Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• maalesef o süreler içinde herhangi bir ilişkim olmadı burayla. Turistik amaçlı geziler dışında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myfnwy ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization) içinde söyledi:

maalesef o süreler içinde herhangi bir ilişkim olmadı burayla. Turistik amaçlı geziler dışında.

o halde 5 yillik sureyi 6 aydan fazla ABD disinda kalmadiginiz gunlerden baslatmalisiniz.

Ayrica 5 yillik sure sonunda hala ABD ile baglantiniz yoksa yine vatandasliginizin onaylanmasi cok zor. ABD'de yasayip calismadan vatandaslik basvurunuz onaylanmaz, bilginize.

• Ahh ahhh vatandaşlık hayalinden, bir mucize beklemeye nasıl döndü bu iş... 🙂

• @asilcenk durum çok mu umutsuz ?

• @vecihi 35bin üstüne bence mucize gerekiyor ama mucizeler hayatta olan şeyler diyerek moralleri yüksek tutuyoruz...

• @asilcenk 35bin olan şey 36 binde olur merak etmeyiniz en son kaçta bitiyor caseler ?

• @vecihi 39binlerde bitiyor. Yapacak bir şey yok, oturduk bekliyoruz 🙂

Eski usul hayırlısı ise olsun diye kendimizi avutuyoruz, hahahaha...

• @asilcenk bence 35 bine kadar geldikten sonra hak ymeyip herkezi alırlar diye düşünüyorum, sonuçta kazandınız.

• @vecihi ahh ahh keşke sistem öyle işlese ama "You Have Been Selected" yazısının altında açıkça seçilmiş olmanız size vize hakkını garanti etmez, vize sayısından daha fazla seçilen var ve vize alamayabilirsiniz yazıyor maalesef... Yinede sana katılıyorum, dediğin gibi düşünmek ve olumlu düşünelim ve olumlu olsun felsefesini yaşatamak istiyorum..

• @asilcenk aynen sabırla beklemekten başka çare yok olumlu düşünelim 🙂 ben daha seçilemedim bile çoğu kişiden bir adım öndesiniz ve bence şans size bir kez daha gülecek ve vizenizi alıcaksınız umarım.

• Guide.jpg

• Naturalization.jpg

Ingilizce altyazili

• Vatandaslik surecinizi kolaylastirmasi acisindan bir oneri;
    US ilk giris yaptiginiz gunden itibaren tum US disi seyahatlerinizin detaylarinin, tum aile uyeleriniz icin ayri ayri kaydedilmesi.

Kaydedilecek bilgilere ornekler:

• US cikis tarihi
    • Gidilen ulke
    • US'ten cikilan gumruk kapisi
    • Gidis ve donus icin kullanilan ulasim araci ve bilet bilgileri
    • Gidilen ulkede kaldiginiz adresler ve tarihleri
    • Donus tarihi
    • US girilen gumruk kapisi
    • Seyahat nedeni
    • Kac gun US disinda kalindigi
    • US'ten cikip birden fazla ulkeye seyahat ettiyseniz herbiri icin yukaridaki detaylari kaydetmeyi unutmayin

Bu bilgileri iceren bir "Travel Log" excel dosyasi olusturursaniz tum bilgilere kolaylikla ulasabileceginiz gibi hangi tarihte vatandaslik basvurusu yapabileceginizi de bir bakista gorebilirsiniz (bunu tarihler uzerinden hesaplayacak formuller de olusturabilirsiniz).

• Merhaba, green card harici göçmeyen olmayan vize türü ile çalışma hakkı elde etmiş ve 5 yılı geçkin süre yaşayanlar vatandaşlık için başvuru yapabilir mi ? Yoksa illa GC alma zorunluluğu gibi bir durum var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm buna adresi de ekleyebiliriz sayin @Sharm , kaldiginiz butun adresleri tarihleriyle beraber not etmek yararli olur.

• @eagle DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba @crazycells ; ben 2018 talihlisiyim 4 Mayıs ta vizemiz onaylandı 4 kişilik çekirdek ailemizin kısmetse Ağustos da uçuşumuz var.Merak ettiğim bir husus var hangi konuda hatırlamıyorum bir sorularda çocukların giriş yaptıktan sonra vatandaşlık almaları hakkında;cevabı biliyorum ama konunun yeri burası değil diye cevap vermemiştiniz.Hala emin değilim konunun yeri burası mı ama biraz ayrıntı verebilir misiniz bahsi geçen konuda?Çocuklarım 7 ve 8 yaşlarında?

Vatandaslik basvurum sonuclanip vatandas oldugumda cocugum da vatandas olur mu?

Cocugunuz, 18 yasindan kucuk ise ve US'te greencard ile sizinle yasamaya devam ediyorsa, siz US vatandasligi aldiginizda cocugunuz da US vatandasi olur.

Kaynak:

A child born outside of the United States automatically becomes a U.S. citizen when all of the following conditions have been met on or after February 27, 2001: [2]

•The child has at least one parent, including an adoptive parent [3] who is a U.S. citizen by birth or through naturalization;

•The child is under 18 years of age;

•The child is a lawful permanent resident (LPR); [4] and

•The child is residing in the United States in the legal and physical custody of the U.S. citizen parent. [5]

• @crazycells ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization) içinde söyledi:

@sharm buna adresi de ekleyebiliriz sayin @Sharm , kaldiginiz butun adresleri tarihleriyle beraber not etmek yararli olur.

haklisiniz, ekliyorum.

• @sharm ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization) içinde söyledi:

Vatandaslik surecinizi kolaylastirmasi acisindan bir oneri;
    US ilk giris yaptiginiz gunden itibaren tum US disi seyahatlerinizin detaylarinin, tum aile uyeleriniz icin ayri ayri kaydedilmesi.
    Kaydedilecek bilgilere ornekler:

US cikis tarihi
    Gidilen ulke
    US'ten cikilan gumruk kapisi
    Gidis ve donus icin kullanilan ulasim araci ve bilet bilgileri
    Gidilen ulkede kaldiginiz adresler ve tarihleri
    Donus tarihi
    US girilen gumruk kapisi
    Seyahat nedeni
    Kac gun US disinda kalindigi
    US'ten cikip birden fazla ulkeye seyahat ettiyseniz herbiri icin yukaridaki detaylari kaydetmeyi unutmayin

Bu bilgileri iceren bir "Travel Log" excel dosyasi olusturursaniz tum bilgilere kolaylikla ulasabileceginiz gibi hangi tarihte vatandaslik basvurusu yapabileceginizi de bir bakista gorebilirsiniz (bunu tarihler uzerinden hesaplayacak formuller de olusturabilirsiniz).

Tanrı google'ı kutsasın ve yüceltsin. 🙂
    GPS alıcısı açık olmasa bile gezip tozduğunuz yerleri (siz aksini istemezseniz) kaydediyor. GPS açık olursa tüm rotayı kaydediyor. Android ve google candır.

• @sercan-özüsağlam ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization) içinde söyledi:

Merhaba, green card harici göçmeyen olmayan vize türü ile çalışma hakkı elde etmiş ve 5 yılı geçkin süre yaşayanlar vatandaşlık için başvuru yapabilir mi ? Yoksa illa GC alma zorunluluğu gibi bir durum var mı ?

Merhaba,
    Bildigim kadariyla gocmen olmayan bir vize turunden. "naturalization" yoluyla dogrudan vatandaslik basvurusu yapilamiyor; oncelikle lawful permanent resident(LPR veya greencard sahibi) olmaniz gerekiyor (bu konunun en basinda detayli sartlar mevcut).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sercan-özüsağlam ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization) içinde söyledi:

Merhaba, green card harici göçmeyen olmayan vize türü ile çalışma hakkı elde etmiş ve 5 yılı geçkin süre yaşayanlar vatandaşlık için başvuru yapabilir mi ? Yoksa illa GC alma zorunluluğu gibi bir durum var mı ?

yapamazsiniz. Oncelikle gocmen olmaniz gerekiyor, eger dogustan ABD vatandasi degilseniz vatandas olabilmek icin oncelikle gocmen olmaniz lazim.

ABD'de calisan kisiler oncelikle EB kategorilerinden kendilerine uygun olanini kullanip GC statusune geciyorlar, daha sonra 5 yil sonunda vatandasliga basvuru yapiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |