Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, 2024 talihlisiyim case number ve ankaranın vermediği mülakatlardan dolayı tiranda bağlantı bulup çalışma izni kira kontratı iş sözleşmesiyle iki ay boyunca bu süreçlerle uğraşıp tirana taşıdım, taşımadan konsolosluğun hesapta para gösterme yerine sponsor (ı134) şartı istediğini biliyordum sponsor olarak geçen sene greencard almış Bi bağlantım vardı ama ordada sorun daha bir yılı dolmadığı için vergi ödemedi hala. Bu yüzden sponsor işi biraz sıkıntıya girdi sponsor noktasında yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Mulakat tarihizi alacaginiz zamana gore arkadasiniz hala sponsorluk konusunda yardimci olabilir. Genelde Subat itibariyle vergi bildirimlerini yapmaya baslayabiliyorsunuz.

• @crazycells şubat ayında da bir yılı dolmuyor hocam işte malesef.

• Arkadaşlar merhaba, size maddi destek beyanı ile ilgili bir sorum var. Nişanlım çifte vatandaş (Türk ve Amerikan) ve Türkiye de freelancer tasarımcı olarak çalışıyor. Maddi destek beyanı için belirtilen minimum yıllık geliri karşılayamıyor ve ailesi de Türkiye vatandaşı olduğu için anladığımız kadarıyla joint-sponsor olamıyorlar. Amerika'da doktora yapan bir arkadaşımız var, J1 vizesi ile gitti ve 2 yıl 4 aydır orada. Başka yakından tanıdığımız birisi de yok Amerikan vatandaşı olan ve Amerika'da yaşayan. Dolayısıyla sponsor olarak gösterebileceğimiz tek kişi J1 vizesi ile giden arkadaşımız gibi duruyor. Amerika ya gidince ikimiz de iş arayacağız. Buna benzer bir durum yaşayan oldu mu aranızda hiç? J1 vizesi ile giden birisini sponsor gösteren var mı aramızda?

• @Berke-Meder Merhabalar, Sponsor ya ABD vatandasi olmali ya da Green Cardli birisi olmali ve geriye donuk 3 yillik vergi beyani yapmis olmali.. Nisanliniz ek gelir kazanmis gibi fazla para kazandigini gosterebilir. ancak vergi oder. bu sekilde yapip 10k vergo odeyen birini biliyorum. cunku sponsor bulmak cok zor. Umarim bulabilirsiniz. kolay gelsin

• Merhabalar ı134 sponsor formunu şimdiden alsam, Nisan mayıs yada haziran ayında mülakat gelse Bi sıkıntı olur mu şimdiden formu doldurtsam? Belirli bir geçerlilik süresi var mı formun? @crazycells @hope34 @gucarslan

• Merhabalar Türkiye'de yaşayan 6 yaşındaki çocuğumuza green kart başvurusu yapacağız.1:Başvuru onlinemi?2:21 yaş altı green kart ne kadar sürede çıkar? 3:21 yaş altı bekar cocuklar aynı Amerika vatandaşlarının çocukları gibi vize kotasina tabi degilmis aylar içinde çıkıyormuş. Bu nasıl oluyor yani ne kadar sürede kart çıkıyor?Çocuk Türkiye'de.

• @Detroit2222 güncel form ve tarıh olmalı sponsor kişiden gerekli imzaları alabilirsiniz ancak nvc sizden talep ettikten sonra ki tarih olmalı. Formu bile küçüçük nokta virgül ile değiştiriyorlar güncel form değil diye tekrar isteyebiliyorlar. Sponsor formlarından hangisini kullanacaksanız web sitesinden indirdiğimize emin olun sol köşede numara ve tarih yazıyor. Güncelliğini oradan takip edebilirsiniz.

• Hocam ilk sayfadaki bilgilendirme de ı134 formunun düzenleme tarihinden itibaren geçerlilik süresinin 1 yıl olduğundan bahsediyordu. @hope34

• @Detroit2222 her zaman güncel formdan ilermenin faydalı olacağını düşünüyorum. Pandemitle birlikte çok şey değişti aktif resmî siteleri takip etmeliyiz hepimiz her konuda

• @hope34 teşekkür ederim bilgilendirmeler için

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Bulduğumuz sponsor evliyse ve eşi çalışmıyorsa yine de eşinin de ı134 formunu doldurması gerekiyor mu acaba?

• sponorun vergi beyanini nasil yaptigi onemli. esi ile vergi bildirimini birlikte joint olarak yapmissa ayni formdan esinin de doldurup imzalamasi gerekmektedir.

• Merhaba, eşim çifte vatandaş, türkiyeden her yıl vergi beyanını yapıyordu. Fakat türkiye maaşı doğal olarak sponsorluk limitinde değil. 1 ay önce amerikaya geldik. GC için başvuruyu buradan yapmayı düşünüyoruz. Fakat Amerika'da daha yeni işe girdi. 3 aylık maaş çekinin olmasını beklemeden 1-2 aylık ile (yıllık bazda yeterli miktarı karşılıyor) başvuru yapmamızda bir sakınca olur mu? Sponsorluğu onaylanır mı? Yoksa yine de ekstra bir sponsor olarak eklemek zorunda mıyız?

• @callbee merhabalar, siz başvuru yapıp min 1-1.5 yıl onay bekleyeceksiniz abd içinde olduğunuz için. Dolayısıyla eşiniz uzun zamandır çalışıyor gözükecek. Ds 260 formunda sizden sponsor talep ederse yeni birini bulmak zorundasınız zaten.

• @hope34 merhaba, ben bütün istenilen formları birlikte göndermeyi düşünüyordum. O yüzden geri dönüp zaman uzamasın diye 1-2 aylık statementler uygun olur mu diye merak etmiştim.

Söylediğinize göre şöyle bir yorum çıkarmam doğru olur mu? Yasal statüm başvurduğumda sisteme işleniyor. O süreçte ekstra belge talep ediyorlar? Belki daha fazla statement ya da yeni bir sponsor?

• @callbee I-130 formunu doldurarak surecinizi baslatmis oluyorsunuz. bu formu ds260 form gibi dusunun GC sahibi kisinin bilgileri GC SSn no gibi ve KIME sponsor oluyorsa onunla ilgili bilgiler vs bu sadece bir basvuru. bunun incelenip onaylanmasi abd disinda bizde 2 yil surdu neredeyse' abd icinde de 1.5 yil -2 arasi. onaydan sonra NVC'ye yonlendiriliyor dosyaniz o zaman gerekli belgeler listenizde yaziyor. GC sahibi kisiden istenilen evrak isminin altinda ki kutucukta yaziliyor.
    Alt satirda Sponsor oldugu kisinin evraklari vs. o zaman isten ayrilmis olursa geliri yetersiz kalirsa GC sahibinden sponsor istiyorlar.

• @callbee siz abd icinde oldugunuz icin I130 ile 485 formu ayni anda gonderme ihtimalini olabiliyor aylik aciklanan bultene gore. burada avukat ya da baska bilir kisiden bilgi almaniz daha faydali olur.

• @hope34 bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. 🙏🏻 Ben böyle düşünmemiştim. O zaman başvuruyu başlatıp bizden istedikleri zaman geri kalanını temin etmemiz gerekiyor. İşlemleri daha detaylı kontrol edeyim. Avukat bir arkadaşımıza net bir şekilde danışayım.

• merhaba ben yeni evlendim ve suan green card icin basvuru belgelerini hazirliyorum esimin maddi durumu sinirin hemen ustunde o yuzden riske atmamak adina baska bir aile bireyini (kiz kardesini) sponsor olarak eklemeyi dusunuyoruz bu durumda surec nasil isliyor her ikiside I 864 formunu doldurmali ve ayriyetten I 864A formunu da doldurmalilar mi?

• Merhabalar amerika vatandaşıyla evlenmiş bulunmaktayım kendisinin geçen yıl ki vergi beyannamesi 17.000 bence geçen yıl work and travel yoluyla amerikaya geldim be vergi beyannamem 18.700 dolar avukatımız gelirin 25.000 doların üstünde olması gerektiğini yada sponspor bulmamız gerektiğini söyledi sponsorda bulmakta zorluk yaşıyorum kendi gelirimi göstermek istedim kendisi öyle yaparsak red olabileceğini söyledi bu durumu sizde yaşadınız mı yaşadıysanız tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |