Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangereister DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba, 9 ocak'ta mülakata girmiştik. Passaportları hala bekliyoruz. Case numarası bizden yaklaşık 150 küçük bir tanıdığımız da bizimle beraber aynı gün mülakata girip, sebepsiz yere AP yazısıyla karşılaşmıştı. 25 Ocak tarihinde "Ankara IV- check status" adresimiz güncellenmiş gözüküyor. Onların ceac.state.gov'daki durumları Issued'a çevrilirken bizimkilerden biri hala "AP", diğer ikisi "Ready" olarak gözüküyor. bu adresin ise son güncellenme tarihi 9 ocak yani mülakat günümüz. Bir sorun olabilir mi? Mail atmama gerek var mıdır? Ayrıca bu kısa süreli AP'ye kalanların durumları case numaralarına göre mi ilerliyor.

*Passaportlarımız ve diploma hala büyükelçilikte, mail veya form yollanmadı/verilmedi.

Eger haber gelmezse 1 Subat'ta konsolosluga mesaj gonderip durumunuzu sorabilirsiniz. Eger bu surecte pasaportu baska amaclarla kullanmaniz gerekiyorsa, konsolosluktan pasaportu geri rica edebilirsiniz.

• @crazycells cevap için teşekkürler. Peki case numarasına göre ilerlemenin doğruluk payı var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangereister DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells cevap için teşekkürler. Peki case numarasına göre ilerlemenin doğruluk payı var mıdır?

hayir, oyle bir siralama oldugunu zannetmiyorum. Dosyalarin durumuna gore karar veriliyordur.

• Herkese yeniden merhaba, sanırım son günlerde bu başlığı en çok kullananlardan biri benim. ceac.state.gov adresindeki dosya durumumuz, 1 tanesi AP diğerleri Ready iken bu sabah hepsi AP'ye döndü. Bildiğim kadarıyla süreç, bu şekilde ilerliyor. Bizimle aynı gün mülakata giren ailede sabah hepsini AP gördükten sonra öğle vakitlerinde "Issued" ibaresi ile karşılaşmıştı. Sanırım artık yolun sonuna geliyoruz 🙂

Güncelleme : 9 Ocak tarihinde başlayan kısa süreli AP serüvenimiz 31 Ocak tarihinde son bulmuş bulunuyor.. Durumumuz "Issued" olarak güncellenmiş bulunmakta. Sorularımızı cevaplayan/cevaplamayan başta @crazycells ve @orhanvegs olmak üzere herkese teşekkür ederim. Yolumuz açık olsun 🙂

• @strangereister gözün aydın 🙂

• @strangereister hayır olsun. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

• 4 ay olcak bekliyorum arkadaşlar bu ikinci defa kalışım apye, hayır bi sicilimiz yok bişeyimiz yok neden böyle ?

iyi dilekleriniz bekliyorum

• ⭐⭐

@emrenaz geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sonuçlanır. AP ye kalmanız konusunda sizin aklınıza gelen bir şey var mı?
    Yasaklı ülkere giriş,(İran,Arabistan,vs..)
    Sabıka olmasa da süren bir tahkikat,
    isim kısalığı,
    Gösterilen meblağ,
    Daha önce yurt dışında uzun süre kalma gibi.
    Daha önce ABD ye giriş ve orada alınan bir ceza gibi.
    Bu sene Türkiyede kısa sürelide olsa fazla AP var gibi. Ama sizinki de bence kısa süre sonra sonuçlanır.

• @arnblt tahkikat yok sicil falan da yok, giriş yasaklı değilim daha önce vizem vardı ama gitmedim, bahsettiğin o ülke vatandaşları bile vize alıyor, meblağ biraz çok göstermiştim babam para bölünmesin faizde dursun demişti, ismim de uzun 🙂

tahminim daha önce ap alanlar tekrardan alıyor o yüzden böyle olabilir.

• ⭐⭐

Geçde olsa verirler bence. Geçen senede bazı kişiler biraz beklemişti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrenaz DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

4 ay olcak bekliyorum arkadaşlar bu ikinci defa kalışım apye, hayır bi sicilimiz yok bişeyimiz yok neden böyle ?

iyi dilekleriniz bekliyorum

demek ki isminiz listelerinde mevcut 🙂 her seferinde idari isleme kalma ihtimaliniz yuksek demek bu, neyseki gocmen vize aliyorsunuz da bundan sonra vizeye ihtiyaciniz olmayacak.

• @strangereister Gözünüz aydın 🙂 yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

@emrenaz aynı durum bende de vardı. İdari işlemin sicille ilgisi yok. Daha önce ap kalmıs olmanız zaten onların listesinde oldugunuzun göstergesi . Gözlemlediğimiz kadarı ile daha önce ap kalanlar daha sonra ki tüm vize basvurularında %90 ap kalıyor. Sabırla beklemekten başka bir çaresi yok. Umarım en kısa sğrede sizinde güzel haberlerinizi alırız.

• Herkese merhabalar, ben de AP'ye kalınca bu forumu keşfettim. Yararlı paylaşımlar olmuş, emeği geçenlere teşekkürler.

Biz de 8 Ocak'da mülakata eşimle girdik. Görevli vizenizi onaylayacağım bir problem yok ama Adli Sicil Kaydı'nızda ''Arşivli'' ibaresi yok, yenisini alıp pasaportunuzla beraber tekrar bize gönderin vizenizi onaylayalım dedi. 221g formunda pasaport ve A.S.Kaydı işaretli idi. Biz de ertesi gün hemen belgeyi edindik ve postaya pasaportlarla beraber verdik. 10 Ocak'ta PTT websitesinden teslim edildiğini gördük.

Ancak 17 Ocak'ta elçilikten evraklarımızın ulaştığına dair e-mail alabildik. O tarihten itibaren elçilik sitesinde ''Under Review'', Ceac'ta ise "Administrative Processing'' gözüküyor.

Normal şartlarda biz kısa süreli AP'ye kaldık gibi düşünüyorum. Fakat kısa süreli kalan arkadaşlarda pasaportları elçilikte kalmış oluyor ve sadece eksik evrakları istiyor. Bize ise pasaportları iade etti ve eksik evraklarla beraber pasaportlarınızı da gönderin dedi. Bizim durumla karşılaşan / deneyimleyen / tahmini olan arkadaşların bu duruma yorumu ne olur?

Teşekkürler, AP'ye kalan herkes için hayırlısı olsun.

Edit: İmla

• ⭐⭐

@Os_77 sizin durumun diğer arkadaşlardan farkı yoktur. Belgeyi ne zaman göndereceğinizi bilmedikleri için vermişlerdir. Ayrıca önemli belgelerden biri söz konusu belge. Umarım yakında vize basılı olarak alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@os_77 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese merhabalar, ben de AP'ye kalınca bu forumu keşfettim. Yararlı paylaşımlar olmuş, emeği geçenlere teşekkürler.

Biz de 8 Ocak'da mülakata eşimle girdik. Görevli vizenizi onaylayacağım bir problem yok ama Adli Sicil Kaydı'nızda ''Arşivli'' ibaresi yok, yenisini alıp pasaportunuzla beraber tekrar bize gönderin vizenizi onaylayalım dedi. 221g formunda pasaport ve A.S.Kaydı işaretli idi. Biz de ertesi gün hemen belgeyi edindik ve postaya pasaportlarla beraber verdik. 10 Ocak'ta PTT websitesinden teslim edildiğini gördük.

Ancak 17 Ocak'ta elçilikten evraklarımızın ulaştığına dair e-mail alabildik. O tarihten itibaren elçilik sitesinde ''Under Review'', Ceac'ta ise "Administrative Processing'' gözüküyor.

Normal şartlarda biz kısa süreli AP'ye kaldık gibi düşünüyorum. Fakat kısa süreli kalan arkadaşlarda pasaportları elçilikte kalmış oluyor ve sadece eksik evrakları istiyor. Bize ise pasaportları iade etti ve eksik evraklarla beraber pasaportlarınızı da gönderin dedi. Bizim durumla karşılaşan / deneyimleyen / tahmini olan arkadaşların bu duruma yorumu ne olur?

Teşekkürler, AP'ye kalan herkes için hayırlısı olsun.

Edit: İmla

Merak etmeyin, sizin durumunuz tam olarak A.P. degil, sadece eksik belgeniz var. Eksik belgeniz oldugunda -ozel bir durum olmadigi surece- pasaportu geri alirsiniz. Yakin zamanda konsolosluk size dosyanizin onaylandigini bildirecektir.
    Bol sans.

• @arnblt @crazycells Yorumlarınız için teşekkürler. Umarım dediğiniz gibi olur. Aslında Benim sıkıntım şöyle, 17 Şubat'ta iki haftalık yurtdışı seyahatim başlayacak Fransa ve Isviçre'ye gideceğim. Geçen hafta elçiliğe durumu izah eden bir email atmıştım, ''pasaportunuzu iade isteyebilirsiniz'' dediler. 9 Şubat'a kadar hala Under Review gözükürse istemek durumunda kalacağım ama bu işi iyice uzatacak gibi.

Anlayamadığım şey, memur 8 Ocak'taki görüşmede, belgeleri gönderin vizenizi basalım dedi, ertesi gün gönderdim, 17 Ocak'ta postamızın ulaştığına dair email ancak gelebildi ve o mailden sonra da 3 haftaya yaklaştı fakat hala under review durumda. Halbuki bana verilen 221g formunda ''evraklarınız tamam ise 1-2 hafta içinde pasaportunuza vizeniz basılır ve kuryeye teslim edilir'' diyor. Önümüzdeki hafta cuma günü (9 Şubat) pasaportları geri istediğimi belirten bir e-mail atmak zorunda kalacağım ama umarım başıma iş almam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@os_77 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@arnblt @crazycells Yorumlarınız için teşekkürler. Umarım dediğiniz gibi olur. Aslında Benim sıkıntım şöyle, 17 Şubat'ta iki haftalık yurtdışı seyahatim başlayacak Fransa ve Isviçre'ye gideceğim. Geçen hafta elçiliğe durumu izah eden bir email atmıştım, ''pasaportunuzu iade isteyebilirsiniz'' dediler. 9 Şubat'a kadar hala Under Review gözükürse istemek durumunda kalacağım ama bu işi iyice uzatacak gibi.

Anlayamadığım şey, memur 8 Ocak'taki görüşmede, belgeleri gönderin vizenizi basalım dedi, ertesi gün gönderdim, 17 Ocak'ta postamızın ulaştığına dair email ancak gelebildi ve o mailden sonra da 3 haftaya yaklaştı fakat hala under review durumda. Halbuki bana verilen 221g formunda ''evraklarınız tamam ise 1-2 hafta içinde pasaportunuza vizeniz basılır ve kuryeye teslim edilir'' diyor. Önümüzdeki hafta cuma günü (9 Şubat) pasaportları geri istediğimi belirten bir e-mail atmak zorunda kalacağım ama umarım başıma iş almam.

merak etmeyin, dosyanizda bir sorun yok. Sadece islemler gecikiyor o kadar. Pasaporta ihtiyaciniz varsa, email atmaktan cekinmeyin, bu bir soruna neden olmaz.

• @crazycells 4 ay oldu sizce konsolosluga yazayım mı yoksa 6 ayı mı bekleyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrenaz DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells 4 ay oldu sizce konsolosluga yazayım mı yoksa 6 ayı mı bekleyim

sizin pasaportunuzu geri verdiler sanirim? Sizinki uzun sureli A.P. oldugundan konsolosluga yazmaniza gerek yok, dosyaniz NVC'ye gonderilmistir background check icin, idari islem bitince size haber verirler. Sureci hizlandirmaniz ya da etki etmeniz mumkun degil.

• Bizim pasaportlar vize basılı olarak geldi bugün. Darısı bekleyenlerin başına. Belki başkalarına lazım olursa diye buraya bizim sürecimizi yazmak istiyorum. Bugün avukatıma gönderdiğimi kopyalıyorum.

Jan-8. : Attended the interview.
    Jan-9. : Sent the correct police certificates.
    Jan-10 : Post office delivered our cargo.
    Jan-17 : Embassy emailed us; documents received.
    Jan-25 : Emailed to embassy; asked about our case.
    Jan-29 : Email received; ''still under review, if urgent, ask your passports back’'. (Same as the status on website)
    Fab-06 : Passports received with visas.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |