Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• @Hamuchera adres proof olmadan actim Orlando Bank of Americadan. SSN yok,green card yok.
    2 aydir kredi kartlarini kullaniyorum.

Eyaletten eyalette cok degisiyor, hafta subeden subeye bile cok degisiyor.

Benim hesap actigim subenin muduru eski Disney calisani oldugu icin bize kolaylik yapmisti mesela. Lakin ilk hesabimi georgiada adres proof olmadan acamamistim(Wells Fargo).

• @EasternStar resmi yolları sonuna kadar zorlayıp başarılı olamazsak artık bakacağız çaresine. Çok teşekkürler cevabınız için.

• @Hamuchera faturalı cep telefonu hattı açtırıp oraya adres beyan etmeniz mümkün mü? Bu yöntemi daha önce denediniz mi?

• @AE123 ssn istenip istenmediğinden emin değilim, hatırlamıyorum. Ben araba alırken proof of residence istendiği için sigortamı yaptıramamıştım. O sıra hızlıca açmıştım. Wise hesap numaranıza bofadan para gönderdiniz mi? Eğer onu yapabiliyorsanız diğer konular kendiliğinden gerçekleşir. Wise 19,99$ için 0,31$ havale ücreti aldı, sanırım 20.00$'dan itibaren 2$ alıyor. Her halükarda Bofa'dan hesaplı oluyor.

• @charon mükemmel ama eşimle okuduk sanırım sizin önceki postunuzda iş yerinizden dolayı kolaylık sağlamışlar. Bizim öyle bir avantajımız yok malesef.

• ⭐⭐⭐

@Hamuchera

Bir iki cozum onerebilirim:

1- Amazon'dan siparis verin. 1-2 dolarlik bir sey de olur veya zaten ihtiyaciniz olan veya gunluk kullandiginiz bir sey de olur. Ornegin siyah zeytin, beyaz peynir vs. Gelen zarf ya da kargo kutusunu adres kaniti olarak kullanabilirsiniz. Kabul etmezlerse bile bir kaybiniz olmaz.

2- Long Island'da yasayan veya size yardimci olabilecek baska bir tanidiginizla, arkadasinizla aranizda TEK NUSHA bir kiralama sozlesmesi yapin. Size bir oda kiralamis gibi. Bu kira sozlesmesi ile giderseniz hesap acmaniz %100 garanti!. Hesap acildiktan sonra sozlesmeyi yirtip imha edin. Hesap acilip banka/kredi karti size ulastiktan sonra bankanin online subesine girip ekstreleri 'paperless statement' olarak degistirin.

• ⭐⭐

@Hamuchera, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@Serapp hanım biz gittik broadway e ama açamadık. Belki farklı kişiyle karşılaştık. Banka çok sakindi ama yine proof of adress istedi. Acaba görüştüğü müşteri temsilcisini hatırlıyor mu ? Sorabilir misiniz mümkün müdür ?

Adres olarak NJ'deki yakınımızın adresini verdi. Siz de greencardınızın teslimi için belirttiğiniz adresi verebilirsiniz. Sonra kalıcı olarak yerleştiğinizde adres güncellemesi yaparsınız. Görevlinin adı Luis'miş.

• @Hamuchera eyvallah tesekkr ederim

• @smartcells td bank a gittiğimizde 1. Önerinizi sunmuştu. Herhangi bir adınıza sipariş lakin airbnb deki ev sahibimiz evin adresini kullanmamızı istemedi. 2. Seçenek ise arkadaşımız da orda kiracı bir ona sormayı deneriz. Zaten kendi adımıza onun adresine post marklı mail attık son çare onu bakıyoruzz. Adres olmadan hiçbir şey yapılmıyormuş bunu yaşayarak tecrübe ettik.

• @Serapp çok teşekkür ederim bakalım randevu bulabilecek miyiz.

• US’e girdikten bir hafta içinde 2 farklı Chase bank şubesine gidip hesap açtırmak istedik. Ancak adres kanıtı (fatura veya kira kont.) olmadığı için kabul etmediler. Ertesi gün Huntington bank’a gittik ve GC ve SSN olmamasına rağmen, sadece pass. ve Tr. ehliyetimle çok kolay ve hızlı şekilde hesap açtılar. Hem de eşime ayrı bana ayrı. Bir hafta içinde de debit kartlarımız geldi. Airbnb’de kaldığımız için kartların şubeye gelmesini talep ettik ve gayet anlayışla karşılayıp yardımcı oldular sağolsunlar. Banka hesabı açılınca ev tutmamız da kolaylaştı ve airbnb’nin bitmesine BİR GÜN kala evimizi tuttuk!! Hunt. bankın tek dezavantajı Secured Credit Card’ı olmaması.

• @Hamuchera Ben Ohio’dayım.

• This post is deleted!

• Merhaba,
    New York’ta 2 farklı Bank of America şubesine gittim. İlki pasaportla hesap açabileceklerini ancak proof of adress olmadan hesap açılamayacağını söyledi. Diğer şube ise vizeyle hesabın açılamayacağını belirti. Şubeden şubeye değişen prosedürler var. Umarım bir sonuca ulaşırım, ulaştığımda da detayları sizlerle paylaşacağım. Sevgiler herkese…

• Benim bir sorum var ama yeni baslik mi acmaliyim bburdan mi sormaliyim bilemedim admin arkadadlar lutfen kizmayin 😬😃,

Ben simdi soyle bir sey yapmak istiyorum ama bofa da boylr birsey yok yani nasil yapabilirim veya siz nasil yapiyorsunuz bir tavsiye almak istedim aslinda ben simdi finasal olarak biraz duzenli durmasi acisindan bankadaki parami bolumlere bolmek istiyorum internette biraz arastirdim fakat bunun olmasi biraz zor gibi arastirdigim kadariyla ne yapabilirim

Ornek

Ben haftalik veya iste iki haftalik maaasim yattiginda paramin %20 sini tak diyr bir koseye ayirmak istiyorum ki bunu vergi geldiginde odeyebileyim

Belki %10 da investment olarak ayirabilirim

Bir %5 da aylik yani acil beklenmedik durumlar icin ayrilmis bir para olsun

Kira icin bir miktar, yemel icin bir miktar kalan da birikim hesabim olsun diyr ayatlamak istedim cunki daha sonra paranin hesabini yapamiyorum dogru duzugun nwye ne kadar harcsdim aylik masrafim ne hesaplamak zor oluyor cunku farkli kartlarla alisveris yapiyorum bazen

Sizler nasil yapiyorsunuz acaba?

Bir tavsiyeniz var mi?
    Tesekkurler.

• Cevap yok galib@ 😄😔

• ⭐⭐⭐

@jesus-0 biz sizin ki kadar çeşitlendirmedik ama şöyle bir yöntem deniyoruz şu anlık işimizi gördü gibi bizim. Kira, faturalar, aylık mutfak alışverişi gibi sabit giderleri çıkarttıktan sonra elimizde kalan bütçeye ve ortalık haftalık harcamamıza göre eşim ve benim için 150$ ve 150$ toplamda 300$ olacak şekilde haftalık harcama tutarı belirledik. İlk başta kullandığımız BofAdan bir ek hesap gibi oluşturup oraya kart bağlamayı düşünüyordum (türkiyede rahatlıkla uygulamadan ek bir hesap açabiliyorsunuz ama burada öyle olmadı şubeye gitmem gerekiyordu) pürüz çıkınca bu konuda şöyle yapmaya karar verdik ikimizinde elinde olan discover kredi kartlarından 150$ limiti aşmayacak şekilde haftalık harcamalarımıza kullanmaya karar verdik böylece kredi kartınıda aktif bir şekilde kullanmış oluyoruz ve her cuma maaşın yatmasıyla birlikte oraya ödeme yapıyoruz direk BofA hesabımızdan eğer o hafta 150$ limitimizi doldurmadıysak ana hesabımızda birikime devam etmiş oluyor o miktar. Tabii ki bu sizin ihtiyacınız olan birden fazla birikime ayırabilmek için kolay bir yöntem değil. Şu anlık bizim işimizi görüyor ama çok kullanışlı bir yöntem diyemem biraz uğraştırıcı olabiliyor. Yinede cevapsız bırakmamış olmak istedim sorunuzu.

• @Emre-Kurtulmuş tesekkurler 🙏❤

• @monqnero Merhaba, ben hampton, VA da SSN olmadan ve daha bir ev kiralamamis durumda BofA dan hesap actim, adres kaniti olarak calistigim yerin adresini verdim durumiu anlattim kabul ettiler, sanirim biraz konustugunuz kisi ile alakali olabilir,

• Merhaba, ben de New York’a turist ile yeni geldim. Geldiğim ilk 4 gün banka hesabı açma konusu ile uğraştım. Her gün bir randevu alıp şansımı denedim ancak malesef ikisi turist vizesiyle hesap açamayacağını, bir tanesi proof of adres (Şu an airbnb’de kalıyorum bu arada) olmadan açamayacağını söyledi. Ve sonunda 4. gün tekrar denedim, adres kanıtı için de gelmeden önce US mobiledan aldığım hatta ait faturayı Us mobile müşteri hizmetlerinden isteyip onun çıktısını alarak gittim. Ve şansıma da çok çok iyi bir bankacıya denk geldim. Hesabımı açtık. (BOF’tan) Kredi kartı için de iki hafta bekleyelim sonra başvuralım dedi. İki gün önce de kartım adresime ulaştı. Aynı bankanın farklı şubeleri (hatta çalışan bankacılar bile) farklı prosedürler izleyebiliyor bu konuda, açamayız derse bir şube/ bankacı, pes etmeyin farklı şubelerden randevu alarak denemeye devam edin. Bilgi olması adına bu deneyimimi paylaşmak istedim. Ben çok şey öğrendim burdan, umarım ben de birilerine fayda sağlarım sizler gibi. Sevgiler herkese…

Benzer Başlıklar

• 19
  • 4
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |