Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ayşenur-Zaza Yani ; aylık 200 dolar harcama yapacağım bir secured kredi kartı iyi mi kötü fikir mi sizce:(

SSN var @charon 👍

• ⭐⭐⭐

@S-Arkas ben sizin yerinizde olsam referans linki ile Discover kartı denerim secured ile uğraşmadan önce

• @S-Arkas Evet Discover denemek ya da secured kredi kartına başvurmak mantıklı duruyor bence. Ben de ayda $500 falan harcamadım. Küçük Amazon alışverişlerimi, market alışverişlerimi kredi kartıyla yapmaya başladım. 6 ay içinde de skorum oluştu. Minimum payment'ın biraz üzerinde ödeme yapmaya dikkat ettim ve ödeme tarihini hiç kaçırmadım, bunlara dikkat etmek de önemli.

• @S-Arkas, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Çok teşekkür ederim." Credit Card Offers Customized for You from Bank of America" üzerinden kontrol ettiğimde kredi kartı opsiyonları gözükmekte. En yakın BofA'ya gideceğim. Cumartesi günleri saat 2'ye kadar çalıştıklarını öğrendim.

Rica ederim Sn @S-Arkas

Onceki iletimdeki linkleri paylasirken sizin bir subeye gitmeden online olarak kredi karti basvurusu yapmayi degerlendirebileceginizi dusunmustum.
    Ozellikle Capital One ( veya Discover) pre-approval (on onay) linki ile size onerilen ve on onayi verilen bir karti almaniz daha kolay olabilir. Capital One sube bankaciligi yapmiyor. SSN sahibi olduguz icin online basvurular subede yuzyuze yapilandan daha kolay olabilir.

Credit Karma uzerinden de size onerilen on onayli kredi karti olup olmadigini kontrol edebilirsiniz.

• @Sharm Tekrar tesekkur ederim desteğiniz icin. SSN girerek denedim fakat olmadı bu secenek de.

Discover denedim , o da olmadı maalesef.

Size cidden yardımcı olmak isteyen biriyle Bofa 'dan çıkarmak tek seçenek gibi.

Çünkü; Wells F. ve Chase'deki görevliler de hep turist olduğumu; pasaport ve kendi ülkeme ait ehliyet yanımda olsa da mutlaka adıma bir fatura vb; geçerli bir adresim olduğunu belirten bir belge istediler.

Emre Kurtulmus Ve Aysenur Zaza, cok tesekkur ederim. Discover referral linkiniz varsa oradan da denemek isterim.

Bunun haricinde bir fikri olan bir arkadaş varsa özelden veya buradan yazabilirse şimdiden desteğinize bir kez daha teşekkür ederim. (10 gun içinde Amerika'dan ayrılmış olacağım.)

• ⭐⭐⭐

• Bu ileti silindi!

• @Emre-Kurtulmuş linki kullanıp başvurdum 1k limitli verdi. Teşşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@mertekremh hayırlı olsun, banada ilk başta 1K limit vermişti 6 ay geçince limit arttırımına başvurdum ve 2.5K yükselttiler limitini. İlerde sizde limit arttırımı talebinde bulunabilirsiniz

• ⭐⭐

Hızlı bir kredi skoru sahibi olmak isterseniz secured kart almanızı öneririm. Ne kadar teminat yatırırsanız o miktarda kredi kartı veriliyor.
    Çok kısa sürede yaklaşık 1-1,5 ay sonra 700 üzeri skor oluşuyor.
    Harcamalarınızı limitin %10'unu geçmeyecek şekilde yapın.
    Zamanında ödeme yaptıkça teminattaki para peyder pey hesaba aktarılıyor.

• ⭐⭐⭐

@Serapp secured kartla uğraşmaya pek gerek yok aslında discover karttan red yiyen kişi sayısı yok denecek kadar az. Secured ile içeri para verdirmektense discover denemek daha mantıklı. Yada 2-3 hafta paranızı tuttuğunuz bankada sabredip ardından o bankadan kredi kartınızı talep edebilirsiniz. Tahmini yıllık gelirinizi biraz yukarıdan gösterin yeter. Secured karta para bağlamak son çare gibi bir şey aslında

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Kredi kartı sahibi olmak değil de çok hızlı bir kredi skoru sahibi olmaktan bahsettim ben.
    Secured kart ile uğraşmıyorsunuz. Çok kolayca istediğiniz kadar limitte bir karta sahip oluyorsunuz hem de 1 ay sonra 700 üzeri skor.. tabii buna ayıracak para varsa.. özellikle yeni gelen ev tutmak isteyenler için çok önemli bir konu, malum ev sahipleri kredi skorunu görmek istiyor.

• @Serapp ilk ev başvurumu yaparken FICO score henüz oluşmadığı için başvurum olumsuz sonuçlanmışti. Credit Karma’da gözüken bir score var ama karşı taraf bunu gorememisti.

• ⭐⭐⭐

@Serapp bahsettiğiniz skor creditkarmada çıkan skor olarak tahmin ediyorum ve maalesef ki çok bir geçerliliği yok denilebilir. Oradaki skoru normal kredi kartıylada oluşturuyorsunuz. Bana kalırsa ilk başta kendi birikiminizi tuttuğunuz bankadan ve Discoverdan red yemediğiniz sürece secured kartın gereksinimi yok

• ⭐⭐

@datanist @Emre-Kurtulmuş
    Apartman yöneticileri genelde Transunion skoruna bakıyorlarmış.
    Biz ev kiralarken gerekmedi çünkü iş teklif mektubu ve banka hesap dökümü yeterli oldu.
    Eğer gerekseydi secured kart ile elde ettiğimiz skor işimize yarayacaktı.
    Kredi çekerken ise en önemli olan FICO skoru, elbette orada haklısınız.
    Neyse ki o da 6 ayın sonunda oluşacak zaten, şu an acelesi yok bizim için.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |