Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Ben evliyim. Esas talihli olan eşim. Ben geçmişte bir boşanma yaşadım. KCK ya evlilik belgesi dışında boşanma belgesi de gönderecek miyim?

• @freecrazy evet sizde boşanma evraklarını göndereceksiniz, burada unutmamanız gereken kısım şu olmalı herkes ayrı ayrı değerlendiriliyor. (Sadece sizinle asıl talihli arasında ki fark, konsolosun asıl talihlinin dv lottery çekiliş başvuru şartlarına uygunluğunu kontrol etmesi (En az lise mezuniyeti gibi) tabi şunuda buraya ekleyeyim asıl talihli vize görüşmesinden olumsuz bir sonuç alırsa, sizde otomatikman vize alamıyorsunuz

Boşanma evrağını taradıktan sonra, evrağını dosya ismini göndermeden önce şu şekilde isimlendireceksiniz

2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Divorce_Document.pdf

Boşanma evrağı konusu ile ilgili Dv 2020 ve önceki yılların deneyimlerinin birkaç linkini buraya bırakıyorum, lütfen inceleyin

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/92288

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/93590

DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/34692

DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/34713

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

https://yesilkartforum.com/forum/post/34713

Zaman ayırıp cevapladığınız için Teşekkür ederim.

• Green Card'ı aldıktan sonra aileden sadece çocuklar gidip orada yaşar ve esas talihli olan ben gitmez isem çocuklar bundan olumsuz etkileniyor ve onların kartı da iptal olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Vbozan, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Green Card'ı aldıktan sonra aileden sadece çocuklar gidip orada yaşar ve esas talihli olan ben gitmez isem çocuklar bundan olumsuz etkileniyor ve onların kartı da iptal olur mu?

Asıl talihlinin ilk girişi yapması lazım aile üyelerinizin de ülkeye girebilmesi için. İlk girişi yaptıktan sonra dönebilirsiniz.

• @bolatmali Hızlı dönüşünüz için çok teşekkürler.

• @Vbozan Sayın @bolatmali nin dediği gibi asıl talihli ilk girişi yaptıktan sonra, veya hep birlikte giriş yaptıktan sonra süreç her talihli için tamamen birbirinden bağımsız ilerliyor, isterseniz çocuklarınız Amerika'daki yaşamlarına devam eder, sizde eğer Amerika'da yaşamayı düşünmüyorsanız greencardınızı iade edip, bir turist vizesine başvurabilirsiniz

Forumda bu şekilde greencardını teslim edip turist vizesine başvuran bir arkadaşımız var,
    çocukları halen Amerika'da yaşamaya devam ediyor sanırım

• İyi günler. Ben DS-260'ı doldururken mülakat için Ankara'yı seçmiştim. Fakat önümüzdeki Ocak ayından itibaren Amerika'da öğrenci olarak yaşayacağım. Mülakat yerini daha sonra değiştirebiliyor muyuz? Ayrıca üniversite kabul için benden aşı kağıtları istiyor, ayrı green card'da istenenler gibi. Ben Türkiye'de bir özel hastanede yaptırdım. Green Card mülakatında da ayrı form geçerli olur mu?

• Herkese merhaba,

Bilindiği üzere bu yıl evrak talep mailleri erkenden geldi ya da gelmeye devam ediyor. Bu özellikle numarası yüksek olan talihliler için oldukça faydalı bir durum gibi görünüyor. Çünkü geçen yıllarda numarası küçük olan talihli, evrak mailine cevap vermese dahi hesaba katılarak bir sonraki cut-off numarası (kümülatif artış) belli oluyordu ve bu da yüksek numaralara ulaşma şansını azaltıyordu. Ancak bu yıl ds-206 doldurmamış ya da evrak maili göndermemiş kişiler varsa bunlar "başvuruya devam etmesi şüpheli" olarak tutulacak gibi anlıyorum. Tüm belgeleri hazır olan numaralar baz alınarak cut-off numaraları belli olacak diye düşünüyorum.

• @tetra132
    Ds-206 formunun confimation page'inde aşağıdaki ifade yer alıyor.

If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an email to ([email protected]) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case
    number, and must clearly indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an appointment, you must contact the consular section where you have been scheduled in order to request a change. It may not be possible to change the location of your interview after you have been scheduled.

• @Muhtaradana merhaba ben konu kısmına 2020EU5XXXX Yazdım yani EU dan sonraki sıfırları yazmadım problem olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Muhtaradana merhaba ben konu kısmına 2020EU5XXXX Yazdım yani EU dan sonraki sıfırları yazmadım problem olur mu ?

Herhangi bir problem olmaz. Bende öyle göndermiştim

• @bolatmali teşekkürler

• merhaba sıralamam 50 binlerde olmasına rağmen evrak isteği maili geldi ve istenilen evrakları yolladım. bu geldiğimz nokta ne ifade ediyor. şansımız hala herkes gibi aynı mı ? yoksa bir aşama kaydetmiş oluyormuyuz ?

• Sanslisiniz bize hale gelmedi

• ⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

merhaba sıralamam 50 binlerde olmasına rağmen evrak isteği maili geldi ve istenilen evrakları yolladım. bu geldiğimz nokta ne ifade ediyor. şansımız hala herkes gibi aynı mı ? yoksa bir aşama kaydetmiş oluyormuyuz ?

Önemli olan açıklanan bültenlerde numaranızın aktif olması.

• Merhaba İzmir Konak doğumluyum. DS 260 formunu doldururken city of birth ve province of birth kisimlarinin ikisinede İzmir yazdım ve bu şekilde sumbit ettim. Formu tekrar açtırıp duzeltmeme gerek varmıdır acaba Konak kısmını hiç belirtmedim bir sıkıntı olur mu ? @crazycells hocam yardımcı olabilirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tetra132, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

İyi günler. Ben DS-260'ı doldururken mülakat için Ankara'yı seçmiştim. Fakat önümüzdeki Ocak ayından itibaren Amerika'da öğrenci olarak yaşayacağım. Mülakat yerini daha sonra değiştirebiliyor muyuz? Ayrıca üniversite kabul için benden aşı kağıtları istiyor, ayrı green card'da istenenler gibi. Ben Türkiye'de bir özel hastanede yaptırdım. Green Card mülakatında da ayrı form geçerli olur mu?

Mulakat yerini degistirebilirsiniz.

Ayni formu kullanamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra35, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhaba İzmir Konak doğumluyum. DS 260 formunu doldururken city of birth ve province of birth kisimlarinin ikisinede İzmir yazdım ve bu şekilde sumbit ettim. Formu tekrar açtırıp duzeltmeme gerek varmıdır acaba Konak kısmını hiç belirtmedim bir sıkıntı olur mu ? @crazycells hocam yardımcı olabilirseniz sevinirim

gerek yok.

• @crazycells çok teşekkür ederim hocam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |