DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

İlk kez 2008 yılından sonra bu yılda GC başvurusu yapanlardanım. Umarım herkes gibi bizim hakkımızda da hayırlısı olur. 2008 yılında eşimle birlikte başvuru yaptığımızda büyük bir hevesle başvurmuş ama çıkmayınca çokta önemsememiştik. Bu yılda ülkemizde olan ve herkesin bildiği alım gücünün çok düşmesi ve eğitim şartlarının kalitesiz olması nedeni ile bu sene büyük bir inançla başvurumuzu yaptık. Allah izin verirse bizde Amerika yolcusu olmak istiyoruz. 2 aydır falan çok kafaya takmıyordum ama şimdi Mayıs ayının biran önce gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum 🙂 Acaba birtek benmi böyleyim derken bu başlığa rastladım.

Tekrar herkese merhabalar 🙂

• Son 76 gün👈

• @apex merhaba aramıza hoşgeldiniz (:

• Ben geçen sene tam başvuru yapıyordum son anda vazgeçtim. Bu yıl ilk defa başvurduk. Fotoğrafları fotografcida cektirmemize rağmen baya bir uğraştık ekleyebilmek için başvuruyu evde kendimiz yaptık yani. O günden beri gün sayıyorum açıkçası ruh halimi pek iç acıcı görmüyorum sanırım saplantı oldu hergun forumlarda saatler geciriyorum. Eğer kazanamazsak Avrupa ya gidebiliriz ama pek istemiyorum. Kazanırsak da neyi nasıl yaparız açıkçası hiç bir fikrim yok😞

• @apex hoşgeldiniz. Inşallah bu forumdaki herkes hayallerine kavuşur Allah tan tek dileğim bu.

• 6 sene ardarda o umudu, o heyecanı ve yıkılışı yaşadım. 5 aydır Amerika’dayım halen o duyguları yaşamaktayım 😅 Yani halen cikmadi.
    Bu forumda gönülden isteyen herkese artık bu sene çıksında hepberaber bu heyecanın devamını getirelim.

• @FreeWoRLD amin

• 👉75 gün kaldı

• @reader sayacanmi bole hep takip ediyorumda hayirlisi cok istedigini biliorum inan ticaretle ugrasiorum yatirim bile yapmiorum ticari olarak durumlar el verirse E 2 vizesini bile deneyesim war

• say dostum say.. senin günlerine baktıkca rahatlıyorum sanki (: rabbim gerçekten dileyen herkesin isteğini yerine getirsin @sawas yalnız değilsin üstadım. gecem gündüzüme karıştı eve ne eşya alıyorum nede başka birşey. değişik bir süreçten geçiyoruz. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar diye bir atasözü var. Rabbim hayırlısını versin.

• Hepimiz ayniyiz sanırım benide mayis a kadar kovacaklar sanirim 😀 aklimda işten çok gc sonucu var ciktida birde ingilizce calisiyorum seviyem biraz zayif 😁

• @sawas sayacam galiba napayım kendime iş belledim sıkıntıdan

• @takip evet bizde de öyle Allah sonumuzu hayır etsin.

• @ozkanayhan evet ben de gecenlerde baktım aslında butun grameri biliyorum ama hep pratik yapmak ve daha çok kelime öğrenmek lazım hatta bugün youtube da Elif Safak in ingilteredeki bir röportajını izledim ingilizce konuşuyorlardı Elif Safakın dediklerini asagi yukari anladım ama ona soru soran ingiliz sunucuyu hiç anlamadım 🤔

• Hepimiz aynıyız sanırım salonumun perdelerini değiştirmek istiyorum ama mayısı bekliyorum herkesle green card konuşasım var 😃 @reader İngilizce konusuna gelince eylülden beri İngilizce kursuna gidiyorum aslında İngilizcem vardı biraz ama en son 10 sene önce çalıştığım firmada müdürüm Amerikalıydı 4-5 ay kadar beraber çalışmıştık o zamandan sonra aktif olarak kullanmamıştım konuşma ortamı olmayınca insan unutuyor. Şuanda kursta dinleme yaptığımızda bazı şeyleri anlamıyorum arada kaçırıyorum çünkü aksanlı ve hızlı konuşuyorlar ama hayatın içine girince ve mecbur kalınca zamanla daha rahat anlar ve anlaşırız diye düşünüyorum.

• ben dil olayını eğer kazanırsak tüm işlerimden istifa edip yoğun bir programa giricem kazanınca gitmek için süre olacağı için taze bilgiyle gitmek istiyorum. bayaa eksikliklerim var su aralar dualingo vs.. eğer geniş zamanım varsada ozkan celenin videoları.Bakalım hayırlısı.

• @Takip dualingo yu bende kullanıyorum ben şuan çalışmıyorum o yüzden vaktim varken değerlendirmek istedim

• süper su sıralar vakit bulmak benim için bir lüks. vaktin varken dil olayında çabayı dahada arttır.hatta arada hep beraber forumun ingilizce bölümüne girip bildiklerimizi anlatalım hem tekrar olur hemde hatalarımızı yakalayabiliriz. @gözde

• Amerika ile ilgili izlemediğim youtube kanalı kalmadı arkadaşlar. Kafayı iyice bozdum. Hanım artık çıkmazsa çok üzüleceğim için çıkmasını istemeye başladı. Allah herkesin gönlüne göre versin. Eğer hayırlı olacaksa çıksın diye dua ediyorum. İnşallah hepimizin yolu açık olur.

• Spotify'da PodCast üzerinde "Espresso English" var. Kısa süreli nokta atış konuları ele alıyor. Özellikle Beginner seviyesinin üzerinde iseniz (basit konuşmaları anlıyorsanız) günlük konuşmalara dönük çok faydası olan bir podcast. Ayrıca sitesinde de ücretsiz 1 kitap ve 1 podcast serisi daha var. Günlük hayat için gramer yerine can alıcı kalıplara ve telefuz triklerine dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |