Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar.

Uzak yol vardiya zabiti (halk dişinde gemi kaptanlığı) olmak için 3.sınıf öğrencisiyim. Sorum şu Amerika -Türkiye çalışan bir gemi bulup ayda bir gir çık yaparsam greencardım yanar mı sen bu ülkede yaşamak istemiyorsun diyerekten. Alternatif olarak şirketin amerika da ofisi olsa bu birşeyi değiştirir mi

• @richmond Gir-çık mevzusunu tecrübeli arkadaşlar cevaplasın ancak ABD - Turkiye sabit çalışan bir gemi bulmanız imkansız gibi bir şey. 10 seneden fazladır sektördeyim ve böyle bir hat görmedim duymadım maalesef. Onun yerine ABD menşeili bir firmada zabitlik yapmanız bir çözüm olabilir. Ancak öyle bir firmada işe başlamakta başka bir sorun olacaktır. Özellikle Türkiyedeki ehliyetinizin orada tanınmama olasılığı oldukça yüksek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

184

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |