Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Dv2020 talihlisiyim ve şubat 24te giriş yaptım. İlk etapta ssn in gelmesini beklediğim için ehliyet alamadım sonrasında da coronavirüs yüzünden dmv ofisleri kapatıldı. Türk ehliyetim geçerli diye çok da fazla umursamadım fakat dün fark ettiğim üzere Türkiye ehliyetimi de kaybetmişim. Nerde nasıl kaybettim hiç bir fikrim yok her yeri aradım. Sonuç olarak ehliyetsizim, şu an new jerseyde ehliyetsiz olarak işe gidip geliyorum, ne yapmamı önerirsiniz Türk ehliyetini buradan tekrar çıkartmanın bir yolu var mı yoksa yakalanmamaya mı çalışayım.

• Durumunuz icin uzgunum ama ehliyetsiz arac kullanmanizi hic tavsiye etmem. Yakalanirsaniz, sonuclari agir olabilir. Ustelik, NJ'de hem trafik yogun hemde cok crazy arac kullanan var.

Turk ehliyeti icin belki konsolosluktan yardimci olabilirler. NJ icin malesef tekrar acilmasini beklemelisiniz.

Bu arada esyalarinizi tekrar gozden gecirin, arabayi iyice kontrol edin. Hic akliniza gelmeyen biryerde olabilir. Calistiginiz yerde arastirin, belki orada dusurmussunuzdur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nycugur, içinde söyledi: Türk ehliyetini amerikada kaybetmek

Merhabalar. Dv2020 talihlisiyim ve şubat 24te giriş yaptım. İlk etapta ssn in gelmesini beklediğim için ehliyet alamadım sonrasında da coronavirüs yüzünden dmv ofisleri kapatıldı. Türk ehliyetim geçerli diye çok da fazla umursamadım fakat dün fark ettiğim üzere Türkiye ehliyetimi de kaybetmişim. Nerde nasıl kaybettim hiç bir fikrim yok her yeri aradım. Sonuç olarak ehliyetsizim, şu an new jerseyde ehliyetsiz olarak işe gidip geliyorum, ne yapmamı önerirsiniz Türk ehliyetini buradan tekrar çıkartmanın bir yolu var mı yoksa yakalanmamaya mı çalışayım.

"Ehliyet"lerin konsoloslugun ilgili alani oldugunu pek sanmiyorum, ehliyetinizi ancak Turkiye'de cikartabilirsiniz.

• Hocam daha önceden bir kopyası var mı ehliyetin? Herhangi bir kuruma ibraz ederken kullandığınız scanner taraması, fotokopisi vb?

Eğer varsa bu adresten uluslararası ehliyete başvurun. Önerim bu şekilde olacaktır.

Daha önce nüfus cüzdanını çevirmede ehliyet diye gösterenleri tanıyorum. Uluslarası ehliyet adı altında temin edilen bir belge, bir süre kendinizi güvende hissetmenize fayda sağlayacaktır.

Buradan (veya buna benzer güvendiğiniz bir siteden) başvuru yaparken sizden fotoğraf, mevcut ehliyetinizin kopyası (Taranmış hali) ve ehliyet bilgileriniz isteniyor.

Eğer ehliyetinizin bir kopyasına da ulaşamazsanız, uluslararası ehliyet başvurusu yaparken şansınızı e-devlet üzerinden elde edilen bir belge ile deneyin derim. Onun da adresi bu linkte mevcut.

Geçmiş olsun. Süreçten bizi de bilgilendirin lütfen.

• Cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim
    @Archie dediklerinizi deneyeceğim sonuçları buraya yazarım.

• ⭐⭐

@Nycugur Google da habere göre ehliyeti artık konsolosluklar da alabiliyorsunuz size tavsiyem bulunduğunuz bölgede ki konsolosluğu aramanız yada mail atmanız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Türk ehliyetini amerikada kaybetmek

@Nycugur Google da habere göre ehliyeti artık konsolosluklar da alabiliyorsunuz size tavsiyem bulunduğunuz bölgede ki konsolosluğu aramanız yada mail atmanız.

buraya da aktarir misiniz haberi sayin @Nycugur , bu baslik altinda kalmasi iyi olur bu tur bilgilerin...

• ⭐⭐

• @Nycugur merhaba ehliyetinizi Turk konsoloslugundan cikarabildiniz mi? Ayni olay benim basima geldi ve ehliyetimi kaybettim. Son cikan cipli Turk ehliyetim vardi onu New york konsoloslugundan cikarabilir miyim acaba? Konsolosluk cagri merkezini aradim ama kayip icin nasil bir prosedur uygulaniyor bilmiyorlar ve bilgi veremediler. Sizin de bilginiz varsa yardimci olursaniz cok memnun olurum @crazycells @Archie @LordBolton

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: Türk ehliyetini amerikada kaybetmek

@Nycugur merhaba ehliyetinizi Turk konsoloslugundan cikarabildiniz mi? Ayni olay benim basima geldi ve ehliyetimi kaybettim. Son cikan cipli Turk ehliyetim vardi onu New york konsoloslugundan cikarabilir miyim acaba? Konsolosluk cagri merkezini aradim ama kayip icin nasil bir prosedur uygulaniyor bilmiyorlar ve bilgi veremediler. Sizin de bilginiz varsa yardimci olursaniz cok memnun olurum @crazycells @Archie @LordBolton

Konsolosluklarin ehliyetlerle ilgili islemlere baktigini sanmiyorum. Yapabileceginiz tek sey kaybolan belgelere dair polis raporu tutturmak, daha sonra bu raporu gerekli islemler icin kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Türk ehliyetini amerikada kaybetmek

@feyzaşener, içinde söyledi: Türk ehliyetini amerikada kaybetmek

@Nycugur merhaba ehliyetinizi Turk konsoloslugundan cikarabildiniz mi? Ayni olay benim basima geldi ve ehliyetimi kaybettim. Son cikan cipli Turk ehliyetim vardi onu New york konsoloslugundan cikarabilir miyim acaba? Konsolosluk cagri merkezini aradim ama kayip icin nasil bir prosedur uygulaniyor bilmiyorlar ve bilgi veremediler. Sizin de bilginiz varsa yardimci olursaniz cok memnun olurum @crazycells @Archie @LordBolton

Konsolosluklarin ehliyetlerle ilgili islemlere baktigini sanmiyorum. Yapabileceginiz tek sey kaybolan belgelere dair polis raporu tutturmak, daha sonra bu raporu gerekli islemler icin kullanabilirsiniz.

Konsolosluklardan artık sürücü belgeleri de alınabilmektedir. Tabii ki ilk alış değil, kayıp veya yenileme olarak alınabiliyor
    .
    .

Untitled.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells bilgilendirme icin tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |