Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@semavi toyota honda bir tarafta bence diğerleri ayrı bir klasman.. sonuçta vites probleminden tut bir cok sorunu 150 k miles den sonra beraberinde getiriyorlar. nereden biliyorum türkiye de bir dönem honda sattım 🙂 hele toyota tam bisiklet gibi.. yağını koy yıllarca gitsin 🙂

kendi işimi kuracağım derken asla araba satmam, galeri açmam.. zor iş burada araba satmak,.. yapılacak çok iş var. öncelikle ticari hayatı öğrenmek lazım ilk bir iki sene.. sonrasında karar vereceğim..

• Aslında öyle değil kivo... Bir Amerikan arabaları geliyor 250binde saat gibi...

Amerikan arabaları BMW Mercedes gibi arabalar siyahi yada hispaniklerin eline geçince piyasada saatli bomba gibi dolaşıyor...

Mesela 200bin öncesi giden çok şanzıman var Acura be Honda grubunda.. hatta accordlar falan satilirken klasik 2. Vite vuruntusu falan söylenir galerilerde... Elbette her arabanın kronik sorunlari var ama kullanıcı hedef kitlesini gozardi etmemek lazım...

Benim Mercedes ml550de 220 binlerde degistirdigim starter direksiyon pompası gibi parçaları toyotalarda çok daha erken degistiriyoruz...

O kadar yanlış bilinen yada kurnazlığı yapılan şey var ki...
    Mesella Honda Odyssey buji değişimi mercddeslerden çok daha zor ... Ama mercedes'te daha çok para istenir 🙂

Velhasıl... Gecmisimde otomotiv sektörü oldugu için ve hobim olduğu için buradan devam edeceğim sanırım. Ama bu ABD kararı verip hayatını değiştirmiş insanlar olarak, kesin bu işte devam ederim demekte iddialı. Para kazanilacak çok alan var gerçekten senin dediğin gibi...

• @semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

saabçı yokmu burda convertible vagon turbo x falan

Bugüne kadar

4 tane XC90 (130ile 180bin mile arasiydi)
    4 tane S40 (100-140bin arası)
    1 tane XC60 (120 bin mile)
    1 tane S80 (100binde)
    1 tane xc70 (150binde)

Almışım... Hiç birinde motor, şanzıman gibi ciddi bir sorun yaşanmadı. Bir tanesinde patlayan bir hortum nedeniyle hararet sorunu olmuş... Ben o şekilde aldım ve motor yaptım komple...

S40lar Mazda3 ve focus platformu

Xc70-xc90-ford taurusX aynı platform...

Volvolarin tamiri çok zor değil. Klasik bakım parçalarına ulaşmak kolay bu araçlarda. Şanzımanları bir çok japon markasının da kullandığı AISIN ...

Kısacası... Temiz olduktan sonra işin toyotasi hondasi yok...

Volvo’lar sağlam çıksa iyi olur çünkü XC-90’ın birini bana sattı 😁

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Bugüne kadar

1 tane S80 (100binde)
    1 tane xc70 (150binde)

Almışım... Hiç birinde motor, şanzıman gibi ciddi bir sorun yaşanmadı. Bir tanesinde patlayan bir hortum nedeniyle hararet sorunu olmuş... Ben o şekilde aldım ve motor yaptım komple...

Volvolarin tamiri çok zor değil. Klasik bakım parçalarına ulaşmak kolay bu araçlarda. Şanzımanları bir çok japon markasının da kullandığı AISIN ...

Volvo’lar sağlam çıksa iyi olur çünkü XC-90’ın birini bana sattı 😁

Boylece gizli sakli nickle yazanlari da ogreniyoruz 🙂

Senin araba gayet bakimli...

3.2 motor var, Ayni sasi ve motor Land roverda da var... Parcalarin cogu FOMOCO diye gecer, yani ford parcalaridir ve bilinenin aksine cok uzmez fiyat olarak...

Suana kadar problemli bir volvo olmadi benden cikanlardan. Tabi birazda benim volvosever olmam ve Turk arkadaslara vermeden once kendimin bir miktar kullanmis ve gorup eksiklerini gidermis olmaminda artisi var...

Mesela senin araba ile sehir ici kullanimin yaninda houston dallas yaptik gidis donus... Galerici olarak arac test etme sansimiz yok ama arada sevdigim arabalar olunca sahsi islerime kullaniyorum ozellikle ve gorme sansimiz azda olsa olabiliyor...

• ⭐⭐⭐

@kivo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@FreeWoRLD eğer mil yapmıyorsan lease düşün derim. cok güzel fiyatlar çıkıyor özellikle odyssey de. exl ler süper 🙂

Haklısın, mutlaka aklimda var bu secenekte. İkinci araç olursa muhtemelen 15k mil yeter senelik ve bu sayede lease uygun olabilir. Honda Pilot’ta bir hayli güzel duruyor:)

• Tesla için yaya yorumu ekleyeyim : gerçekten cok sessiz, yolda yürürken arkandan geldiğini duymuyorsun. Bir yaya olarak bazen tepkileri duyu organına gore verdiğim için bana ters, belki İstanbulda olup kaldırım darlığından dolayı sokakta yürümekten gelen alışkanlık olsa gerek, arabanın motor sesini duymak ihtiyacı hissediyorum, korunma amaçlı. Bir ses olmalı, yaya acısından, ayrıca herkes gormuyro, ses de bir uyarı ikaz mekanızması aslında. Bu acıdan da bakmak lazım. Umarım anlatabilmişimdir 🙂

• @cnpist USA da da sikayetler nedeniyle sanirim koyacaklar bir ses. Gecenlerde bir blog yazisi okudum bununla ilgili. Muhtemelen motor sesi olur ve sadece disariya verilir.

• Yasaklı

@FreeWoRLD Honda nın nadide parçalarından Pilot. Kesinlik test yap bi incele derim 🙂

• Elektrikli arabalara motor sesi eklenmesi için regülasyon hazırlanıyor , artık sessiz otomobil üretilmeyecek 🙂

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@cnpist USA da da sikayetler nedeniyle sanirim koyacaklar bir ses. Gecenlerde bir blog yazisi okudum bununla ilgili. Muhtemelen motor sesi olur ve sadece disariya verilir.

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@cnpist USA da da sikayetler nedeniyle sanirim koyacaklar bir ses. Gecenlerde bir blog yazisi okudum bununla ilgili. Muhtemelen motor sesi olur ve sadece disariya verilir.

• @semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Bugüne kadar

1 tane S80 (100binde)
    1 tane xc70 (150binde)

Acayip korkutuyor beni Volvo almak .Alıcam bir arıza 1500usd havaya gidecek filan diye ama sende leblebi gibi volvo alınca içime bir güven aşılanıyor abi 🙂

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Ne zaman geliyorsun? Bekleteyim mi senin için 🙂

9-5 aldım 2.3t 🙂

• @semavi model yılı ve fiyat nedir ?
    şimdi face sayfandan kontrol ettim 2006 imiş )) soğutmalı koltuk da olsaydı tadından yenmezdi.

• ⭐⭐ Yasaklı

Semavi abi green card cıkarsa gelirim XD. Yoksa babamın kardı almasını bekleyecegim. Selamlarımla

• Forumda o kadar fazla Volvo muhabbeti oldu ki sanırım ben de artık Volvo'cu olucam 😁 yarın sırf 2012 s60 bakmak için araba kiralayıp 70 mil yol gidicem @semavi abi s60 hakkında 1-2 tüyo alabirmiyim neresini özellikle kontrol etmeliyim gibi?

• @israfil, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi model yılı ve fiyat nedir ?
    şimdi face sayfandan kontrol ettim 2006 imiş )) soğutmalı koltuk da olsaydı tadından yenmezdi.

Arabayı hazır hale getireyim ondan sonra paylaşırım zaten Facebook şirket adresinde. 2609 binde 2.3 turbo 260 beygirlik versiyon.

• @blaxseed, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Forumda o kadar fazla Volvo muhabbeti oldu ki sanırım ben de artık Volvo'cu olucam 😁 yarın sırf 2012 s60 bakmak için araba kiralayıp 70 mil yol gidicem @semavi abi s60 hakkında 1-2 tüyo alabirmiyim neresini özellikle kontrol etmeliyim gibi?

Vallahi genel olarak bakacaksın bir arıza ışığı yanıyor mu yanıyorsa neden yanıyor şanzımanda bir vuruntu var mı. Bilinçli bir sahibinden alıyorsan Volvo çok uzun ömürlü arabadır. Ve çok ciddi keyif verir zaten fiyatları Toyota ile aynı gidiyor ikinci elde Hatta bazen daha aşağı. Ama bariz daha iyi arabadır.

sorun şu eğer birkaç el değiştirip siyahi ya da hispanik birinin eline geçtiyse ya da arabasına bakmayan bir amerikalının eline geçtiyse o zaman dağılıyor arabalar hangi marka olursa olsun. ama Volvo Mercedes BMW gibi arabaları siyahi olanlar ve hispanikler seviyor O yüzden onların eline arada geçiyor.

mesela cadillac beyazların ve siyahların tercih ettiği bir araba beyaz amerikalıdan alıyorsun tertemiz siyah Amerikalıların alıyorsun çöplük.

Şu an araba teknolojisi çok ilerledi ve birçok firma birbiriyle ortak. O yüzden kötü araba kalmadı arabayi kimin kullandığı önemli artık

• ⭐⭐

Sifirken lease yaptigim arabami almayi dusunuyorum. Hep ben kullandim. Su an elektronik aksaminda daha once olmadigini dusundugum bir takim sesler duyuyorum. Belki hep vardi ama almayi dusundugum icin duymaya basladim. Nissan rogue 2017. Serviste garantim var ama emin olmak icin baska biyere gostermek istiyorum. Bastan sona check eden bi yer yada sistem var mi bildiginiz?

• @goodluck Android tlf varsa bir ODB2 cihaz alip o modeldeki ilgili girise takarak, tlf da Torque Lite kurup ariza kodunu gorebilirsin. Oradan kodu alip internette detayli arama yapilabilir.

• @caglaror Bu islemi yedek parca saticilari ucretsiz yapiyor. CA'da O'reilly var. Orada da muadilleri vardir.

• ⭐⭐

@caglaror Evimin dibinde var bitane yarin gidip sorayim. Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |