Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gungorhan yani Nisan ayında cektirmistim 5 aylık bir fotoğraf ama pasaporttada aynı fotoğrafım var ben Nisan ayında yenilettim pasaportumu

• @dmrtkn şimdi yönergenin ilgili kısmına baktım (scan kelimesini aratarak, tembel işi yani 😁) yönergede yazan aşağıdaki ifadelerdir arkadaşlar, bence bu 2.kısımdaki uyarılar fotoğrafın kalitesi ve güncel olma durumuyla alakalı aslında sonuç olarak (mesela telefonla cekilenleri de kabul etmiyoruz diyorlar ama kimseyi bu yüzden elemiyorlar), o yüzden tabiki kurallara riayet etmekte fayda var ama bu sebeple eleneceğinizi düşünmüyorum şahsen sayın @dmrtkn .
    ""..........
    You can take a new digital photograph or scan a recent (taken within the last six months) photograph
    with a digital scanner,
    as long as it meets all of the standards below.
    ...............
    Photos copied or
    digitally scanned from driver’s licenses or other official documents are not acceptable. In addition,
    snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length
    photographs are not acceptable.""

• @aysegul inşallah dediginiz gibi olur orayı nasıl atladim anlamiyorum

• @dmrtkn yönergeyi çoğumuz satır satır okumuyoruz. Çok önemli noktalar zaten hep konuşuluyor, bu tarz detaylara takılmayın zaten, kimse takılmasın bence..

• @aysegul aslında şöyle birseyde var sonuçta fotoğrafı herhangi bir yerde kullanıp kullanmadigimizi çekilişte goremiyorlar onlar için geçen seneki foto hariç her foto yeni.Anca bu sorun mail gönderirken dicem ama o zaman pasaportu yeniletecegim için yine aynı foto olmicak. Tek sorun mulakatta hadi bakım senin ilk basvuruna bakalım derlerse o zaman ortaya çıkar diye düz bir mantık yaptım haksizmiyim sizce

• bana kizdi arkadaslarin bazilari ama bakin @dmrtkn arkadasimizda yalnis yapmis olabilir benim sordugum soru onemli bir soruydu

• @dmrtkn 5-6 aylık foto kabul görüyorsa hiç bir sorun olmaz. Yüklenilen foto minumum kaç ay önce çekilmiş olmalı bunu öğrenmek lazım

• @dmrtkn dediğim gibi bu kadar detaya takılmazlar, tanınmayacağınız kadar eski bir fotoğraf olmadığına göre.. sorun yoktur, içiniz rahat olsun.

• @gungorhan bildiğim kadarıyla son 6 aylık olması gerek

• @aysegul bütün yüz hatlarına kadar aynı 🙂

• @dmrtkn O zaman no problem 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cek @crazycells dahil @admin dahil kimse kentucky green kart çekiliş sistemini ne gördü nede çalışıyor ondan dolayı sorduğun soruya biz yönetmeliklere göre cevap veriyoruz ne diyor @aysegul yazdı taratılmış yada son 6 ayda başka yerde kullanılmış resim olmayacak. Senin sorun bu resmi başka yerde kullandığımı nasıl anlıyor işte bunu bilemiyoruz çünkü orada değiliz sende hala soruyon nasıl anlıyorlar diye ancak olurda kentucky çalışan bir kişi buraya gelirse ona sorarız

• ⭐⭐⭐

selamunaleyküm cümleten sabah şerifleriniz hayr ola şerler def ola hanelerimiz huzur işlerimiz bereketli olsun

• Bu ileti silindi!

• Herkese günaydın, güzel bir hafta olur umarım, bence konuları gereksiz yere uzatmamak da fayda var.
    Ufak şeylere takılıyorsunuz, lütfen pozitif bakın.İyi günler.

• ⭐⭐

Eğer daha önceki başvurunuzdaki fotoğrafı kullanırsanız elenme ihtimaliniz var.
    Ama 6 aydan eski foto ile başvurma durumunda eleme işi konsolosa bırakılmış durumda. Yani eski pasaporttaki bir resimle başvurursanız ve mülakatta bunu kontrol ederse sizi eleyebilir ama böyle bir olay Ankara'da bildiğimiz kadarıyla hiç olmamış.
    Farzedin ki pasaportunuzda kullandığınız bir fotoğraf ile çekilişi kazandınız ve içinizde şüphe oluştu. Pasaportu yırtar yenisini çıkartırsınız konu hallolur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@kubrag, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Başvuruyu bitirdikten sonra verdiğimiz cevapları tekrarda görüntüleyebiliyor muyuz?

hayır

• @arnblt pasaportu yırtarlar ve yenisini çıkartırlarsa Çekilişi kazandıklarında konsolosluk kazandığı pasaportu isteyecek hangi numarayla kazandığını ordan onaylayacak eğer birisi yırtar ve kazanırsa geçmiş olsun kazanması bir işe yaramaz

• @evrennce pasaport no olmasa yirt at evette sistem degismis bu sene👍

• ⭐⭐⭐⭐

@cek bence üzerinize alındınız hocam o an yazan siz olduğunuz için genel olarak yazdığı birşeydi bence @topraxxx ın yazdığı bence çünkü önceki senelerde hiç bu kadar büyümemişti fotoğraf olayı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |