Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ilkeryat Yeni doğan bebekle ilgili sorun yaşamazsınız. Mülakat öncesi doğarsa formunuzu açtırıp bebeği ekleyebiliyorsunuz sanırım. Mülakat sonrası doğarsa yapılabilcek şeyler var. Forumda bu durumu yaşayan olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam Greencard sahiplerinin Amerika dışında doğan çocukları gibi bir başlık vardı. Forumda detaylı ararsanız mutlaka bulursunuz. Ama sonuç olarak önünüze engel olarak çıkmaz. Bol şans.

• ⭐⭐

Ben geçen sene şansa çok çabuk girmiştim sisteme ama has not been selected'i görünce yıkılmıştım. Bu sene ertesi gün mü baksam acaba diye bir düşünüyorum. Forumdakileri okurum sisteme girmeye çalışmak yerine, bakarım burada durumlar ne alemde kime çıkmış kime çıkmamış. Çünkü çıkmazsa yıkılacağım, gözüm forumu görmez valla eğer sonuçu olumsuz görürsem.

• Bu sene alıyoruz 🙏

• Arkadaslar herkeae merhaba uzun bi aradan sonra tekrar forma kayit oldum gecmistwki adresimle sifremi tamamen unuttum cunku:) Sen kimsin derseniz 2018 kazananlarindan bitanesi ve sirasi gelmeyen magdur bi vatandasim:)36.000 kusurlerdeydi numaram ve isin basinda siramin gelmemesi gibi bi dusuncem asla yoktu vizeyi almis gibi dusunuyordum taki son visabulletin acilana kadar.. 2018 cekilisi benim hayatimin belkide donum noktasi gibi biseydi isimi birakmistim ingilizce egitimi almak icin şuanda iyi bi ingilizce seviyesine sahibimde en azından ordan biraz faydası oldu :)ve ailemden ayri yasiyodum son 1 senem olcak diye tekrar yanlarina geldim , sosyal ortamimdan uzaklastim vs. sonucta hersey Allahtan hayirlisi boyleymis dedim ve yine hayatima devam ettim gecen zamanda ama icimdeki Amerika sevdasini asla sonduremedim ne yalan konusayim..Bazilariniz belki dalga gecer belki uzulur belki kizar bana fakat cok klişe bi cümle olcak bu ama gerçekten Tr de kendimi hergün dahada dibe batıyomuş gibi hissetmekten çok yoruldum.Çocukluğumdan beri süre gelen bir arzu bu benm için. Neyse konuştukça roman olur o yüzden gerçekten kim kalben yürekten istiyosa bu seneki çekilişi umarım onlara çıkar be yeni bi serüvene başlarlar hayatlarında size sadece tek bi tecrübemden dolayı tavsiyede buluncam lütfen kazanamazsanız üzülmeyin ve hayatınıza devam edin.. Allah herkesin gönlüne göre versin kendinze iyi bakın bol şanslar...

• ⭐⭐ Yasaklı

@efecanartik DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaslar herkeae merhaba uzun bi aradan sonra tekrar forma kayit oldum gecmistwki adresimle sifremi tamamen unuttum cunku:) Sen kimsin derseniz 2018 kazananlarindan bitanesi ve sirasi gelmeyen magdur bi vatandasim:)36.000 kusurlerdeydi numaram ve isin basinda siramin gelmemesi gibi bi dusuncem asla yoktu vizeyi almis gibi dusunuyordum taki son visabulletin acilana kadar.. 2018 cekilisi benim hayatimin belkide donum noktasi gibi biseydi isimi birakmistim ingilizce egitimi almak icin şuanda iyi bi ingilizce seviyesine sahibimde en azından ordan biraz faydası oldu :)ve ailemden ayri yasiyodum son 1 senem olcak diye tekrar yanlarina geldim , sosyal ortamimdan uzaklastim vs. sonucta hersey Allahtan hayirlisi boyleymis dedim ve yine hayatima devam ettim gecen zamanda ama icimdeki Amerika sevdasini asla sonduremedim ne yalan konusayim..Bazilariniz belki dalga gecer belki uzulur belki kizar bana fakat cok klişe bi cümle olcak bu ama gerçekten Tr de kendimi hergün dahada dibe batıyomuş gibi hissetmekten çok yoruldum.Çocukluğumdan beri süre gelen bir arzu bu benm için. Neyse konuştukça roman olur o yüzden gerçekten kim kalben yürekten istiyosa bu seneki çekilişi umarım onlara çıkar be yeni bi serüvene başlarlar hayatlarında size sadece tek bi tecrübemden dolayı tavsiyede buluncam lütfen kazanamazsanız üzülmeyin ve hayatınıza devam edin.. Allah herkesin gönlüne göre versin kendinze iyi bakın bol şanslar...

selam arkadas işine cok uzuldum.Cıkıpta gitmeyenler değilde. Grin card cıktıktan sonra ücerli beşerli üreyenler önüne gelenle evlenenler yüzünden böyle oluyo sıra gelmiyor sana cok uzuldum en buyuk kabusum benim de bu. Bu sene senin hakkın.Senin gibi düşünüyorum. Olacak .Olsun. Ciksin.

• Yasaklı

@famel DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ilkeryat Yeni doğan bebekle ilgili sorun yaşamazsınız. Mülakat öncesi doğarsa formunuzu açtırıp bebeği ekleyebiliyorsunuz sanırım. Mülakat sonrası doğarsa yapılabilcek şeyler var. Forumda bu durumu yaşayan olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam Greencard sahiplerinin Amerika dışında doğan çocukları gibi bir başlık vardı. Forumda detaylı ararsanız mutlaka bulursunuz. Ama sonuç olarak önünüze engel olarak çıkmaz. Bol şans.

@ilkeryat ve eger bebek ABD de dogarsa direk ABD vatandaşı oluyor. 🙂

• @ayvalik10 doğduğum ülke Bulgaristan ve sadece o ülke üzerinden formu doldurdum. 6 ay kalmak konusu ise 8 yaşıma kadar orda yaşadım sadece. Şu durumda Olur da şanslılardan biri olursam Bulgaristandan sabıka kaydı almam gerekecek, doğru anladım dimi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alina hangi yaşta olursan ol 6 aydan fazla Türkiye dışında yaşadığın her ülke için alacaksın. Buralardan terk-i diyar yaptı ama başka ülke sabıka kaydı hikayesi mhepekiz üzerine tanımam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkeryat DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba aktif sohbet konusu ile alakalı olmasada sormak istediğim bir nokta var. forumda aramama rağmen bir başlıkta bulamadım. Tavsiye ve görüşlerinizi merak ettiğim konu şöyle;
    Şuan DV2020 için ben ve eşim başvuru yaptık beklemedeyiz allah bağışlasın 2 yaşına girecek bir evladımız var başvuruda ikimizde onu belirtmiştik. Eşim şuan 2 aylık hamile, 7 mayısda olurda çıkarsa tam bu noktada aklıma takılan 2 soru var

1. ds 260 ve mulakatta henüz doğmamış olan evladımızı belirtebileceğimiz bir kısım varmı?
    2. Eğer yok ise farz edelimki onayı aldık ve amerikaya gitmeden/gidemeden onaydan 3-5 gün sonra doğumu türkiye gerçekleşti bu durumda yeni doğan evladımız ile ilgili bir yasal olumsuzluk yaşanırmı?
    1. Hayir, resmi belgeleri bu sekilde gelecege dair farazilerle dolduramazsiniz maalesef.

2. Her durumun yasal olarak cozumu var, merak etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alina DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 doğduğum ülke Bulgaristan ve sadece o ülke üzerinden formu doldurdum. 6 ay kalmak konusu ise 8 yaşıma kadar orda yaşadım sadece. Şu durumda Olur da şanslılardan biri olursam Bulgaristandan sabıka kaydı almam gerekecek, doğru anladım dimi 🙂

evet.

• ⭐⭐ Yasaklı

alina o pasaportla isvec norvec denimarka almanyaya gidebilecekken neden Abd? Sebebi ne? paylasmak istermisin cunku benim de BG vatandaslıgına basvurumu yaptım ve nerdeyse iki yıldır bekliyorum. Birşey söylemek istermisin acaba moral olsun

• @heleniki buradayız

• @gözde çok şükür şifremi hatırladım ve geldim 🙂

• @heleniki’de gelmiş hoş gelmiş. Nerelerdeydin 😁

• @calibraturbo merhaba başvuruyu nasıl yaptınız BG için bende bulgaristan göçmeniyim de babam başvuru için bi ara bulgaristana gitmeyi falan düşündü sonra vazgeçti bilgilendirme yaparsan sevinirim benim işin avrupa veya amerika hiç farketmez ikisnden birine gitmeyi düşünüyorum 🙂

• @dreams_usa DV-2020 sonuçları 07 Mayıs 2019 - 30 Eylül 2020 tarihleri arasında kontrol edilebilir...

• @recebus Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

• Uzun aradan sonra şöyle bülten rakamlarına baktım ve 2019 geçen seneye göre önde gidiyor. Demek ki bütün uğursuzluk bizde imiş... 🙂

Umarım 2019 daha da hızlı devam eder ve kazanan herkes sorunsuz vizesini alıp hayaline kavuşur, ve yine umarım burada gerçekten gitmek isteyip Mayısı bekleyen herkes kazanır ve vizesini alıp hayallerine kavuşur...

Bu kadar güzel temenniden sonra yine beklemeye devam...

• merhabalar beni az önce +90 850 660 03 19 numarasından arandım amerikaya merakınız varmış size geri dönüş yapmamızı isterseniz 1 e basın dedi dedim nelerle karşılaşabilirim diy e1 e bastım size en kısa sürede geri dönüş sağlanıcaktır dedi.. aradan biraz zaman geçtikten sonra 212 945 12 38 numarasından arandım işte yurt dışı ıvır zıvırı ardından sizin başvuruya uygun olup olmadığınızı kontrol edebilmem için bazı sorulara cevap vermeniz gerek dedi.. uzatıcaktım aslında onlarla biraz uğraşıcaktım ama sonra biz paket olmayalım diye il sorusu oln kaç yaşındasınız için dedim ben uygunum koşulları biliyorum ücret karşılığı kayıtmı olucaz diye sordum oda ısrarla kaç yaşındasınız dedi uygunluğunuzu öğrenmem gerekio dedi dedimki 18 yaşından büyük herkes başvurabiliyor uygunum diyorum size dedim nekadar ücret alıyorsunuz dedikten sonra mırıl mırıl bişe söyledi kapattı zaten ağzını yaya yaya konuştuğu için.. velhasılı kelam böyle oyunlara gelmeyin ben başvurabilirim isterseniz adınıza ücretsiz yani hiç gerek yok göz göre göre şu firmalarla muhatap olup baş ağrıtmaya... şunun şurasında az kaldı sonuçlara bakalım işaretmi acabaa 🙂

• Bu sefer de çıkmazsa USMLE çalışıp gidicem 2020 de yerleşmiş olmalıyım artık zaman aleyhimize işliyor 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |