DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lina bende de aynı sanırım güncellenmiş ama sonuç olarak aynı şey yazıyor aktif olarak incelemiyor bla bla.. sadece ispanyolca yazıyor

• Burada yazılanları detaylıca okuyun, sonra bu kararı verin. Bir nikah bu kadar zor değil. Nikah yapıp randevuya gidin. İnterviewden önce nikah yapmıyorsanız bence almama seçeneğini de değerlendirin. Bu süreç yıllar sürecek.büyük ihtimalle 3 yılı geçecek. Amerikada yaşamıyorsanız 6 ayda bir çıkıyorsanız zaten sponsorluk gereksinimlerini sağamakta zorlanabilirsiniz, o zaman zaten kabul edilmez.

@tapsix, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba. kı 4 yıldır birlikteyiz. ABD'de onunla birlikte yaşamak istiyorum ancak tahmini mülakat tarihim olan ekim/kasım'dan önce evlenmemiz çok zor. direkt abd'ye yerleşme gibi bir planım da yok. mülakattan 1 sene sonra da taşınabilirim eğer 6 ayda bir giriş çıkışla uzatmak mümkünse. bu durumda bizim için en mantıklısı nedir? çok uğraşmamamız için evlenmemiz şart mı mülakata kadar? başka bir yol var mı? teşekkürler.

• @ICu çok zengin değillerse ilk paragraftaki senaryoda başvuru yaptıktan sonra sponsor bulmaları gerekecek.

• @acgx
    Evet. Adres gösterdiği yer sponsor olur belki diye düşündüm ama ayrıca belirtmekte fayda var.
    @tapsix

• @crazycells merhaba, F2B başvurusunu maalesef yapmadık.cunku abd de iş konusunda biraz sorun yaşadık. Kizim icinde TR ye geldiginde F1 vizesini uzatmak veya yeniden almak isterse sorun yasamasin istedim.Yaşım 58 İngilizcem yeterli olmadığı için zor işlere dayanamadım ve ocak 2023 ayında TR ye döndüm.Fakat şimdi tekrar abd ye gitmeye karar verdim. Orada ne olursa olsun lyft uber gibi işler de calisacam.Sorum şu;

1. 06 temmuzda abd ye gidecem. Tekrar hersey yolunda giderse F2B basvurusu
      yapacam. Kızım abd de master yapıyor ve Şu an da abd de yaşıyor.. Süreci ortalama kaç yıl sürer? Yani TR dışında olmasi veya abd de olması arasında süre açısından bir fark var mı?
    2. Başvuruyu yaptık diyelim, mülakat verildiğinde kızımin green card almasi için yıllık gelirimin yeterli olup olmadığına bakılıyor mu?
    3. Kizim seneye doktoraya başlamayı planlıyor ve TR ye dönüp İstanbuldan F1 vizesini alıp öyle devam etmeyi düşünüyor. Bu durum biraz sakıncalı görünüyor gözüme, F2B basvurusu yaptığımız için. Yaz tatilinde TR ye gelmek istiyor.
      Bu durum mümkün mü? Ne tavsiye edersiniz?

Tesekkurler.

• @acgx yesilkart sahibiyim , kiz arkadasim ve cocugu amerikaya turist vizesi ile gelecek. Okula yazdirma ve evlilik olaylarini nasil yapmam lazim? Nasil bir yol izlemek lazim?

• @gembruce Yesilkart sahibiyim , kiz arkadasim ve cocugu amerikaya turist vizesi ile gelecek. Okula yazdirma ve evlilik olaylarini nasil yapmam lazim? Nasil bir yol izlemek lazim?

• @crazycells Merhabalar, Yesilkart sahibiyim , kiz arkadasim ve cocugu amerikaya turist vizesi ile gelecek. Okula yazdirma ve evlilik olaylarini nasil yapmam lazim? Nasil bir yol izlemek lazim?

• @Başak-Ayhan
    Başak Hanım çok teşekkür ederim.

• @kıvanç sizin uscis başvuru tarihiniz neresiydi acaba

• @lina i-130 alında belgeside california yazıyor ama yine bir belge var hani accses kodun yazdığı uscis hesap nasıl açıldığını gösteren belge orda vermont yazıyor o yüzden emin değilim:)

• @lina tarih olarak haziran.2022

• @kıvanç access kod dediginiz tam olarak nedir acaba biraz daha detayli anlatabilir misiniz nasil gorebiliriz onu? Benimde NOA1 de California gorunuyor ama gecen gun ask Emma uzerinden sordum Vermont ta oldugunu soyledi dosyanin

• Benim dosyamda vermonta aktarılmış daha önce vermont servisten onay alan arkadaşlar varmı ortalama ne kadar sürüyor bilgi verirmisiniz 37.5 ay yazıyor sistemde şaka gibi bu kadar bekledim sona geldik dedim dosya aktarılmış 😞

• Bu ileti silindi!

• @lina benimde dosyam vermonta aktarıldı😔

• @Sibel-Demir hangi centerda olduğunu nasıl öğrenebiliyoruz? Değiştiğinde bilgilendiriyorlar mı?

• @egmdk dosyam hakkında bilgi almak için uscıs yazmıştık ,mail vermonttan gelince anladık oraya transfer olduğunu,biz böyle öğrendik başka türlü nasıl öğrenebiliriz bende bilmiyorum 🤷♀

• Ailemin dosyasını Hong Kong'a taşımıştım, vizeleri aldılar ancak ben 1 ay 25 gün fazladan yaşlanma nedeniyle cspa yasasından faydalanamadım ve mecburen f2b sürecine başlayacağız gibi ancak bekleme süreleri astronomik rakamlar ! Avukata soruyorum 8-10 sene diyor araştırıyorum 2-7 sene diyor ya tamam da turist vizesi de riske girdi artık onu da alamazsın diyorlar, öğrenci vizesi desen hakeza öyle e evde kös kös 8 sene oturup davet mi bekleyeceğiz ? Aşırı saçma bir sistem cidden kolaylaştırabilecek tüm önerilere ve farklı fikirlere açığım bir nokta dahi bilginiz varsa bile bu konuyla alakalı yazın lütfen çünkü asla net bir bilgi yok. Aynı zamanda varsa daha önce tecrübe eden bu konuyu ve hızlı şekilde halleden acilen bilgilendirebilirse sevinirim

• @whereismind, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ailemin dosyasını Hong Kong'a taşımıştım, vizeleri aldılar ancak ben 1 ay 25 gün fazladan yaşlanma nedeniyle cspa yasasından faydalanamadım ve mecburen f2b sürecine başlayacağız gibi ancak bekleme süreleri astronomik rakamlar ! Avukata soruyorum 8-10 sene diyor araştırıyorum 2-7 sene diyor ya tamam da turist vizesi de riske girdi artık onu da alamazsın diyorlar, öğrenci vizesi desen hakeza öyle e evde kös kös 8 sene oturup davet mi bekleyeceğiz ? Aşırı saçma bir sistem cidden kolaylaştırabilecek tüm önerilere ve farklı fikirlere açığım bir nokta dahi bilginiz varsa bile bu konuyla alakalı yazın lütfen çünkü asla net bir bilgi yok. Aynı zamanda varsa daha önce tecrübe eden bu konuyu ve hızlı şekilde halleden acilen bilgilendirebilirse sevinirim

Merhaba öncelikle turist yada öğrenci vizesini f2b süreciniz başlamadan deneyebilirsiniz. Sonuçta hali hazırda bir göçmen dosyanız yok aileniz oraya yerlestikten bir sure sonra ailenizi ziyaret etmek istediginizi belirtebilirsiniz konsoloslukta ama yinede bekar ve genç olmanız vize alma ihtimalinizi düşürüyor tabi. Çünkü doneceginize dair kuvvetli kanıtlar göstermelisiniz. Yinede bir ihtimal var hala f2b baslatmadiginiz için.
    Tabi şöyle bir durum var anlıyorum sıkışmışlık hissi kötüdür çözüm arıyorsunuz ama realist bakmalisiniz Sonuçta bu vize turleri sizin orada ailenizle rahat rahat yaşamanızı sağlayamaz. F2b evet çok uzun sürüyor ama avukatiniz max süreyi söylemek zorunda sonra sorun yaşıyorlar. Bu basvurularda bir dosya digerine referans olamaz şöyle söyleyeyim benden sonra başvurup bir yilda gidende var benden önce basvurup hala bekleyende nasil bir istatistik cikarabilirimki ama belirsizlik ve çaresizlik insanin her bilgiye sarilmasina neden oluyor. Yani sureci on yilda tamamlamış sizden onceki bir basvuru size örnek olamaz siz bes yilda tamamlayabilirsiniz keza sizden sonra basvurana sizin süreciniz ornek teşkil etmiyor o da bir yilda bitirebilir. Bunlar kotalı vizeler aylik bülten yayınlanıyor aniden gerileyebiliyor yada birden current oluyor. Cok degisken anlayacaginiz. Ama şu bir gerçek ki başlayınca bir şekilde zaman geçiyor. Daha iyi bir çözümünüz yoksa biran önce başlamakta fayda var zaman kazanmak için.
    Sizin f2b süreciniz tamamlanmadan zaten muhtemelen aileniz vatandaşlik alacaktır. Onlar vatandaş olunca dosyanız hangi kurumdaysa uscis yada nvc oraya vatandaşlik belgelerini gonderir statünuzu degistirirsiniz zaten hali hazırda 5 yıl beklediğiniz için hızlanır süreciniz ve vizenizi alırsınız. Tabi kesinlikle evlenmemelisiniz bu önemli.
    Buradan bakıldığında 5 yıl çok uzun gelebilir ama değil çok şanslısınız daha çok gençsiniz beş altı yil sonrada hala çok genç bir yaşta olacaksiniz. Ayrıca evde oturmak zorunda değilsiniz kendinize yatırım yapar iyi bir kariyerle hayata başlayabilirsiniz abd ye gittiğinizde. Sonuçta vasıfsız işler hem çok yorucu hemde az kazandırıyor. Bence biraz bardağın dolu tarafını görmeye çalışın ve her işte bir hayır vardır. Hakkınizda hayırlısı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

210

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |