Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @hope34 Kendiniz ilerleyebilirsiniz tabi ki, @crazycells daha iyi bilir ama, aynı anda I130 da doldurup o sürece de başlayabiliyorsanız bence vakit kaybetmemek adına iyi olur, paralelde onun da süreci başlamış olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hope34 Kendiniz ilerleyebilirsiniz tabi ki, @crazycells daha iyi bilir ama, aynı anda I130 da doldurup o sürece de başlayabiliyorsanız bence vakit kaybetmemek adına iyi olur, paralelde onun da süreci başlamış olur.

ABD'de AOS surecini baslatmak icin I-130 ile I-485 beraber gonderilebiliyor, ama CP yapacaksaniz once I-130 onaylanmali, daha sonraki sureci ise NVC yonetiyor.

• Arkadaşlar, Teksas'ta ikamet etmeme rağmen benim dosyamı Kaliforniya'ya göndermişler. Eposta attım bununla ilgili ama daha cevap vermediler. Dosyamı Teksas'a aldırabilir miyim acep?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar, Teksas'ta ikamet etmeme rağmen benim dosyamı Kaliforniya'ya göndermişler. Eposta attım bununla ilgili ama daha cevap vermediler. Dosyamı Teksas'a aldırabilir miyim acep?

Hangi Service Center daha musaitse ya da o basvuruyu degerlendiriyorsa oraya yonlendiriyorlar. Sizin bu surece mudahale etmeniz sadece islemleri uzatir diye dusunuyorum. Dosyanin islendigi Service Center ile mulakatin yapilacagi USCIS ofis arasinda bir baglanti yok.

• Merhaba,
    Texas ile California arasinda cok fark var. Birisi 1 hafta ile 7 ay arasi surerken, California da 14 ile 19 ay surebiliyor i130 degerendirilmesi. Ben online doldurmustum ve bana gelen ilk receipt'in alt kisminda California Service Center yaziyor. Tabi birde USCIS den takip ederken boyle bir bilgi var "It is being processed at our E-Filed Case Processing Section location.".

• Selam arkadaslar umarim herkes iyidir.. Uzun zaman oldu forum a girmeyeli hayat mucadelesi covid vs derken uzak kaldim buradan baya..
    Forumda biraz bakindim ama goremedim kisaca ozetlersek esim adina F2A surecine basliyoruz evrakari posta yoluyla gondermeyi dusunuyorduk ve bu linkten okudugum kadariyla (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/national-visa-center/nvc-contact-information.html )1 hazirandan itibaren posta yoluyla artik evrak kabul etmediklerini yaziyor.. Lutfen bilen tecrube eden birisi beni aydinlatabilir mi ? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NeverGiveUP, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Selam arkadaslar umarim herkes iyidir.. Uzun zaman oldu forum a girmeyeli hayat mucadelesi covid vs derken uzak kaldim buradan baya..
    Forumda biraz bakindim ama goremedim kisaca ozetlersek esim adina F2A surecine basliyoruz evrakari posta yoluyla gondermeyi dusunuyorduk ve bu linkten okudugum kadariyla (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/national-visa-center/nvc-contact-information.html )1 hazirandan itibaren posta yoluyla artik evrak kabul etmediklerini yaziyor.. Lutfen bilen tecrube eden birisi beni aydinlatabilir mi ? Tesekkurler.

Evet, su sayfadan online olarak formu doldurup gonderin. Zaten formu doldururken hangi belgeleri upload edeceginizi soyleyecek. Formun sonunda ucreti online olarak odeyebiliyorsunuz.

• @crazycells Selam Crazycells bir yanlis anlamanin onune gecemek icin sanirim bu posta yoluyla evrak kabul etmeme durumu NVC icin gecerli simdilik form I-130 u USCIS gonderiyoruz dolayisiyla suan da USCIS le ilgili boyle bir uyari gormedim. Kimseyide yanlis yonlendirmek istmem o yuzden formu USPS ile onceki gun gonderme karari aldim. Yoksa yanlis mi yaptim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NeverGiveUP, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Selam Crazycells bir yanlis anlamanin onune gecemek icin sanirim bu posta yoluyla evrak kabul etmeme durumu NVC icin gecerli simdilik form I-130 u USCIS gonderiyoruz dolayisiyla suan da USCIS le ilgili boyle bir uyari gormedim. Kimseyide yanlis yonlendirmek istmem o yuzden formu USPS ile onceki gun gonderme karari aldim. Yoksa yanlis mi yaptim ?

NVC zaten uzun suredir sadece online calisiyor; USCIS, dosyanizi NVC'ye aktarinca size belgeleri nereye upload edeceginize dair (CEAC) bilgi gelecek. Gerci konuda da var zaten linkler...

USCIS'e , I-130 basvurusunu online da yapabilirsiniz, posta ile de... eger "fee waiver" talep etmiyorsaniz o durumda online basvuru yapmanizin onunde bir engel yok. Tek tusla form ulasacak ve sonrasinda her ayrintiyi hesabinizda gorebileceksiniz. Bu kadar rahat bir yol varken, postayi kullanmamanizi tavsiye ederim, ama tabii son karar size ait.

• @crazycells cevabiniz icin tesekkur ederim.

• merhabalar eşim benim için f2a vizesine başvurdu malüm koronadan dolayi herşey durdu merak ettiğim bu süreçte eşimin yanina gitme şansım var mi normal vize alarak ??

• @mervetk Süreciniz başladıysa ve şu anda geçerli bir turist vizeniz yoksa süreciniz bitene kadar vize alma sansınız çok düşük. 😞 zaten varolan süreçten önce alınmış aktif kullanılmış bir vizeniz varsa onunla süreç içerisinde girip çıkabilirsiniz ( ben girip çıktım bir sorun yaşamadan )

• @hulyaek
    Çok zor bir süreç oldu malesef.
    Teşekkür ederimm cevapladığınız için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mervetk, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek
    Çok zor bir süreç oldu malesef.
    Teşekkür ederimm cevapladığınız için

sayin @hulyaek 'in dediklerine %100 katilmakla beraber eklemek isterim ki, su an vize randevusu almak isteseniz bile zaten 1 yil sonraya veriyor tarihi... Gocmenlik isteginiz oldugu icin turist vizesini almayi da beklememelisiniz maalesef...

• Bende iki kez turistik vizeden red yedim. Göçmen başvurusu oldugundan dolayı.

• F2A başvuruları için "YoungvTrump" başlıyor bakalım. Umarım karar sonucu davacılar ile birlikte, tüm F2A başvuru sahiplerini olumlu olarak etkiler...

• Beklenen twit sonunda geldi.
    Allahım ne olur artık aksilik çıkmasın🙏
    Durum şu an sadece davacılari için geçerli.
    Trump'ın avukatı Kimberly Robinson, Curtis'ten davacıların bilgilerini istemiş. Bu müthiş.. Umarım emsal oluruz ve davacı olmayan bekleyenler için de bir an önce süreç hızlanır.

• On December 11, 2020, we approved your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE090......and sent you an approval notice.

Please follow the instructions in your notice.

If you do not receive your approval notice by January 10, 2021, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice.

If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horoz hayirli olsun, uscis hesabinizdan sureci online takip edebiliyorsunuz. Belgeler birkac gun gecikmeli olarak da olsa hesabiniza yukleniyor.

• @crazycells merhabalar,

ben ücretleri göremiyorum. dolduracağım linki biliyor musunuz 1-130 ya da F2a için? Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |