Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @filth_grinder Benim de mülakat 11'inde.Benimki de bayram sonrasına kalabilir.Aciliyeti yoksa bayram sonrasına kalmasında bir sakınca görmüyorum ama ben.

• Hocam benim bir yurtdisi seyahati belirdi bayramda onu oldurmaya zorluyorum 🙂

Bu ozel teslimati secersem bayram da olsa kurye servisi olur mu diye merak etmekteyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@engosti DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Dostlar bana gelen davetiye malinde yanımda getireceğim evraklar yazılı,pasaport fotokopsi gereklimi ?ve tüm boş yapraklarıda fotokopi cekmelimiyim ?

Sadece ustunde bilgi olan sayfalarin fotokopisini goturun, eger siz goturmezseniz onlar orada cekip dosyaya koyuyorlar; ama calisanlarin isini kolaylastirmak icin yaninizda goturebilirsiniz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@gallifrey oncelikle hayirli olsun gorusmeniz. Umarim sorunsuz kolayca surecinizi tamamlarsiniz. 2 NL maili ne demek? Gorup de anlamadigim bir detay bu. Bir de, tum arkadaslara sorum, AOS durumu, AOS yapmak gibi ifadeler var. O da, Amerikadan mi gorusmeye giriyor olma durumu? Son olarak @crazycells universite diplomasini kaybetmisim anlasilan. edevletten mezun belgesi gibi bir alternatifi var mi gorusmede kabul edecekleri? Ya da universiteden mi almak gerekiyor?

2NL , diversity visa surecine ait bir terim degil, ama diger gocmen vizelerde second notification letter anlamina geliyor. sayin @gallifrey insanlarin kafasini karistirmayin lutfen 🙂

Kisaca mulakat tarihinin aciklandigi bildirimden bahsediliyor. Evet, AOS yapmak, ABD'de bulunan kisilerin ulke disina cikmadan Green Card alma sureci demek - Adjustment of Status.

Sanirim kaybedilen diplomalar universitelerden tekrar cikartilabiliyor. Eger boyle bir durum varsa diplomanin aslini gormek isteyeceklerdir. Konsolosluk soyle dusunuyor, bu belgeyi almanin yolu var mi? Eger varsa o belgeyi istiyorlar, eger belgenin alinmasina ihtimal yoksa o durumda ya istemiyorlar ya da baska bir belgeyi kabul ediyorlar. Sizin durumunuzda bu tur evraklardan. E-devletten bazi arkadaslar ogrenci belgesi alindigini soylemislerdi ama o durumda zaten diplomaniz olmuyor. Sizin diplomanizin aslini gormek isteyecekler diye dusunuyorum.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@gallifrey oncelikle hayirli olsun gorusmeniz. Umarim sorunsuz kolayca surecinizi tamamlarsiniz. 2 NL maili ne demek? Gorup de anlamadigim bir detay bu. Bir de, tum arkadaslara sorum, AOS durumu, AOS yapmak gibi ifadeler var. O da, Amerikadan mi gorusmeye giriyor olma durumu? Son olarak @crazycells universite diplomasini kaybetmisim anlasilan. edevletten mezun belgesi gibi bir alternatifi var mi gorusmede kabul edecekleri? Ya da universiteden mi almak gerekiyor?

2NL , diversity visa surecine ait bir terim degil, ama diger gocmen vizelerde second notification letter anlamina geliyor. sayin @gallifrey insanlarin kafasini karistirmayin lutfen 🙂

Afedersiniz ya 🙂 ben başka sitelerde gördüğüm için süreçle alakalı genel bir terim sandım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Afedersiniz ya 🙂 ben başka sitelerde gördüğüm için süreçle alakalı genel bir terim sandım 🙂

yok sorun degil 🙂 biz bu terminolojiyi forumda DV icin kullanmiyoruz, o nedenle kullanirsaniz insanlarin kafasi karisir. Mulakat bildirimi demeniz yeterli. 👍

• merhaba @crazycells ; ben 2018 talihlisiyim 4 Mayıs ta vizemiz onaylandı 4 kişilik çekirdek ailemizin kısmetse Ağustos da uçuşumuz var.Merak ettiğim bir husus var hangi konuda hatırlamıyorum bir sorularda çocukların giriş yaptıktan sonra vatandaşlık almaları hakkında;cevabı biliyorum ama konunun yeri burası değil diye cevap vermemiştiniz.Hala emin değilim konunun yeri burası mı ama biraz ayrıntı verebilir misiniz bahsi geçen konuda?Çocuklarım 7 ve 8 yaşlarında?

• @crazycells daha sağlıklı bir cevap verecektir ama daha önceki konulardan edindiğim kadarını yazayım istedim: Giriş yaptığınız andan itibaren (GC lerin basılma süreci başladığı için) her birey bağımsız olarak kendi vatandaşlık (ve GC) süreçlerine devam ediyor. Ama siz vatandaş olduğunuzda erişkin olmayan çocuklar da otomatik vatandaş oluyor.
    Yanıldığım yer varsa @crazycells düzeltir 🙂

• @eagle

@caglaror belirttigi gibi: Cocugunuz, 18 yasindan kucuk ise ve US'te greencard ile sizinle yasamaya devam ediyorsa, siz US vatandasligi aldiginizda cocugunuz da US vatandasi olur.
    Su konuda detayli sorularinizi paylasabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization

Kaynak:

A child born outside of the United States automatically becomes a U.S. citizen when all of the following conditions have been met on or after February 27, 2001: [2]

•The child has at least one parent, including an adoptive parent [3] who is a U.S. citizen by birth or through naturalization;

•The child is under 18 years of age;

•The child is a lawful permanent resident (LPR); [4] and

•The child is residing in the United States in the legal and physical custody of the U.S. citizen parent. [5]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eagle DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba @crazycells ; ben 2018 talihlisiyim 4 Mayıs ta vizemiz onaylandı 4 kişilik çekirdek ailemizin kısmetse Ağustos da uçuşumuz var.Merak ettiğim bir husus var hangi konuda hatırlamıyorum bir sorularda çocukların giriş yaptıktan sonra vatandaşlık almaları hakkında;cevabı biliyorum ama konunun yeri burası değil diye cevap vermemiştiniz.Hala emin değilim konunun yeri burası mı ama biraz ayrıntı verebilir misiniz bahsi geçen konuda?Çocuklarım 7 ve 8 yaşlarında?

dogrudur 🙂 sorularin cevaplarinin dogru konularda paylasilmasi gerekiyor, forum ancak boyle yararli olur ve amacina ulasir. Daha sonra bu konuda sorusu olan ya da bilgi arayan biri bu konuyu degil, sayin @Sharm in paylastigi vatandaslik konusunu okuyup cevabi orada arar. O nedenle bu soruyu orada sorarsaniz ben cevap veririm.

• Merhaba, malum açıklanması gereken 2 vize bülteni kaldı ve sıra gelirse ucu ucuna gelecek. Vize süreci olumlu sonuçlanırsa, ilk girişi eylül ayında yapmak zorunda mıyız yoksa eylülden sonra giriş hakkımız var mı? Bu sorumun cevabını resmi kanallardan yazılı olarak bulamadım, varsa yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• @Muhammed-KULAK sağlık muayenesinden sonra 6 ay içinde giriş yapmanız gerekiyor zaten pasaportunuz vize basılı elinize geçtiğinde üzerinde son giriş tarihiniz yazacaktır

• Merhaba arkadaşlar, genelde çok kişiden okudunuz ama ben sağlık ve konsolosluk görüşmesinde karşılaştığımız 2 problemi anlatacağım. 28.05.2018'de sağlık muayenesi için gittik. İçerisi konsoloslukta olduğu gibi iranlı dolu, bir aile türkçe konuşuyordu. Neyse karşılaştığımız ilk problem 2005 doğumlu kızımın aşı kartını bulamamamızdan dolayı doktor (haklı olarak)saklamanızı beklerdim dedi. Bunun üzerine ekstra 2 aşı yaptılar ve bizden fazladan 160$ aldılar. Karşılaştığımız 2. problem, taşınırken diplomamızı kaybetmemiz oldu. Bunun üzerine okuldan resmi yazı aldık. Konsoloslukta pasaportlar geri verilince kaynar sular tepemizden aşağı döküldü. Diplomanız yokmu, alamıyormusunuz gibi sorularla karşılaştık. Sadece resmi yazı alabildiğimizi belirtince araştırmaya kaldık. Şimdi mail bekliyoruz bakalım sonuç ne olacak.

• Bizimde diplomamiz kayip sorun olmaz denmisti siranin gelip gelmeyecegi bille belli degilken suan sok oldum

• Lutfen cevap gelirs3 benide bilgilendirin

• ⭐⭐

Bu diploma konusu bende de bir soru işareti. Yüksek Lisansım var ve DS260 a bunu yazdım. Fakat okuldan geçiçi mezuniyet belgem var. Üniversite diplomam elimde. Mülakata üniversite diplomamı götürsem yeterli oluyor mu.? Yüksek lisansı bitirdiğim 16 sene oldu okuldan gidip alıcam ama bir terslik olursa diye soruyorum bunu.
    @crazycells in de bu konudaki fikrini merak ediyorum.

• Mezuniyet belgesinin ise yaramasi lazim ustund3 adin soyadin sana ait oldugunu gostereb her sey var muhurlu imzalida sorun olmamasi lazim bilemedim

• ⭐⭐

Bir tanıdığım yüksek lisansı olduğu halde üniversite diplomasını gösterip aldı vizeyi. Hayırlısı artık.

• Sizinki sonucta mantikli bi esas diploma var.bizde yok gecerli bi nedenden dolayi kayip sorun olmayacagi soylenmisti.sira geleceginide pek sanmiyorumda olurda gelirse aciklama yapmamiza izin verirlermi acaba

• Yani varsa var yoksa yok gibimi yada konsolosun insafina mi kalmis orasi onemlo

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |