Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MegaShintai senin mantığından hareketle gidersek Dodge (Challenger hastasıyım) ve Ferrari için ne demeliyiz 🙂

• İlk araba olarak 2012 model ve sonrası Ford Focus bakıyorum bütçemiz 6500$ civarı daha hiç galeriye gitmedim sadece internetten baktım şunları gözüme kestirdim şimdilik;

Kırmızı SEL HB
    Siyah Titanium HB

Neden Ford Focus düşünüyorum:

1-İç ve dış görünüşü hoşuma gidiyor
    2-İyi yakıt ekonomisi (şehir içi 27 mpg full time lyft yapacağım için biraz önemli)
    3-Amerikan arabası sonuçta parçası burada ucuzdur herhalde 😅
    4-Sürüş zevki yüksek(miş)

Tuttuğumuz airbnb Philadelphia'nın merkezinde ve burada toplu taşıma Abd'nin birçok yerine nazaran daha gelişmiş olduğu için çok da acele etmiyoruz araba almak için.

İlk etapta kendi arabamla full-time lyft yapacağım.Lyft'in Philadelphia'da iyi kazandırdığını duydum.

Diğer düşünebileceğim modeller

Mazda 3 2012 ve sonrası (bunun içi hiç hoş değil)
    Honda civic 2012 ve sonrası (bu biraz daha pahalı)

Yorumlarınızı bekliyorum

• @The-Black-Eagle Dodge'un geneli için sıkıntı yok (Fiat parçaları olmadıktan sonra), Ferrari'den zaten bahsetmek abesle iştigal.

• @MegaShintai ikisi de FİAT grubu ya o bakımdan sordum 😃 Mesela Volvo yu da artık çinliler aldı ama kalitesinden birşey kaybetmedi. Dediğin kadar kötü olmasa gerek diye düşündüm. Yoksa araçtan anlamam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blaxseed https://www.youtube.com/channel/UCwf-wGqvdnlXUOa_xtyqcXQ
    Sosyal medyadan bu kişi ile irtibata geçersen sana püf noktalarını söyler yıllarca tir şoförlüğü yapıyordu şimdi uber lift yapıyor

• Sahibinden aldığım araçlarda hep plakalı denk geldi. O yüzden hiç arastirmadim 🙂 lakin adam plakasiz veriyorsa sizin o aracı kullanmanız için bir çözüm yolu koyulmuştur illaki 🙂

Dealerdan aldığınızda hemen orada 2 ay geçerli olan kağıt plakanın verilir. Sorun olmaz

• Texasdan almakla Coloradodan almak arasında fiyat bakımından nekadar bir fark olur 5-6k bandında bir araç için.Teşekkürler

• Ve Volvo XC70 ve XC90 hakkında düşünceleriniz nedir? Toyota nın 4-5katı olurmu bakımları

• @Richmond hocam bakim dediginiz yag balata gibi basit seylerse sanmiyorum... bunlari bircok yer yapiyor.Sears,bj’s,cosca vs...

• @Richmond, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Ve Volvo XC70 ve XC90 hakkında düşünceleriniz nedir? Toyota nın 4-5katı olurmu bakımları

Hepsi bol miktarda var bende 🙂

Bakimlari aldigi yag miktari belirler. Cok fark yok...

Sadece 'bu avrupa araba, bakimi pahali' mantigi ile fazla charge edilir...

Temizini bulursan guzel arabalar...

• @aliarmgn @semavi yani mesela motorun içinde egzoz valfinde bir problem var.Tamir ettirirken toyotanın 3-4 katı para istenirmi? Parça fiyatıda devreye giriyor sanırım burada.@semavi Volvo benim takıntım.Ciddi derecede yolda bir volvo gördüğümde ne olursa olsun modeli , kafamı çevirip şöyle güzelce süzüyorum.

• @Richmond, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@aliarmgn @semavi yani mesela motorun içinde egzoz valfinde bir problem var.Tamir ettirirken toyotanın 3-4 katı para istenirmi? Parça fiyatıda devreye giriyor sanırım burada.@semavi Volvo benim takıntım.Ciddi derecede yolda bir volvo gördüğümde ne olursa olsun modeli , kafamı çevirip şöyle güzelce süzüyorum.

Volvolarin bir cogu ford urunlerini kullaniyor eski modellerde...

Balatasi diski vs bir cogu ayni fiyatlarda... Ustaniz varsa sorun yasamazsiniz. Mesela esdeger bir lexusun bir cok parcasinin degisimi volvodan kolay degil...

Temizini bulup alin, guzel araclar... 10dan fazla aldim sattim. hic birinde transmission sorunu falan yasamadim...

• @semavi hangi eski modellerde acaba ? Var mı bir tavsiyeniz?

• ⭐⭐ Yasaklı

saabçı yokmu burda convertible vagon turbo x falan

• @Calibraturbo Hastasıyım, oraya geldikten sonra ve durumu toparladiktan sonra ilk işim 9-3 convertible ya da 2011 9-5 4*4 peşinde koşmak olacak.

• Salca olmak istemem ama: https://www.reddit.com/r/sweden/comments/9b7i49/volvo_vs_saab_which_cars_are_better/
    Adam ilk postda demis, kalbim SAAB diyor ama aklim Volvo 🙂

Artik yari Avrupali yari Amerikali yari Asyali Swedish lerden ve burada sokaklarda zirtpirt karsima cikan gurultucu Dodge Charger Twin Turbo ayimsilarindansa guzelim Tesla X P1000D tercih ederim, sessiz, hizli, atik, guclu. Gelecek Tesla.

• ⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Salca olmak istemem ama: https://www.reddit.com/r/sweden/comments/9b7i49/volvo_vs_saab_which_cars_are_better/
    Adam ilk postda demis, kalbim SAAB diyor ama aklim Volvo 🙂

Artik yari Avrupali yari Amerikali yari Asyali Swedish lerden ve burada sokaklarda zirtpirt karsima cikan gurultucu Dodge Charger Twin Turbo ayimsilarindansa guzelim Tesla X P1000D tercih ederim, sessiz, hizli, atik, guclu. Gelecek Tesla.

Amerikali arkadasimin babasi tesla ile ilgili bizle kavga ediyor. O kadar para verecem anca 250 mil gidebilcem. Sonra da 5 saat sarj olmasini bekleyecem. Olmaz oyle sey diyor 😀teslam olsa binerim mantik aramam 😀 tabi adaminki de bi bakis acisi 😀

• Tesla X'e binsin amcam. Fikri oyle bir degisir ki... Ama motor sesi hastalari farkli dusunur. Ben de tekneye bininca Pancar sesi Lombargini sesi, Superstar sesi duyup mazot kokusu almak istiyorum.
    Ama ben X'e bindim ve zaten hastasiydim, hasssstasi oldum. O ivmelenme kralinda yok. SUV bile 2.7 de 60mph ulasiyor.
    Sessiz mi sessiz.
    Konforlu mu konforlu. Ortalikta gosterge kivirmali biseyler filan yok. Dev gibi dokunmatik ekran. Autopilot (otonom). Carpisma engelleyicinin krali var. Laf aramizda (kayit disi bilgi) ML yerine AI kosuyor makinada.
    Sarj istasyonu Batida adim basi var.
    Hizli sarj ile 15dk lik sarj ile 115 mil gidiyor.
    Evinde sarj sansin var.
    Maksimum menzili gecek kadar dogaya cikarsan da o apayri bir zevk olur. Dagda Tesla ile yanliz kalma 🙂
    Pil olayini hicbir marka asamiyor maalesef. Tek sinirlayici konu bu.
    Vites yok aracta. Bas-cek, dur-kalk.

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

saabçı yokmu burda convertible vagon turbo x falan

Her daim kovalıyorum ama hasat çoğu...

Zaten Saab direk GM ile ortak platform ...

Volvolar daha sorunsuz ve bulunabilir ürünler çıkartıyor...

Saab fantastik bir marka olsa da maesef başarısız bir firma. Yeterli satışa ulaşamadığı için kapandı gitti zaten...

Burada 9_2 ve 9-7 modelleri falanda var.

Ben aero 9-5ciyim mesela... Çok severim o kasayı...

Türkiye de de çok kovaladim burada da... Bazen Cabrio denk geliyor ama iyi durumda bulamadım henüz. Bulursam kesinlike alırım burada da paylaşırım muhabbet olsun diye...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |