Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan şu zamana kadar green kart çıkmayınca irtica mı yaptın diye düşünüyordum nerdesin ya geçen sene ki insanlar geldi bir tek sen yoktun hoş geldin

• Abd de vasıfsız kavramı yok aşağılanmıyor vasıfsızda olsa iyi paralar kazanabiliyor çim biç saati 30$ yaprak temizliği saati 20$ civarı sezonel işler var alaskada balık sezonu balık temizleme işindede iyi para var kısacası abd de çalışan herkes kazanır

• ⭐⭐⭐

@Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Abd de vasıfsız kavramı yok aşağılanmıyor vasıfsızda olsa iyi paralar kazanabiliyor çim biç saati 30$ yaprak temizliği saati 20$ civarı sezonel işler var alaskada balık sezonu balık temizleme işindede iyi para var kısacası abd de çalışan herkes kazanır

deneme amaçlı iş başvurusunda gelen cevap. elinde bir kaç mesleği olan ilkokulda olsa farketmez yapar. kaldıki ben orta 2 terkim.

FRAC SAND DRIVERS NEEDED
    Equipment:
    BRAND NEW 389 Pete's Ext. Hood with all the Chrome & Lights,
    565 HP Cummins with 18 speeds
    APU's Thermo King Tri-Pacs
    Trucks Governed at 75 mph!
    Omnitracs ELD,
    Tuthill T1055 Blowers
    Brand New Stainless Steal Mac Trailers Manual Lids

Pay:
    $63.00 A day Per Diem = $441.00 per Week + Percentage Pay
    26% to 28% of Total Haul Rate with ZERO Expenses to the Driver
    Paid WEEKLY
    Drivers average 1300-2000 per Week!
    401K and Health Insurance Available in 60 days

Job Description:
    Hauling in TX, OK, NM, LA
    Sand is Primary Freight but we also have Cement to Haul (70% of the time sand)
    Pneumatic and Sandbox

Home Time:
    14 days out = 4 days home
    21 days out = 6 days home

Hiring Areas:
    TX, LA, OK, NM, AR

unnamed.jpg

• @Oktay-İbiş evet aynen öyle Abd de iş var maaşlarda iyi özellikle sezonel işlerde tek gitmek bana daha avantajlı geliyor Alaskada balık sezonu yapıştır minnesota kış sezonu miami yaz sezonu paranın kokusu nerde orada olucan yoğunluktan dolayı işveren keseyi açar 3 e 5 e bakmaz

• @Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sadikcagan onun eşine çıktı yeso ya açık lise mezunu

Pardon haklısın.yeso ya çıktı.daha sonra evlenip ibo yu da sürece dahil etmişti

• @sadikcagan evet hatta lise mezunu bile değildi sürecin içinde açık liseyi bitirdi

• Sonuçta adamlarda mavi yaka vatandaşta lazım herkes üni. ve üzeri mezun olursa hizmet işlerini kim yapacak

• ........

• Öyle bakma onlar da farkındadır burada üni mezunu orada ne iş olursa yaptığının,

• kaldı ki denklik vs orada bu işlemler kolay değil araştırılacak sonra belli bir maaş geliri olacak bir üniversite de denklik olacak, uzun işler.

• @gokcell Mavi yaka zaten hizmet işleri yapanlara denir yani işçilere denir ben mesela mavi yakayım forklift operatörüyüm ve depo operatörüyüm beyaz yaka ofis personelleri

• Beyaz yada yada mavi yaka ne farkederki eğer dilin belli seviyede değilse denklikte alsan beden işi yada daha angarya işlerde çalışmaya mecbursun. Her ne şekilde olursa olsun eğer alım gücüne (kendince) sahipsen yaptığın işte. Çokta takılmamak lazım diplomaya...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokcell bembeyaz yakası olan insanlar var forumda @redsat2000 @mhepekiz

• ........

• ⭐⭐⭐

@Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş evet aynen öyle Abd de iş var maaşlarda iyi özellikle sezonel işlerde tek gitmek bana daha avantajlı geliyor Alaskada balık sezonu yapıştır minnesota kış sezonu miami yaz sezonu paranın kokusu nerde orada olucan yoğunluktan dolayı işveren keseyi açar 3 e 5 e bakmaz

kişi kendini ne kadar çok geliştirmiş ise ve elinde birden fazla meslek var ise o kişi her yerde kazanır. yani sadece bir şeye takılı kalmayıp her zaman bir b planı vardır.

• @gokcell merak etme amerikadaki vergileride sollamış durumdayız..o yüzden ağlatmaz arkadaşı o vergiler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrfirat 2002 ç.kale su ürünleri müh. 4yıllık mezun oldum. Kışın beni alaskada bulursunuz. Aynı zamanda tüplü dalış hocasıyım yazında miami de vay be hayatıma bakar mısın. İkisi arasında da şimdi ki mesleğim sigortacılığı yaparım. Borç para isteyen olursa bana gelebilir 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mrfirat 2002 ç.kale su ürünleri müh. 4yıllık mezun oldum. Kışın beni alaskada bulursunuz. Aynı zamanda tüplü dalış hocasıyım yazında miami de vay be hayatıma bakar mısın. İkisi arasında da şimdi ki mesleğim sigortacılığı yaparım. Borç para isteyen olursa bana gelebilir 🙂

yardımcı lazımmı mesela özel şoför yada tüplerini taşıayacak birisi veya balıkları mangalda yapıcak birisi 🙂

• @ayvalik10 verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim.sindire sindire yazılı bilgileri okuyayım artık.

• @Oktay-İbiş aynen ben mesela oraya gidip fabrikada falan çalışmayı asla düşünmüyorum burda istanbulda çalıştığım firmanın altı eyaletinde fabrikası var usa da ben serbest ve sezonel işlerin peşinde olucam fabrikaya tıkılıp kaldınmı bşr adım ileri gidemezsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

33

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |