hafta sonra teslim aldik

We have approved your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number XXXXXXXXX. On September 9, 2023, we ordered your card to be produced

• @Ayhan2023 hangi eyaletti Ayhan Bey?

• Herkese merhaba, green kart kart ücretimi Ağustosun sonunda ödedim ve Ağustos sonu Amerika'ya giriş yapıp 1 hafta sonra Türkiye'ye geri döndüm. SSN kartlarımız geldi. İlk giriş tarihinden itibaren 90 gün geçti hala Green kartım verdiğim adrese gelmedi, sistemde bakmaya çalışıyorum benden Access Code istiyor
    . Access Code'umu bilmiyorum, istekte bulunuyorum fakat detaylı bilgi istiyorlar. Doldurmama rağmen aynı cevabı alıyorum. Greencard ücretini kendi kartımdan ödediğim için hem eşimin hem benim IOE ile başlayan numaramız tek bir mail'de geldi ve hangi numaranın hangimize ait olduğunu bilmiyoruz. Green card track yaptığımda ispanyolca olarak mesaj çıkıyor ve bir numara için 6 ağustosta ödeme alındı diyor, diğeri içinse posta'ya teslim edildi fakat adresinize ulaşamadı, yeniden gönderim talebinde bulunun diyor. Access code ve IOE numaraların hangisinin hangimize ait olduğunu bilmediğimiz için ise bu isteği yerine getiremiyoruz. Bu konuda ne yapabilirim, daha önce bu durumu yaşayan var mıdır? 19 Kasım'da New York'a geleceğiz, 10 gün daha kalacağız, Mayıs ayında ise temelli olarak Houston'a geçmeyi planlıyoruz. NYC'ye gittiğimizde bu işi en kısa sürede nasıl halledebiliriz? Şimdiden çok teşekkürler.

• @bilomod ödeme ekranının sonunda USCIS Immigrant Fee payment receipt almanız gerekiyordu. orada receipt number altında "A-" ile başlayan numaralar var. ilk sırada A- number düşük olan asıl talihlinin, sırasıyla diğer aile fertlerinin numarası geliyor. buradan kendi receipt numaranızı bulabilirsiniz. USCIS üzerinden adres değişikliği yaptıktan sonra www.uscis.gov/e-request adresinden ilgili bağlantıya giderek kartınızın yeniden gönderilmesini talep edebilirsiniz.

• @tolga-a Tolga Bey ilginiz için ve yardımınız için çok teşekkürler. Biz A number'ları Immigrant Data Summary üzerinden görebildik sadece. Ödemeyi yaptığımızda tarafımıza yollanan payment confirmation mailinde (bunun haricinde tarafımıza herhangi bir mail gelmedi) şunlar yazıyor;

Application Name:USCIS Immigrant Fee
    Pay.Gov Tracking ID: 2771H...
    Agency Tracking ID: YYZB...
    Transaction Type: Credit Card
    Transaction Amount: 440$
    Payment Date: Aug 06, 2023

Transaction Date: Aug 06,2023 04:34:13 PM

Youe payment was applied to the following case(s):
    IOE038....
    IOE052....

Adres değişikliği yapıp tekrar request etmek için ise başka bilgiler istiyor. Sizce biz mi yanlış yapıyoruz birşeyleri?

• @bilomod ioe ile başlayan numaralar sizin reciept numaranız uscis case status sayfasından bu numaraları yazarak takip edebilirsiniz. Tolga beyin de dediği gibi ilk numara ana talihli gerisi de eklediğiniz kişiler sırasıyla

• @bilomod adres değişikliği yaparken de sizden receipt number ve a number ister a number de pasaportta yazıyor onun dışında istedikleri kişisel bilgi

• @ozzgedenizz Çok teşekkürler, access code haricinde yapmam gereken şey adres değişikliği şu an için o halde, doğru mu anladım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |