Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar...

Bir kac hafta once kotu bir tecrube yasadik. Basimdan gecenleri yazacagim. Eksik gedik olursa ekleyebilir yada duzeltebilirsiniz...

Maalesef duz yolda giderken acemi bir kizimiz uzerimize kirdi sofor tarafi ile ona carparak&surterek gecmek zorunda kaldik... Pozisyon itibariyle %100 suclu oldugu icin, birde camura yatmayacak bir aile oldugu icin sorun yasamadik. Boyle bir durumda kesinlikle polis raporunu tutturun, cunku karsi taraf sonra camur yapabiliyormus... Gerci kizin annesi ve babasi polis cagirmayalim ben size bir claim number actirayim dedi ve actirdi ama o arada poliste geldi ve rapor tuttu....

Muhtemelen kizin ailesinin actirdigi claim'den olsa gerek GEICO firmasi beni aradi, bilgileri aldi ve ilk is gununde arabaya bakarak total lost yani pert karari verdi... Ertesi gunde cekimi getirdiler calistigim yere kladar...

Arabda ciddi bir seyde yoktu aslinda ama ucuz bir araba oldugu icin ve boyle durumlarda yetkili servisten fiyat alinarak kaskoya tutar bildirildigi icin, kasko ugrasmadi ve arabanin degerinden biraz daha fazlasini verdi...

Araba iyi oldugu icin, arabayida geri satinaldim. Cunku 100binde ve 2007 model, bu temizlikte araba bulmam cok zor oluyordu... Bir kac islemden sonra arabayi kullanmaya devam edecegim... Turkiye de olsa onemsemeyecegimiz bir hasar cunku...

Sonuc olarak... Kaza yaptiginizda..... O esnada....

Polisi cagirin, risk almayin

Detayli video ve fotograf cekin... Hem arabalari hem yolu hemde kaza olus acilarini yakalayin...

Polis rapor numarasi verecek, onu saklayin...

Karsi tarafa ehliyet ve sigorta fotolarinizi verin ve sizde onlardan alin....

Kaza esnasinda cekici hizmeti alacaksaniz sigorta firmanizi aramaniz gerekebilir. O kisma vakif degilim... Bizim arabayi polis direk garaja cektirdi cuku...

Kafaniz rahatladiginda sigorta sirketinizi arayacaksiniz.... Baya uzun bir gorusme olacak. Araba da kac kisi var, dogum tarihleri neler vs vs vs

Ben su urunden siparis etmeyi dusunuyorum. Millet olarak ayirmak istemesemde bazi gocmenler kaza durumlarinda ciddi sorun cikartabiliyorlarmis... Bu kameradan takacagim aracima...

alt metni

• Konu acilmisken, arac kamerasi secerken celiskide kalirsaniz https://dashcamtalk.com/ adresindeki yorumlar secim yapmanizda faydali olabilir.

• 118c de karar kılmıştım bugun sonuna doğru. Bu site de de onu vermış. Daha ekonomık ve kabul edılebilir kalıtedeydı. Sıparıs vereyım gitsin...

Birde aynı kameranın iki taraflı olanı var. Oda acaba dedırtıyor ınsana...

• Arkadaslar Viofo 119 modelini GPS, direk sarj baglanti kablosu ve Lens cover ile aldim...

Gece cekimide cok iyi...

Degisik bir sey yakalamadim henuz, bu yuzden cikarip videolari eklemedim herhangi bir yere 😃

Bence yabanci bir ulke trafigine yeni alisacak kisiler alsa mantiklli olabilir...

• Bende basima gelen olayi kisaca ozetleyeyim. Noel`den once esim ve ben araba ile bir yere gidiyorduk. Cift seritli bir yolda trafik isiginda durduk. Siranin en onundeydik. 4 yol gibi bir yer hayal edin. Aksam is cikis trafigi. Tabi arkamiz kuyruk. neyse bir sure sonra kirmizi isik yesil isiga dondu ama ilerlersem 4 yolu kapatacagim icin ben ilerlemedim bir muddet bekledim belki 1-2 saniye yani. Bu sirada yanimdaki aracta bekliyordu once ondeki trafigin akmasini. Bu 1-2 saniye sonra "patttt" arkadan bir bayan carpti:) arabadan indim baktim tamponda boya catlagi vardi ilk defa basimiza geliyordu bizde ne yapcagimizdan pek emin degildik. Kadinin da zaten pek bi umursamaz hayat ile baglarini koparmis bi hali vardi. Ben dedim ki esime neyse bisi yok onemli yolumuza bakalim o bana olur mu ya baksana catlak var falan diyince diger kadina ne yapcagimizi sorduk. Sigorta belgemizi foto cekelim dedi. Neyse sigortasini, ehliyetini olay yeri fotolarini cektik. Bu sirada kucuk bi not vereyim bizim yuzumuzden trafik durmustu o kadar insanin icinde bi tane Meksikali abimiz bizim Turk usulu cami acti verin su Kahrolasiii!!! sigortalari dedi 🙂 Kahrolasi siz anladiniz 🙂 Ertesi gun once kendi sigorta acentama bildirdim. Saolsun benim icin karsi tarafin sigortasi ile iletisime gecti beni aricaklarini detayli bilgi isteceklerini soyledi. Aradilar konustuk anlattim arabada kim vardi diye sordu. saati sordu. Sonra arkadan vurdugu icin %100 benim surucum suclu bu sebeble 2 yol var dedi.
    1- Ya bana cek vericekler
    2- Ya da kendi anlasmalari olan bir yere benim arabami cekip, yaptirip bu esnada bana kiralik arac saglayip sonra kendi aracimi teslim edicekler.

Ben once bir ilk secenegi deneyelim eger yeterli miktarda para olursa cek alirim dedim. Sigorta acentasida evet o daha mantikli ama islemlere baslamadan once kendi surucum den bilgleri alip size donecegim dedi. Gecen hafta benim ve onun isleri dolayisi ile iletisime gecemedik. Olay sonuclanmadi henuz yani ama bu hafta umarim sonuclanir 🙂 Biraz uzun bir yazi oldu kusura bakmayin.

Ek olarak bir kac turk arkadasimla konustuktan sonra onlarin soyledikleri eger cek yeterli olmazsa bile uzerini tekrar tamamliyorlar dediler. Kulaktan dolma bilgi.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe cok gecmis olsun. Ayrica bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi Polisi hangi numaradan aradın?

• @knnrn 911den aradik

• @joejoe geçmiş olsun

• @semavi @crazycells tesekkurler.

• ⭐⭐

Gecmis olsun @joejoe. Ceki alin bence de. Cek yeterli olmazsa tamir eden firma sigortadan ek para talep ediyor. Kulaktan dolma degil basima gelen olay 🙂 kendi arabamda $7000 hasar cikti sonra. Ekspertizden sonra Tamir once $7000 icin onaylandi. Ek $1200 masraf cikinca bunu da sigorta sirketi karsiladi.

Sizin araba da ufak bi hasar oldugu icin siz cek alin bence sagda solda cok daha ucuza yaptirabilirsiniz. Arkadasim gene sizin ki gibi arkadan vurulma hadisesinden dolayi sigortadan $4000 cek alip arabanin arka bagaj kapagini $200 gibi bi rakama kendi yamamisti. Cokta fena durmuyordu 🙂 kalan para da yanina kar kaldi 🙂

• @goodluck tesekkur ederim hem iyi dilekleriniz icin hemde verdiginiz bilgiler icin. bugun ariyacagim bakalim sigorta sirketini hala geri donus yapmadilar:) oyle bir rakam verseler arabayi yaptirmadan gidip drone alirim zaten hahah:) bahsettiginiz gibi eger tampon degistirmek istemezsen 200-300 dolara hallolur demisti bir tanidigimiz ama bakalim bir ekspertiz gelsin de.

• Bu konuyu guncelleyeyim 🙂

ABDye geleli 1.5 yil oldu ve maalesef 3 tane kaza gecti basimdan...

Ilkini paylasmistim bu konuda...

Sonrasinda ise sirket Cargovanina arkaadan carpan bir serseri ile ugrasmak zorunda kaldik... Hali yuklu bir kamyonetti ve frensiz vurdu bize... Sonrasinda kacmaya basladi... Ilk soku atlatinca ardindan bastik ve yakaladik... Polis geldi... yalanlar dolanlar vs vs ... Neyse uzun bir ugras ve macera sonrasinda hakliligimizi ispatladik ve gereken odemeyi aldik... Uzerinden 5-6 gectigi icin bu kazanin, detayli yazmadim... Lakin insanlarin nasil ap[talca yalanlar soyledigine inanamiyorsunuz... Maalesef gocmen sehirlerinde problem daha fazla... anladiniz iste siz 🙂

2-3 hafta once ise maalesef benim dikkatsizligim nedeniyle bir kaza yasadik... Chrysler Crossfire almistim cok begenerek ve severek... Biraz binip hevesimi aldiktan sonra forumdan bir arkadasimiz ile sozlesmistik ve takas edecektik arabalari ama 15 dakika sonra maalesef dikkatsizlikle baska bir arabaya carptim... ondeki de benim araba da pert oldu...

Bunu neden yaziyorum? Imkan varsa sigortanin karsilayacagi karsi arac limitini 25ten yukari tutmak lazim... Ben cekici hizmeti almadim ve suc bende oldugu icin cebimden 167 dolar odemek zorunda kaldim.... Sigorta yaptirirken bunlara da dikkat etmek gerek. Allah"tan ondeki arac cok pahali degildi...

Kamera konusunda hala hassasim ama al sat yapacagim icin bu arabaya takmamistim...

Arada bir UBER yaptigim icin hem yol hemde iceriyi alan bir kamera almayi dusunuyorum...

• @semavi gecmis olaun hocam ben se 3 kez yaptim bir tanesi kacti yakalayamadim 3u de karsi taaftan kaynakli bu arada 🙂

• ⭐⭐

@semavi @aliarmgn gecmis olsun!

Ben "Thinkware F770 1080P HD WiFi Dash Camera with Rearview Camera"dan memnunum (lane departure, red light camera vb. uyarilari da var). Sanirim yeni modelleri cikmis...

Aracin hem onunu hem arkasini kaydedecek bir kamera sistemi oneririm. Bu arada, wifi olan modellerde, kameraya aninda baglanip telefonunuzdaki uygulamasi ile foto ve videolari indiriyorsunuz. Boylece kayitlar hem kameraya takili kartta hem de sizin telefonunuzda oluyor.

• @sharm tesekkurler tavsiye icin araba alirsam mutlaka alicam 🙂

• @aliarmgn karsi taraf kacinca ne oluyor? Hit and run baya ciddi felony degil mi?

• @green01 valla hocam bisey olmadi biz size donucez dediler donmediler poliste ben 750$ odedigimle kaldim 🙂 Ders oldu sonraki iki kazada plakanin fotosunu cekip ondan sonra biseyiniz var mi diye sordum.
    Bi arkadasim olumden dondu kirmisi isik ihlali yuklu bi para aliriz diye dusunduler aldiklari para masraflarina yetmedi 🙂

• @aliarmgn hocam sizi Amerika'da ki ilk deneyimlerinizide duymak isteriz hangi eyalettesiniz iş buldunuz mu evi nasil kiraladınız :)) geçmiş olsun bu arada kazalar için

• @yekta Ben geçtiğimiz sene girş yaptım ilk kez şikagoda arkadaşım vardı onun yanına gittim,kendisi yardımcı oldu ev bulmama resmi isleri halletmeme vs.4-5 ay kadar kalıp Türkiyeye döndüm o süreçte ilk biskletçide çalışmaya basladim ardından ehliyeti alıp uber yaptım 🙂 Şimdi New Jersey deyim 1 ay oldu döneli Türkiye'den.Evi craiglistten ayarladım,işi de indeedten,fırıncılık yapıyorum 🙂

Benzer Başlıklar

• 8
  • 11
  • 10
  • 72
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |