Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İnşallah size çıkar. Çünkü ben sizi tutuyorum 😀

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Evet arkadaşlar an itibari ile başvurumu tamamladım.

Sitenin kurucalarından olan sayın @crazycells e sonsuz teşekkürler.

Bu sonuçların açıklanmasına kalan 200 küsür günde , gerek bu forumda gerekte facebook grubundan almak üzere vakit öldüren arkadaşlara sabır diliyorum , evet uzun bir süre.

Bu süre zarfından eminim forumda bir çok arkadaş dolaşmaya devam edecek, bu konu an itibari ile 205 sayfa ancak mayısa kadar 1000 i bulur 🙂

Ancak bu konudaki arkadaşlara söylmek istediğim bir acı gerçek var ;

Arkadaşlar burada hayal kurmak , gidicemiz eyaletleri tartışmak , güzel ve eğlenceli şeyler farkındayım ancak şunu unutmamak gerek ki ,en iyi ihtimal dahi olsa %98 ile bize çıkmayacak 🙂

Ben 2014 den beri varım , bilenler bilir bundan önce gen.tr vardı.

O forumdada bir çok arkadaş çok ama çok hayal kurdu . Sonuç forumun içinde kazanan sayısı bir elin parmağını geçmedi .

Kazananlara dikkat edin , hep mayıs ayında sonuçlardan sonra kayıt olanlardır 🙂

Hele hele daha çıkmadan , hatta başvuru dahi yapmadan buraya gelip , ülkemiz hakkında kötü şeyler yazıp , diğer insanaları dahada üzen , sanki bu bir çekiliş değilde yarışmış gibi konuşan kişiler , onlara kulak asmayın , bu bir çekiliş ve neredeyse kesin (%98) size çıkmayacak . Ve bu şansı arttırmak için yapıcak birşeyimiz yok , kanada yada başka ülkeler gibi puan sistemi yok . O yüzden siz siz olun çıksa bile ülkenize küsmeyin .

Eee o zaman bu forumun amacı ney o zaman gelip burada hayalde kuramayacaksak ?? Diyenler olucaktır . Aslında forumun künyesinde yazıyor , bu forumun kuruluş amacı amerikada bir türk topluluğu oluşturmak. Türkiyede türk topluğu değil 🙂

O yüzden nacizane tavsiyem başvurun , ve foruma mayısa kadar girmeyin , zira daha sonra çok üzülürüsünüz .

Çıksa dahi mayıstan ekime 5 ay varken daha şimdiden herşeyi tartışmak , planlamak , insanı çok daha umutlandırır...

Umut herzaman iyi birşey değil arkadaşlar...

Bu 7 aylık zamanda dil kasın , okulunuz varsa okuyun daha çok çalışın , ama buraya gelip hayal kurmayın , 2014 den beri yüzlerce hayal kırıklığı gördüm ben , kıscacası keyfinize bakın 🙂

Son sözlerim murphy kanunlarından gelsin 😃

''Herhangi birşeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.''

Hoşçakalın arkadaşlar...

• @lalec güncelleme yapılamaz elenip elenmediğine konsolosluk karar verecektir umudunuzu kaybetmeyin

• @gungorhan inşallah bir şey olmaz, teşekkürler

• Başvuru ücreti 500 dolar olsa keşke.

• Arkadaşlar herkese merhaba bir arkadaşım başvuru yapmak istiyor medeni hali evli fakat eşiyle ayrı yaşıyorlar bu durumda başvuruya eşinin bilgilerini eklemesi zorunlu mudur ? Teşekkürler

• Arkadaşlar geçen yıl kac kişi Turkiyeden müracaat etti bileniniz varmı?Sizce bu yıl kaç kişi müracaat eder?Şans yüzdemiz kaç sizce?

• @maranty evet yasal olarak henüz evli olduğu için eşiyle ilgili bilgileri doldurmak zorunda, medeni hal kısmını da evli olarak işaretleyecek çünkü.

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach i wish

Nasıl olsa 15 bin dolar teminat göstereceğiz banka hesabımızda.

500 dolar başvuru ücretine vermişiz çok mu.

Yoldan geçer gibi başvuranları elemiş olurduk.

• @Final-Approach tek kişi için 15.000 aile işi girince eklenen her kişiye +5000 dolar gerekiyor mülakattan çok daha az para ile geçer geçmez o konsolosluğun bileceği iş ama durumu olmayan kişiler kazansa bile başlamıyor sürece 1 yaşında bir bebek bile olsa konsoloslukta 330 dolar ödemek zorunda sağlık harcamalarını uçak maliyetlerini saymıyorum bile keşke daha bilinçli bir şekilde çekilişe katınılsa. kcc bunu bildiği için 55 vize verecez demesine rağmen 100.000 kişiye kazandınız ibaresi gönderiyor bunların bir çoğu kazandığından haberi yok. Bir çoğuda maddi durumlar gerekçesiyle sürece devam bile etmiyor.
    şimdi bazı arkadaşlar (haklı haksız) tartışmaya girmek istemem ama dediklerimin saçma olduğunu düşünecek. Ek olarak çok bilinçli olanlarıda forum ve facebook gruplarından görüyorum çocukları için okul arıyorlar kendi mesleklerini icraa etmek istiyorlar ona göre başvuru yapıyorlar.

• merhabalar,
    ben Turkiye dogumlu ve TC vatandasiyim ayrica sonradan aldigim Ispanyol pasaportum da var.
    Acaba Dv cekilisine Ispanya kotasindan katilma imkanim var mi? eger boyle bir imkan varsa sizce Turkiye kotasindan katilmaktan daha avantajli bir yonu var mi?
    tesekkurler

• @nedy doğdunuz ülkeden katılmak zorundasınız. sayın @crazycells den teyit alabilirsiniz

• @Final-Approach keske soyledıklerınıze kulak verılse onlemler alınsa basvuru ucretı 500 dolar olsa zaten bu kadar ınsan katılmaz kı bence sayılar cok farkeder keske sırf bunlada kalmayıp o gosterılecek olan banka dekontu ılk basta ıstense yanı buna gercekten hazır olan emın olan ınsanlarla yarıs baslasa cok daha guzel olurdu ve emınım sayılar %60 azalırdı belkıde %70

• @Ali-Dmr teşekkürler

• @Final-Approach kardeşim 500 dolar değil 100( dolar olsa başvurular yarı yarıya düşer

• Dеğil yıldız, gökyüzü dе kаysа; nаsibindе yoksа nаfilе.

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach tek kişi için 15.000 aile işi girince eklenen her kişiye +5000 dolar gerekiyor mülakattan çok daha az para ile geçer geçmez o konsolosluğun bileceği iş ama durumu olmayan kişiler kazansa bile başlamıyor sürece 1 yaşında bir bebek bile olsa konsoloslukta 330 dolar ödemek zorunda sağlık harcamalarını uçak maliyetlerini saymıyorum bile keşke daha bilinçli bir şekilde çekilişe katınılsa. kcc bunu bildiği için 55 vize verecez demesine rağmen 100.000 kişiye kazandınız ibaresi gönderiyor bunların bir çoğu kazandığından haberi yok. Bir çoğuda maddi durumlar gerekçesiyle sürece devam bile etmiyor.

Ben söylediklerine katılıyorum.

Tabii sadece teminat göstermekle de yetmiyor dediğin gibi sağlık harcamaları vs. de var.

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach kardeşim 500 dolar değil 100( dolar olsa başvurular yarı yarıya düşer

Kesinlikle cüzi de olsa bir rakam istenmeli artık.

Bu yıl pasaport şartını koydular belki ileride başka şeyler de getirebilirler.

• @bufinita, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach keske soyledıklerınıze kulak verılse onlemler alınsa basvuru ucretı 500 dolar olsa zaten bu kadar ınsan katılmaz kı bence sayılar cok farkeder keske sırf bunlada kalmayıp o gosterılecek olan banka dekontu ılk basta ıstense yanı buna gercekten hazır olan emın olan ınsanlarla yarıs baslasa cok daha guzel olurdu ve emınım sayılar %60 azalırdı belkıde %70

Emin olun banka dekontu başta istense sahtecilik yapıp, photoshop vs. programlarla değiştirip rakamı yükselten çok çıkar.

Örneğin bu yıl pasaport şartı getirildi ancak ekşi sözlük olsun başka mecralar olsun birçok kişi pasaport numarasını salladım greencard kazanırsam o zaman pasaport çıkartırım diye yazmış.

Yalan beyan veriyorlar ama bunun ciddi sonuçlarının olabileceğinin bile farkında değiller.

Başvuru ücreti olursa böyle çakallıklara kimse başvuramaz.

• @Final-Approach keske dedıgınız gıbı olsa ama napalım elımızdekı sısteme ayak uydurucaz kesınlıkle haklısınız para odemek dısındakı butun engellerı bı yol buluyorlardır su anda bıle pasaport numarasını yanlıs yazıpta katılanlar var ıse denecek bısey yok bazı ınsanların aklından bunu yaparken ne gecıyor bılemıyorum tabı ama hak gasp etmekten baska bısey degıl gıbı gelıyor yınede umudumuz var mayıs ayında o %1 lık sans belkıde bıze guler 🙂 belkıde gulmez 😃 (%98 oranla gulmez :D) tanı sonucta resmı rakamlar bunlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |