Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@keysnambır 6'sı kafidir inceliyorum ama Google Drive'da bir sıkıntı var 😞

Google Chrome, google drive hatasi verip durdu ama Safari'de rahatca yapabildim. Google'in kendi urunleri arasinda uyumsuzluk var... 🙂

• @keysnambır Evet zaten bunlar herkese açık 🙂

• @crazycells ahaahahahahah ben dün gece denedim sabah denedim hata verdi demekki sıkıntısı kendi tarayıcısıymış 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır @Emir600RR

evet, Ekim'in ilk haftasi DV2019 sureci biter bitmez son degisiklikleri yaptiktan sonra DV2019 tablosunu kilitleyip degistirilmez hale getirecegim. O saatten sonra hicbir problemle karsilasmayiz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim evet tablolar herkese açık ama insanlar konuları okumadığı için göremiyor sayın @keysnambır yorumlarda son sayfaya atınca art niyetli insanlar görüyor ve herkese açık olduğu için yararlanmaya çalışıyor 😕

• Dün benim için biraz ilginçti paylaşmak istedim,
    Nüfus müdürlüğünde pasaport işlemlerimi yaparken iki memurun konuşmasına kulak misafiri oldum. (ist/ataşehir)
    İşlemlerimi yapan memur yanındaki memura " Abi kaç yıllık memurum son bir haftada yapılan başvuru kadar hiç görmemiştim".
    Diğer memur " Evet Abi ya iki ayda yaptığım başvuru sayısını bir haftada yakaladım"
    işlemlerimi yapan memur " L*n sanki bedava dağıtıyorlar bu pasaportu"
    Hafif tebessüm ettim, tabi bu tüm başvuruların GC için olduğunu göstermez ama içinden öyle bir his geçti sadece.
    Bu arada memura sordum ücretlerde çocuk indirimi var mı diye, yok dedi sadece öğrenciler için geçerli dedi, nasıl yani dedim oğlum 8 yaşında öğrenci, kızım 1 yaşında. oğluma sadece defter parası 1 yaşındaki kızım için 10 yıllık pas. için 954tl mi? dedim, Evet dedi, yaş sınırı yok sadece öğrenciler için indirim var oda sadece 5 yıllık dedi.

• @Ömür Olsun biz onları greencard için değil diye düşünelim. Artık dayanacak gücüm yok olumsuzluklara... Bu sene kazanıcam ben haberiniz olsun.....

• Hakkında hayırlısı olsun kardeşim, kazanmak senin için hayırlısı ise inşallah bu sene kazanırsın! 5 kişilik bir aile olmanın verdiği dezavantajla beraber bende olumsuz düşün memeye çalışıyorum. (8, 6,1 üç çocuğum var).

• @Ömür anaaamm abii Allah bağışlasın. Sen buyur kazan vallahi ben daha gencim beklerimde. Cidden hayırlısı olsun abi İnşallah

• Avrupa ve tüm dünyada fuar sezonu açıldı. Pasaport başvurularının artmasının tek nedeni olmasada mutlaka etkili olmuştur.

• ⭐⭐

@darkred pasaport başvuruları arttı mı ki?

• @LordBolton Benim mesajımdan 4 post yukarda başvuruların arttığı yazıyordu. Ona istinaden yazdım bende 🙂

• ⭐⭐

merakla bekliyorum kaç kişi başvuracak dv lottary e

• ⭐⭐

@yapay-zeka acaba ne zaman öğrenebileceğiz daha 2020'de ne kadar başvuru yapıldı onu bile bilmiyorum

• Merhaba. Ekim ayında açılacak lotoya başvurmak istiyorum. ŞİMDİLİK 1 yıllık pasaport çıkarabilecek bütçem var. Loto sonuçlarının açıklanması, mülakata çağrılmam, ülkeye giriş yapmam için gereken süre vs. derken yeterli bir süre değil gibi duruyor. Başvuruyu yaptıktan sonra mülakat öncesinde pasaportumun süresini uzatabilir miyim? Loto başvuruma sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BlackNess, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Merhaba. Ekim ayında açılacak lotoya başvurmak istiyorum. ŞİMDİLİK 1 yıllık pasaport çıkarabilecek bütçem var. Loto sonuçlarının açıklanması, mülakata çağrılmam, ülkeye giriş yapmam için gereken süre vs. derken yeterli bir süre değil gibi duruyor. Başvuruyu yaptıktan sonra mülakat öncesinde pasaportumun süresini uzatabilir miyim? Loto başvuruma sorun yaratır mı?

Artik pasaport sureleri uzatilmiyor maalesef, yeni pasaport almaniz gerekiyor her seferinde.

• @BlackNess Hayırlı geceler.
    En azından 2 yıllık çıkart
    1yil 382₺
    2yil 540₺
    2011 yılından sonra bordo pasaport lara geçildikten sonra eskisini getir yenisini götür dönemi başladı. 🙂
    Yani pasaport numarası değişiyor, kişisel kanaatim en az 2 yıllık olmalı.

• ⭐⭐⭐

Her yıl artacak fiyatları da hesaba katarsanız, 10 yıllık almak daha da hesaplı hale geliyor. Söyleyeceğim ağır olabilir ama bence görmezden gelinemeyecek bir gerçek; pasaport fiyatları sizi zorluyorsa gelirlerinizin artmadığı bir senaryoda green card çıktıktan sonraki süreçte gereken harcamaları karşılamanız mümkün değildir.

• @keysnambır katılıyorum, daha bunun vize ücreti ankara ya gidişi vs, pasaporta sıkıntı çekiyorsanız hiç başvurmayın bence

• ekşi sözlük'te okuduğum bir entry'yi buraya aktaracağım ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

türkiye'ye özel bir kota yok. türkiye doğumlular avrupa kotasından çekilişe katılıyor.
    yani buradan başvuru az olursa seçilen sayısı da azalacaktır. normalde 100b başvuruda 2 bin kişi seçiliyorsa, 2 bin başvuruda hepsi seçilmeyecektir.
    avrupa'da da pasaport kullanımı çok yaygın. öyle olmasa bile ücretler bize göre uygun.
    pasaport şartı o yüzden çok ciddi bir avantaj sağlamayacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |