Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @semavi Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@omertug Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@semavi videonuzda görmüştüm ve ilk duyduğumuzda eşimle resmen kahkaha attık 🙂 böcekler için tavuk beslemek çok harika bir fikir.
    Böcekler dışında TRde görmediğimiz hayvanlar da (Armadillo, opossum vb.) mevcutmuş, bunların bir zararı, saldırma, ısırma gibi tehlikeleri mevcut mu peki?

Yeni yerimize taşındık işyerini orada geçen gün hayatımda ilk defa rakun gördüm. Açıkçası börtü böcek olayından aşırı derecede şikayetçi değilim. Sonuçta Adana'da da yaşadım. Her zaman söylediğim gibi Bu buraya Has değil Amerika'nın birçok yeri böyle hatta daha beter. Mesela burada rakum çok fazla yok ama Kuzey çıktıkça kokarca vesaire bir sürü hayvan dadaniyor evlere. Yollarda geyikler vesaire... Bence hayvan çeşitliliği olarak burası öyle çok fazla değil.
    Austinden tavşanlar çok mesela...

Bu hayvanların insanlara saldırdığı na şahit olmadım. Zaten bizi görünce kaçıyorlar. Opossumlar yalnız değişik hayvanlar bazen kaçmaya biliyor ama seninle işi olmayan hayvan saf saf dolaşıyor ortada. Geçen gün sokakta karşılaştım araba ile giderken ezilecekti neredeyse zaten bir sürü ezilmiş ivar yollarda. maalesef sincaplarda arabaların altında eziliyor devamlı Çünkü kaçmayı beceremiyorlar direkt lastiği denk getiriyorlar resmen. geçen bir tanesine çok sert bir fren yaptım dönüşte baktığımda yerde bir parça kuyruk tüyü gördüm neyse En azından ölmemiş. Bugün de yine sert bir fren yaptırdı bir sincap bana. karşıya geçerken bir anda geri dönüp arabanın altına atladı.

Bende burada ezilmiş sincap çok görüyorum. Ama geçen gün bir olaya tanık oldum o zaman biraz daha anladım. Bir tane karga Sincapi kovalıyordu zavallı hayvan da kaçmak icin can havliyle kendini yola attı. Allahtan kırmızı ışık yanıyordu ezilmedi ama o kaçmaya karga kovalamaya devam etti. Anladım ki bazıları da canini kurtarmak icin kendini yollara atıyormuş 😞

• @damladav bir keresinde ben de kaldırımda can havliyle koşan bir sincap görmüştüm şehir merkezinde. İnsanlar bir yandan sincabı yakalamaya çalışırken bir yandan da "find a tree, find a tree" diye tepkiler vermişti. Benim kaldığım yerde de sincaplar, tavşanlar, ateş böcekleri çoktu. Ayrıca su birikintileri olan yerlerde de kazlar oluyordu. Burada yazılanları da okuyunca her bölgede farklı farklı hayvanların çoğunlukta olabileceğini görüyorum ama bunun yanında daha önemlisi insanların yaşadıkları yerlerin doğadan kopmamış olduğunu görmek oluyor veya insanlar bir bölgeye yerleşirken oranın doğasını tamamen dışlamıyorlar. Houston da büyük bir şehir olmasına rağmen bu duruma örnek sanırım.

• @semavi Kadir Bey sizi hem burada hem de youtube kanalinizda merak ve zevkle izliyorum. Emeklerinize saglik. Yeni yeriniz de hayirli olsun. Ne demisler tedbili mekanda ferahlik vardir.
    Her sey gonlunuzce olsun.

• Yeni yerimize taşındık işyerini orada geçen gün hayatımda ilk defa rakun gördüm. Açıkçası börtü böcek olayından aşırı derecede şikayetçi değilim. Sonuçta Adana'da da yaşadım. Her zaman söylediğim gibi Bu buraya Has değil Amerika'nın birçok yeri böyle hatta daha beter. Mesela burada rakum çok fazla yok ama Kuzey çıktıkça kokarca vesaire bir sürü hayvan dadaniyor evlere. Yollarda geyikler vesaire... Bence hayvan çeşitliliği olarak burası öyle çok fazla değil.
    Austinden tavşanlar çok mesela...

Bu hayvanların insanlara saldırdığı na şahit olmadım. Zaten bizi görünce kaçıyorlar. Opossumlar yalnız değişik hayvanlar bazen kaçmaya biliyor ama seninle işi olmayan hayvan saf saf dolaşıyor ortada. Geçen gün sokakta karşılaştım araba ile giderken ezilecekti neredeyse zaten bir sürü ezilmiş ivar yollarda. maalesef sincaplarda arabaların altında eziliyor devamlı Çünkü kaçmayı beceremiyorlar direkt lastiği denk getiriyorlar resmen. geçen bir tanesine çok sert bir fren yaptım dönüşte baktığımda yerde bir parça kuyruk tüyü gördüm neyse En azından ölmemiş. Bugün de yine sert bir fren yaptırdı bir sincap bana. karşıya geçerken bir anda geri dönüp arabanın altına atladı.

Çok sevindim @semavi . Yeni yeriniz hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah bol kazançlı yıllar geçirirsiniz.
    Yine inşallah biz de sizinle ticaret yapıp bir kahvenizi içeriz.

• Bu gun esimle oturup Austin secenegini masaya yatirdik. Geleli 90 gunu gecti, hedef islerimize basvurmaya baslayali 1 ayi gecti. Haziran sonu hic bir sonuc alamazsak tasi taragi toplayip Austin/Houston/Dallas tarafina geliyoruz. Herkese selamlar 🙂

• @caglaror Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Bu gun esimle oturup Austin secenegini masaya yatirdik. Geleli 90 gunu gecti, hedef islerimize basvurmaya baslayali 1 ayi gecti. Haziran sonu hic bir sonuc alamazsak tasi taragi toplayip Austin/Houston/Dallas tarafina geliyoruz. Herkese selamlar 🙂

Hakkınızda hayırlısı olsun, kendinize güzel bir yer seçtiniz ve hedefiniz doğrultusunda adımlar attınız, planlamalar yaptınız ve süre belirlemişsiniz, ne kadar güzel. Daha önce de söylüyordunuz ya, olmazsa da içimde pişmanlığı kalmasın gibi.. Bravo, inşallah güzel dönüşler olur olmazsa da yeni yerler yeni hedefler 👍🏻👏🏻 Eşinize de selamlar bizden ☺

@semavi Kadir Bey hayırlı olsun size de yeni yeriniz, bereketli güzel işleriniz olsun.

• ⭐⭐⭐

@caglaror Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Bu gun esimle oturup Austin secenegini masaya yatirdik. Geleli 90 gunu gecti, hedef islerimize basvurmaya baslayali 1 ayi gecti. Haziran sonu hic bir sonuc alamazsak tasi taragi toplayip Austin/Houston/Dallas tarafina geliyoruz. Herkese selamlar 🙂

Şimdiden bol şanslar @caglaror
    Bu ülkede genellikle birden çok daha fazla seçeneğin olması cidden hoş. If/else diye liste bir hayli uzuyor:) Tek satırda bitmiyor genellikle

• @caglaror Austin'in güzel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Eğer gc çıkarsa benim de önceliğim bu şehir olacak. Keep Austin Weird 🙂

• @semavi yeni yaşamınızda huzur bolluk bereket sizinle olsun. Hayırlısı olsun

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi Kadir Bey; sizin videolarınızı 3-4 ay kadar önce keşfettim. Tam da adsl imizi kapattırırken bulduğum kanalınızdan fırsat bulduğumda 4-5 videonuzu izleyebilmiştim. Aklımda kaldığı kadarıyla sanki evinizin garajında başladığınız tamir, alım satım işlerinizi showroom a dönüştürdünüz. Şimdi gördüğüm yerin öncesinde arada bir yere daha taşındınız. Her biri ayrı ayrı hayırlı olsun. Ben bir kaç yıldır DV çekilişlerine düzenli katılıyorum. Bu forumun da facebook grubunda üyesiydim. Çekiliş yaklaşınca forumda neler oluyor diye de bir bakayım dedim. Eşim ve 12 yaşındaki kızımla başlangıç noktası olarak Houstonu seçme sebeplerimin bazıları iklim, denize yakınlık, konsolosluk, direkt uçuş, göçmen nüfus ve Türk nüfusun yoğunluğu oldu. Can Beyin, nasılgreencardaldım.com Mehmet beyin yazı ve videolarını takip ederek bu planımı pekiştirdim. Sizin başarılı iş grafiğiniz de gösteriyor ki çalışana her yerde ekmek var. İnsan beğeneceği yeri planlayıp ne yapacağını iyi biliyorsa orada mutlu olmaması için bir sebep yok. Gittiği yerde sürpriz olarak beğenmediği bir şey karşısına çıkarsa ondan uzak durması kafi. Biz 2006 da İstanbuldan radikal bir kararla Ankaraya taşındık. 2006-2011 yılları arasında ailem Türkiyede kaldı ve ben 4 ayrı ülkede iş sebebiyle bulundum. 2015 başında yine radikal bir kararla Bodruma taşındık. Aslında kararlara radikal diyorum ama biz Türkler bu gibi şeylere alışık olmadığımızdan. Yoksa iş ve yaşam alanını iyileştirme sebebiyle yer değiştirmek genlerimizde var. Ben saydığım sebeplerle eğer bu yıl GC çıkarsa, yada E2 vs gibi farklı bir yolla gelme imkanım olursa Houston başlangıç için tercih edeceğimiz ilk yer. Fakat (anlatılanlara göre) denizin keyifli olmaması, nem ve havanın netameli oluşu etkenler sebebi ile ve kızımın eğitiminde gelecekte yaptığımız planlara uygun olarak bir süre sonra San Diego ya yerleşmeyi planlıyoruz. Eşim ve olgunluk yaşımız konusunda kararsızlık yaşamayacağımız sebebiyle şanslı sayıyorum kendimi. Mümkün olursa Houstonda görüşmek üzere. Houston ve ya Usa konusunda olumsuz düşünenlere hiç kafa yormamanızı tavsiye ederim. Bazı insanlar çatışmalardan beslenip mutlu olur. Bile isteye karşıt görünmekten keyif alır. İşimize bakalım 🙂

• dün akşam uzun bi düşünme süresinin ardından nihayet biletlerimizi aldık. 21 Haziran günü Houston'a uçuyoruz. Ama nereye yerleşeceğimiz konusunda hala tam karar verebilmiş değiliz. Houston iş imkanları ile öne çıkarken, Austin sosyal imkanlar ile ön planda ve bir de Dallas opsiyonu mevcut. Sanırım gidip herşeyi yerli yerinde görmek, doğru karar vermemize yardımcı olacak.

• ⭐⭐

@sigmoidalmammal Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

dün akşam uzun bi düşünme süresinin ardından nihayet biletlerimizi aldık. 21 Haziran günü Houston'a uçuyoruz. Ama nereye yerleşeceğimiz konusunda hala tam karar verebilmiş değiliz. Houston iş imkanları ile öne çıkarken, Austin sosyal imkanlar ile ön planda ve bir de Dallas opsiyonu mevcut. Sanırım gidip herşeyi yerli yerinde görmek, doğru karar vermemize yardımcı olacak.

Hayırlı olsun. İş imkanları neredeyse orayı tercih etmekte elbette yarar var. Texas'da seçeneğiniz çok. Duruma göre sonradan da değişiklik yapabilirsiniz, karayoluyla birkaç saatte yeni şehrinize varırsınız.

• ⭐⭐

@caglaror Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Umarım Haziran'a kadar orada gönlünüze göre bir iş bulursunuz, bulamazsanız da dert etmeyin. Austin'i de seveceğinizi düşünüyorum. Aradığınız alanda iş imkanları San Francisco kadar olmasa da burada da mevcut. Houston ve Dallas gibi opsiyonlarınız da olacak. Geçim maliyetleriniz Texas'da San Francisco'ya göre oldukça düşecektir. İyi bir karar olduğu kanısındayım. Hayırlı olsun sizin için.

• @mamma-mia merhaba kenan bey dediğiniz kişi. Sağlık sektöründe ne iş yapıyor.

• @esranboylu Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@mamma-mia merhaba kenan bey dediğiniz kişi. Sağlık sektöründe ne iş yapıyor.

• Spring/Woodlands bölgeleri nasıl ? şehre uzak olduğunu gördüm orada yaşayanlar var mı ?

• Springde oturan arkadaşlar var ama her yere uzak. Evleri de çok ucuz sayılmaz. @berkergn13

• @berkergn13 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Spring/Woodlands bölgeleri nasıl ? şehre uzak olduğunu gördüm orada yaşayanlar var mı ?

Nasıl nereye karar verdiniz? gittiniz mi yerleşe bildiniz mi?

• @deathzombie hala araştırıyorum Houston olacak gibi temmuz ayı içinde

• @caglaror abi gittiniz mi Texas'a. Her şeyin hayırlısı olsun.

It sektörü için siz gibi büyüklerimize çok şey borçluyuz. Size her yer Silicon Valley

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |